Суботичка лига: Трећа победа Змајевчана

Искра – Обилић (З) 0:1 (0:1)
kucura 1

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца око 150, судија Јанковић (Мол), стрелац: Попин у 17. минуту за Обилић. Жути картони: Сердар, Губаш (Искра), Н. Кобиларов, Узелац, Дивјак, Ћетковић, Попин (Обилић).

ИСКРА: Ступар, Бокан, Ђаковић, Д. Вајагић, Сердар, Малацко, Комазец (Сталевић), Губаш, Николић, Дрљача (Л. Вајагић), Баровић.

ОБИЛИЋ: Калинић, Мирковић, Родић, Павићевић, Н. Кобиларов (Половина), Узелац (Дивјак), М. Кобиларов, Ћетковић, Штефек (Кнежевић), Попин, Живојнов.

Иако су због кише били тешки услови, меч између Куцурана и Змајевчана је у потпуности оправдао епитет дербија. Обе екипе су у динамичној, брзој, на моменте оштрој али фер и коректној игри, приказале све лепоте игре.

Свакоме је припало по полувреме, Змајевчани су за нијансу били бољи у првом а Куцурани у другом полувремену. У 17. минуту са десне стране  изведен је корнер, лопта је у благом луку долетела на петерац Куцурана, у гужви се мајсторски снашао искусни Попин и главом је сместио иза  Ступарових леђа.

У другом полувремену, тачније од 50. минута, Куцурани у потпуности преузимају иницијативу, стварају више идеалних прилика за гол, али одбрана гостију, на челу са центархалфом Родићем и голманом Калинићем је правовремено интервенисала.

Према приказаној игри нерешен резултат би био најреалнији односу снага на терену.

Л. Киш

Напредак - Раднички (Б) 1:1 (1:1)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија: Лукић (Палић), стрелци: Јовановић у 6. за Напредак, а Лебовић у 36. минуту за Раднички. Жути картони: Јовановић, Јокић, Голуб (Напредак), Лазић, Ракић, Маревић, Лебовић (Раднички).

НАПРЕДАК: Пеканов 7, Икрашев 7, Алексијевић 7, Јокић 7, Свилар 7, Стефанов 7 (Бузаyин), Јовановић 7,5, Савков 7,5, Голуб 7,5, Крстић 7,5, Станојевић 7 (Милијевић).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7,5, З. Маравић 7,5, Л. Лебовић 7,5, Рајић 7, Ђурић 7, Колак 8, Војнић 7, Лазић 7, Фаркаш 7, Ковач 7, У. Маравић 7 (Станар).

У дуелау старих ривала није било победника. Иако су домаћини  повели већ у 6. минуту преко Јовановића, гости су успели да изједначе. После неколико добрих акција преко Луке Лебовића изједначили резултат у 36. минуту.

У наставку и једна и друга екипа су играли ангажованије. Гости су стварали шансе преко Маревића, Ковача и Рајића, али нису били непрецизни. Домаћи су припретили у финишу, али чврста одбрана гостију успела је да сачува реми.

С. Ст.

Врбас - Србобран 2:1, Будућност - АФК 1:2, Обилић (НК) - Сутјеска 3:2, Торњош - Јадран 1:2, Искра - Обилић (З) 0:1, Ђурђин - Пролетер 3:4, Бачка - Слога 1:2, Напредак - Раднички 1:1.

1. Пролетер       3      3      0      0      9:4    9

2. Обилић (З)     3      3      0      0      6:1    9

3. Напредак       3      2      1      0      11:3  7

4. Слога    3      2      0      1      10:6  6

5. Јадран   3      2      0      1      6:3    6

6. Србобран       3      2      0      1      6:5    6

7. Раднички       3      1      1      1      4:3    4

8. АФК       3      1      1      1      5:5    4