СУБОТИЧКА ЛИГА Расположени Надаљчани

Своју сјајну и комбинаторну партију фудбалери надаљског Напретка преточили су у убедљив тријумф.
Екипа Напретка из Надаља

Напредак - Његош 5:0 (4:0)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца: 300, судија: Н. Матић (Бечеј), стрелци: Ергарац у 14. Савков у 23. и у 45. Дукаи у 27. и Мрђа у 65. минуту, жути картони: Б. Живановић (Напредак), а Дабановић, Перазић (Његош).

НАПРЕДАК: Н. Полић (А. Пешканов), Алексијевић, Ходоницки, Д. Козомора, Миљевић, Ергарац, Савков(Бузаџин), Б. Живановић (Јовановић), Дукаи (Старчев), Мрђа, Ћика (Тот).

НЕГОШ: Н. Радовић (Н. Топић), Дашић, Никић (Косовић), М. Пејовић, Дабановић, Миљеновић (Милић), Д. Пејовић, Савановић, Перазић, Новаковић, Вујовић.

Већ у првом полувремену створили су  капиталну и недостижну предност.

Ђ. Шт.

АФК - Искра 1:3 (0:2)

АДА: Игралиште АФК -а, гледалаца: 300, судија: Б.Кујунџић (Суботица), стрелци: Сегедински у 79. за АФК, а Јанковић у 3. и у 57. и Рогановић у 30. минуту за Искру, жути картон: Јанковић(Искра).

АФК: М. М. Ђукић, Хајду, Бешењи, Лајко (Сегедински), Будаи, Вујић, Пожар (Шевић), Ђисалов, Пинтер, Бошков, Дорословачки (Авдулахи).

ИСКРА: М. Ступар, М. Секулић, Колошњаи (Миловановић), Рогановић, Маћиженски, Малацко (З. Суботић), Сердар, Бодоњи, Недељковић (Нешковић), Јанковић (Михњак), Комазец (Човс).

Фудбалери АФК-а овога пута намерили су се на изузетно квалитетне и мотивисане Куцуране. Двоструки стрелац Данило Јанковић и његов саиграч Радован

Рогановић крунисали су врло добру партију гостију,из већег дела утакмице. Суђење било је сасвим коректно.

Ђ.Шт.

Ударник - Будућност (Ш) 4:0 (0:0)

ВИШЊЕВАЦ: Игралиште Ударника, гледалаца 200, судија: Нешић (Суботица), стрелци:  Шицару 59. и 70. Котарош у 63. Де. Кухтин у 80. минуту (из пенала).

УДАРНИК: Јокић 7, Вуковић 7 (Пејчин 7), Руски 8 (Орловац 7), Анџић 8, Д. Кухтин 8, Крклајић 7, Шицар 8, Иванишевић 7, (Патаки 7), Б. Кухтин 8, Ерцег 7 (Орчић 7), Котарош 8.

БУДУЋНОСТ: Јоргић 6, Д. Павловић 6, Ду. Павловић 6, Н. Павичевић 6, Павковић 6, Радичевић 6, Дугајлић 6, Л. Павичевић 6, Ковачевић 6, Јокић 6, Вулетић 6.

Ударник је наставио са победама, а овога пута је савладао екипу Будућности из Савиног Села. Серију голова започео је Драган Шицар у 59. минуту, да би најбољи играч утакмице Котарош постигао леп гол за 3:0. У 80. минуту је срушен Шицар у казненом простору, и судија је показао на пенал, а реализатор најстоже казне био је Дејан Кухтин.

С. Стојиљковић

Пролетер - Томиславци  1:1 (1:1)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија Стокић (Врбас), Стрелци: Бркић у 30. за Пролетер, а Јакоб у 42. минуту за  Томиславци. Жути картони: Грујић, Којичић, Новићевић (Пролетер). Недић, Ђумић, Дуљај (Томиславци). Црвени картони: Сивчевић (Пролетер), Кувељић (Томиславци).

ПРОЛЕТЕР: Јовичић, Секулић, Пјешивац, Стојић (Гаџић), Ђанковић, Грујић, Којичић, Новићевић, Величковић (Сивчевић), Бркић, Пеличић (Попржен).

ТОМИСЛАВЦИ: Марић, Недић, Тресиглавић, Мајкић, Ђумић, Барна (Кувељић), Дуљај (Иванчевић), Шарић (Крвавац), Јакаб (Стојановић ), Бакић, Пешут (Сивчевић).

Гости су током целе утакмице играли чврсто у одбрани и опасно у нападу. У 30. минуту Бркић вешто искористио неопрезност гостујуће одбране и постигао погодак. Пред крај првог полувремена у 42. минуту лепо осмишљеном акцијом Јакоб је изједначио резултат. У другом полувремену за нијансу били бољи гости, али се углавном играло на средини терена.

Л. Киш

Резултати и табела:

Јадран - Таванкут 2:6, Напредак - Његош 5:0, АФК - Искра 1:3, Ударник - Будућност 4:0, Сутјеска - Јединство 4:0, Пролетер - Томиславци 1:1, Чока - Сента 2:5, Србобран - Виноградар 3:0.