Суботичка лига: Сигурни Змајевчани

Динамична, уравнотежена игра нарочито у првом полувремену у којем су гости имали неколико изразито зрелих прилика.
Л. Киш/ У Змајеву се играо добар фудбал

Обилић (З) – Бачка 4:2  (1:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Жутић (Ловћенац). Стрелци: Попин у 22. 78. и 93. (из пенала) и Пековић 89. за Обилић, а Копре у 72. и Кубурић 76. минуту за Бачку. Жути картони: Н. Кобиларов  (Обилић),  Симендић, Киш (Бачка), црвени картон Јовичић (Бачка).

ОБИЛИЋ: Калинић, Павићевић, Копривица, Родић, Н. Кобиларов, Узелац, Ћетковић, Попин, Пековић, Штефек, М. Кобиларов

БАЧКА: Лазић, Парабуцки, Јовичић, Влајковић, Симендић, Гушић, Кубурић, Дражић, Тобџић, Копре, Киш.

У другом полувремену фудбалери Бачке преузимају иницијативу, одлично су контролисали средину терена, а у 72. и 76. минуту лепо осмишљеним акцијама дошли у вођство.  У 78. минуту искусни Попин је из слободног ударца са 16т метара буквално очистио паучину десног горњег угла гостујућег гола и поравнао резултат.

Једанаест минута касније Пековићев шут завршио се  у Лазићевој мрежи. У трећем минуту надокнаде гости су у свом шеснаестерцу оборили Штефека, а  Попин је рутински реализовао пенал.

Л. Киш

СутјескаИскра 4:2 (3:1)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Игралиште крај Сушаре,  гледалаца 100, судија: Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци:  Хрљачки у 3, Јакић  у 9. и 87. и Шибалић у  2. за Сутјеску, а  Сердар у 44. и 76. минуту за Искру. Жути картони:  Дринчић ,Лопушина и Јакић (Сутјеска), а Дакић (Искра).

СУТЈЕСКА: Јовичић 7,  Голубовић  7 ( Цицмил),  Бајић 7,  Дринчић 7 ( Зорић), Родић 7, Томчић 7, Лопушина 7, Зековић 7 ( Огњеновић 7), Јакић  8 ( Димић), Хрњачки 8, Шибалић  7.

ИСКРА:  Новаков 6 , Комњеновић  6 (Драгојевић), Човс  7, Губаш  6 (Нађ  6 ), Сердар 7, Малацко  6 , Латинкин 6,  Бокан  6 (Колошњаи), Николић  6, Секулић   6 (Дакић 6) , Јурчук 6.

Још једна у низу  добрих  игара  Сутјеске и може се рећи сигурна победа. Већ у 21. минуту било је 3:0 за домаће. Прво је млади Хрњачки после сјајне  асистенције Јакића лобовао  голмана  гостију. У  9. минуту обрнуте улоге, Хрњачки је асистирао Јакићу Нису издржали гости  таласе  напада димаћих   и поново  се лопта нашла у мрежи гостију. Стрелац је био  Шибалић који закуцао  лопту главом  под  пречку гола  гостију на одличан центаршут  Бајића.

Гости су пред крај  полувремена  преко Срдара смањили предност. Садржајна утакмица се наставља и у другом делу.

И. Вуковић

Слога - Раднички (Б) 1:4 (1:0)

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалац 100, судија: Жутић (Ловћенац), стрелци: Хрустановић у 75. за Слогу, Рајић у 27. З. Маревић у 53. Л. Лебовић у 67. Митић у 79. минуту за Раднички.

СЛОГА: Стојадинов 6, Терзин 6, Ђуиза 6 (Рајков 6), Барјактаревић 6, Мићин 6 (Трњавац 6), Ранков 6, Радуловић 6 (Чехар), Рустановић 7, Анђелковић 6 (Струц), Шћепановић 6, Стојановић 6.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, З. Маревић 8, Ђурић 8 (Станар), Тодоровић 7, Колак 7, Митић 7, Л. Лебовић 7 (У. Маревић), Рајић 7 (Н. Лазић), Милић 7 (Вуковић), Глоговац 7, Ковач 7.

Добром игром фудбалери Радничког дошли су до заслужене победе.  Рајић је већ у 27. погодио за вођство. У другом полувремену Бајмочани су постигли још три гола, најбољи играч Здравко Маревић, а Лука Лебовић и Митић.

С. Ст.

Резултати:

Будућност - Врбас 0:4, Србобран - Обилић (НК) 4:1, АФК - Торњош 1:0, Сутјеска - Искра 4:2, Јадран - Ђурђин 3:1, Обилић (З) - Бачка 4:2, Пролетер - Напредак 3:2, Слога - Раднички 1:4.