Суботичка лига: Све у првом делу

Млада екипа из Аде приказала је добру и квалитетну игру, али недовољну да парирају искусним Равноселцима који су већ у шестом минуту голом М. Ђанковића из пенала, а касније и великим бројем шанси наговестили да неће дозволити изненађења.
Л. Киш/ Моменат са утакмице у Равном Селу

Пролетер - АФК 3:2 (3:2)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија: Илић (Суботица), гледалаца око 150. Стрелци: М. Ђанковић у 6. (из пенала) и 12. Комазец у 16.  за Пролетер, а Балинт у 14. и 41. минуту за АФК. Жути картони: М. Ђанковић (Пролетер), Нађ, Будаи, Пинтер (АФК).,

ПРОЛЕТЕР: Јовичић, Рогановић, Збућновић (Нешковић), Пјешивац, Гаџић, Комазец (Бајчић), Грујић, М. Ђанковић, Величковић, Маћиженски, Б. Ђанковић (Секуловић).

АФК: Ђукић, Хајду, Нађ (Пожар), Ђисалов, Нађпал (Копре), Бешењи, Будаи, Балинт, Берец, Пинтер, Ћулум.

Уследила је обострана серија голова па се на одмор отишло са пет постигнутих голова и голом предности Равноселаца. У другом полувремену обострано добра и квалитетна игра у којој су домаћини имали велики број прилика и право је чудо како нису остварили убедљивију победу.

Л. Киш

Искра - Његош 2:4 (1:2)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца: 200, судија: Ђ. Симендић (Мол), стрелци: Бокан у 1. и у 90. за Искру, а Миљеновић у 5. Бојовић у 25. и у 82. и Перазић у 62. минуту за Његош, жути картони: П. Мрђеновић (Искра), а Никић, Пејовић, Дабановић, И. Кочиш, Новићевић (Његош).

ИСКРА: В. Недељковић, М. Секулић (Живановић), Колошњаи, Човс (Драгојевић), Сердар, Малацко (Нађ), Латинкин, Бокан, П. Мрђеновић (Н. Мрђеновић), Миловановић (Вајагић), Муминовић.

ЊЕГОШ: А. Маровић, Никић, Пејовић, Дабановић (Сивчевић), И. Кочиш, С. Кочиш, Перазић, Бојовић, Којичић, Новићевић, Миљеновић.

Душан Бокан започео је и окончао голеаду. У међувремену фудбалери Искре прописно су се испромашивали и дозволили су да гости из Ловћенца,у четири наврата, савладају њиховог млађаног чувара мреже Вељка Недељковића, који је,стицајем околности, заузео место између статива.   Ђ. Шт.

Таванкут - Сутјеска 1:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Лукић (Палић), стрелац: Тумбас у 25. минуту.

ТАВАНКУТ: Милановић 7, Вуковић 8, Слобода 7, Б. Кујунџић 7, Душанић 7, Бедековић 7, Перић 7 (Немчевић), М. Кујунџић 7 (Прчић, Годар)., Мирановић 7 (Милојевић), Котарош 8, Тумбас 7 (Јухас )

СУТЈЕСКА: Маројевић 7, Цицимил 7, Томичић 6,5, Дринчић 7, Зорић 6,5, Вуковић 7, Козомора 7, Чуде 6,5, Зековић 7, Крњански 7, Бајић 7 (Пековић 7).

Таванкућани су дошли у вођство у 25. минуту преко Тумбаса на асистенцију Бедековића. У другом полувремену обе екипе су кренули агресивније. Пековић је имао шансу у 70. минуту, који је шутирао поред гола. Резултат је могао да у 80. минуту Котарош, али је голман Маројевић лопту избацио у корнер. Ипак, Таванкут је на крају сачувао вођство и освојио три бода.

С. Ст.

Солунац - Србобран 1:1 (0:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јован Јерковић Јоца, гледалаца 100. Судија  Варга( Ловћенац). Стрелци: Самарџија у 56. за Солунац, а Врањеш у 61. ( из једанаестерца) за Србобран. Жути картони: Вида (Солунац), Икрашев ( Србобран). Црвени картон: Јојкић у 90.(Србобран).

СОЛУНАЦ: Сабо 7, Париповић 7, Арежина 7, Самарџија 8, Ж. Барна 7, Кангрга 7, Богићевић 8, Вида 7, Слијепчевић 7, Јерковић 7, Д. Барна 7.

СРБОБРАН: Ађански 7, Јелић 7, Икрашев 7, Јојкић 7, Крстић (Комленић 7), Дугоњић 7 (Лајко 7), Ћулум 8,  Врањеш 8, Дивјаковић 7 (Илић 7), Јоргић 7, Стојановић 7.

Екипе су приказале ангажовану и борбену игру. У првом полувремену своје шансе нису искористили Слијепчевић  и Кангрга у редовим гостију Јоргић и Стојановић. У наставку утакмице гужву пред голом Ађанског искористио је  Самарџија и прецизним ударцем послао лопту у мрежу. Недуго затим судија Варга је показао на белу тачку,  а Лазар Врањеш је изједначио резултат.

Сл. Симић

Резултати:

Јадран - Слога 3:1, Будућност - Ударник 1:1, Торњош - Ђурђин 0:3, Пролетер - АФК 3:2, Јединство - Напредак 2:0, Искра - Његош 2:4, Таванкут - Сутјеска 1:0, Солунац - Србобран 1:1.