Суботичка лига: Распуцани Градиштанци

Бачкоградиштанци су се победом опростили од навијача савладавши у комшијском дербију Надаљчане.
Fudbal

Војводина – Напредак 6:2 (2:1)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђоре Тапавица Џоја“. Гледалаца: 150. Судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Јушковић у 8. и 84, Н. Кудрић у 31, Марјанов у 65, Неда (аутогол) у 70. и Секулић у 80. за Војводину, а Обренић у 42. и Ћук у 52. минуту за Напредак. Жути картони: Д. Кудрић, Н. Кудрић и Билбија (Војводина), а Ср. Радојковић (Напредак).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Бечановић 7,5, Вејин 6,5 (од 59. Икрашев 7), Д. Кудрић 7, Билбија 7, Јушковић 8, Пеленгић 7, Јанковић 7 (од 46. Марјанов 7,5), Бубања 7,5, Н. Кудрић 8, Михајловић 6 (од 50. Секулић 7,5).

НАПРЕДАК: Жарковачки 5,5, Обренић 5,5 (од 75. Лаушев -), Ћук 6, Илић 6, Мрђан 6, Шућов 5,5 (од 67. Дражић -), Голуб 6 (од 82. Сл. Радојковић -), Јовановић 5,5, Ћирић 6, Ср. Радојковић 5,5, Неда 5,5.

У утакмици по слабој киши виђена је киша голова. Срђан Јушковић је са два снажна и прецизна шута отворио и затворио голгетерску серију. У међувремену је први снајпериста Суботичке лиге Ненад Кудрић постигао свој 19. гол, после чега су гости изједначили головима Обренића и Ћука, а онда је уследила серија домаћина преко Марјанова, после изврсне асистенције Ненада Кудрића, па аутогол Неде и ефектан погодак Секулића.

Иако су дуго, више борбеном него квалитетном игром, Надаљчани парирали, у последњих пола сата Градиштанци су потврдили квалитет због којег су у самом врху табеле.

В. Јанков

Куцурани кући певајући

Панонија - Искра (К) 1:2 (0:1)

ПАНОНИЈА: Стадион Паноније, гледалаца:150, судија: О.Ступаревић (Суботица), стрелци: Гвозденовић у 72. минуту за Панонију, а Малацко у 41. и Иван у 50. минуту за Искру, жути картони: Стојановић, Калуђеровић, Марић, Токоди, Бањеглав, Кандић (Панонија), а Пљешевац (Искра), црвени картон: Пљешевац (Искра) у 85. минуту.

ПАНОНИЈА: Калуђеровић, Виславски (Влаховић), Папрић, Кандић, Ђурица, Токоди, Стојановић (Гвозденовић), Цвјетичанин (Савић), Ђурић, Бањеглав, Марић.

ИСКРА (К): Калинић, Дрљача, Иван, Пљешевац, Ђаковић, Родић, Јурчук, Малацко, Гаговић, Губаш, Сердар.

На осмом овојесењем гостовању, фудбалери куцуранске Искре забележили су седму победу. Овим тријумфом, избили су Куцурани на чело табеле, а на лидерској позицију дочекаће старт пролећног дела првенства.

Ђ. Штрбац

Слога – Сутјеска 4:1 (0:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге, гледалаца 80. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Баук у 51, 54. и 65. и Банов у 63. за Слогу, а Јакић у 34.минуту за Сутјеску. Жути картон: Пејић (Сутјеска).

СЛОГА: Стијовић 7, Торњански 7 (Радић -), Терзин 8, Зивлак - (Живановић 7), Илић 7, Ђукић 8, Баук 9, Банов 8, Марко Мијић 8, Мирослав Мијић 8, Савић 8 (Булатовић 8).

СУТЈЕСКА: Гашовић 7, Глумац 7, Бајић 6, Дринчи 7, Костић 7, Димић 7, Андрић 6, Пековић 7, Пљуцо 7, Пејић 7 (Бајић -), Јакић 8.

Слога је јесењу сезону завршила победом против гостију из Бачког Доброг Поља, који су у првом делу били равноправни противник. У 23.минуту у једном дуелу са противничким играчем повређен је Бранислав Зивлак који је у болници завршио са три копче на глави.

У 34.минуту Душко Јакић је из једне полушансе успео да савлада голмана Николу Стијовића, а гости су ову предност успели да сачувају до одмора, јер су се испромашивали Небојша Баук и Никола Савић.

У другом делу дошло је до преокрета, када је нишанске справе подесио Баук, који је чак три пута успео да затресе мрежу Николе Гашовића, захваљујући и добрим асистенцијама агилног Марка Мијића, а да победа буде убедљивија поготком му се придружио Страхиња Банов.

М. Митровић

Препород - Јадран 1:2, Виноградар - Обилић 1:1, Ђурђин - Пролетер (РС) 1:1, Његош - Раднички 2:0, Панонија - Искра 1:2, Војводина - Напредак 6:2, Слога - Сутјеска 4:1, Пролетер (Њ) - Сента 1:1.