Суботичка лига: Сигурни Равноселци

Иако су гости успели у 28. минуту  да поведу, Равноселци нису дозволили изненађење.
Моменат с утакмице у Равном Селу

Пролетер (Р) - Будућност 4:1 (1:1)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија Марјанов (Србобран)., срелци: Сивчевић у 30. Бодоњи у 61. Филиповић у 66 (из пенала), и 71. за Пролетер, а  Ђ. Цимбаљевић у28. минуту за Будућност

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић (Митровић), Дабић, Ери, Сивчевић (Ковачевић), Филиповић (Здимировић), Маћиженски, Бодоњи, Грујић, Јандрић (Ђанковић), Зорић (Величковић).

БУДУЋНОСТ:Лалић, Д. Павловић (Степанов), Јокић, Вуканић, Д. Обрадовић, М. Обрадовић, Ђ. Цимбаљевић, Р. Цимбаљевић (Бубоња), Мајсторовић, С. Павловић, Шошкић (Пешић).

Два минута касније у 30. минуту борбени Сивчевић је продором просто разнео одбрану гостију и поравнао резултат. До краја првог дела Пролетер је у потпуности преузео иницијативу и имао неколико лепих прилика.

У другом полувремену Равноселци су појачали темпо, гости су играли  повученије покушавајући контрама нешто да учине, али њихови покушаји  углавном су завршавали на средини терена.

Добром организацијом игре, нарочито по средини, равноселци су од 61. до 71. минута сваких пет минута постизали голове. До краја се играло углавном пред голом Савиноселаца а Пролетер је имао још неколико стопостотних шанси, али су очито били задовољни постигнутим.

Л. Киш

Слога - Пролетер (Њ)  1:1 (0:0)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге. Судија: Л.Трбојевић (Суботица). Стрелци: Сарапа у 81. за Слогу, а Јарковић у 90+2. минуту за Пролетер. Жути картони: Радосавчевић (Слога) и Хорват (Пролетер).

СЛОГА: Стијовић 7,5, Ушумовић 7, Барјактаровић 7, Поповић 7, Баук 7,5, Танацков 7 (Мичевић -), Завишић 7, Савић 7, Мартиновић - (Радосавчевић 7), Живановић 7(Острогонац -), Сарапа 8.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7,5, Даниел Цурновић 7, Врањеш 7, Курин 7, Кустудић 7, Демоњић 7, Грбић 7, Давид Цурновић 7, Хорват 7, Стојиловић 7, Јерковић 7,5.

Утакмица је била отворена, занимљива, прилике су се низале, а изврсно су мрежу чувала оба голмана, па је неизвесно било и у финишу, када су пали голови. Станислав Сарапа је соло продором прешао тројицу противничких играча и са 14 метара за вођство Слоге савладао голмана гостију Слободана Матковића.

Чинило се да ће домаћини освојити читав плен, али изједначење је уследило у надокнади времена, буквално пре последњег судијског звиждука. Одбрана Слоге је деловала смушено и једну лопту убачену са стране по земљи нападач гостију Ђорђе Јерковић је сместио у доњи угао гола домаћина.

М. Митровић

Искра- Раднички (Б) 1:1 (0:1)

КУЦУРА: Игралиште Искре, судија: В. Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Д. Вајагић у 53. за Искру, а Рајић (из једанаестерца) у 24. минуту за Раднички, жути картони: Иван (Искра), а Ивошевић (Раднички).

ИСКРА (К): Вучинић, Куђерски, Живановић, Јурчук (Сталевић), Д. Бајагић, Баровић (Ћургуз), Л. Вајагић (Дакић), Иван, Николић (Дамир Губаш),Бокан, Петровић.

РАДНИЧКИ: Ракић, Шарчевић, Корпонајић, Јањић, Митић, Кекезовић, Рајић, Матић, Ивошевић, Буљовчић, Маровић.

Анулирали су фудбалери куцуранске Искре минималну предност Бајмочана из првог полувремена, али нису успели да стигну и до победе.  Половином другог полувремена није досуђен чист пенал за Искру, а у финишу утакмице, Куцуранима је поништен и потпуно регуларан погодак.

Ђ.  Штрбац

Резултати:

Искра - Раднички 1:1, Слога - Пролетер (Њ) 1:1, АФК - Еђшег 5:0, Сутјеска - Напредак 2:2, Сента - Препород 5:1, Ђурђин - Торњош 1:1, Јадран - Обилић 4:2, Пролетер (РС) - Будућност 4:1.