СУБОТИЧКА ЛИГА: Ударник чува врх

Ударник - Торњош 3:0 (2:0)
fudbalska lopta

БАЧКО ДУШАНОВО: Игралиште Ударника, гледалаца 100, судија: Стокић (Врбас), стрелци Херцег у 17. Бобић у 29. и Совић у 50. за Ударник.

УДАРНИК: Славнић 7, Бобић 7 (Ђорђевић 7), Руски 7 (Дер 7), Нагрин 8, Т.Кухтин 7, Кркљајић 7, Т. Никшић 7 (Совиљ 8), Иванишевић 7 (Дондур 7), Б : Кухтин 8, Херцег 8, Патаки 7 (Б. Никшић 7).

ТОРЊОШ: Деак 6, Тот 6, Пири 6, Острогонац 6, Павлов 6, Зиндовић 6, Касаш 6,5, Чехар 6, Хомоља 6 (Жуберски 6), Коломпар 7, Дражић 7.

Чета тренера Ударника Милутина Рајовића све гази пред собом.  Овом победом Ударник држи прво место, желе да сачувају прво место.

С. Ст.

Сутјеска - Солунац 2:3 (0:1)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Игралиште Сутјеске, гледалаца 200, судија: Атељевић (Мартонош), стрелци: Јакић у 50. Пекић у 88. за Сутјеску, Кулунyија у 26. Богичевић у 75. и Канга у 92. минуту за Солунац.

СУТЈЕСКА: Лукић 7, Голубовић 7 (Пековић 7), Томчић 7, Дринчић 6,5 (Кнежевић), Зорић 6,5 (Бајић 6,5), Вуковић 7, Козомора 7, Чеде 7, Јакић 7, Хрњачки 6,5 (Берковић), Огњеновић 6,5 (Зорић 7).

СОЛУНАЦ: Сабо 7, Париповић 7, Арежина 7,5, Самарyија 7,5, Ж. Барна 6,5, Канга 8, Слепчевић 7, Богичевић 8, Кулунyић 8, Савовић 6,5, Д. Барна 7 (Јерковић 7).

Солунац је наставио са победама, а овога пута су савладали су Сутјеску.

С. Ст.

ЦрвенкаПолет 8:0 (2:0)

ЦРВЕНКА: Стадион Црвенка, гледалаца 200. Судија: Цвијетичанин (Сомбор). Стрелци: М. Суботић у 26. 49. и 70. (из једанаестерца), Фаћол у 29. и 47. и Јовановић у 53. 58. и 88. минуту. Жути картони: Радмановић и Божичић (Црвенка), Веселиновић и Н.Миленковић (Полет)

ЦРВЕНКА: Јокић -, Ивић 7, Ј.Суботић 7, Чвокић 7, М.Суботић 7, Фаћол 7, Јовановић 7, Симић 7, Радмановић 7, Зелић 7 (од 57. Божичић 7), Манојловић 7 (од 57. Максимовић 7)

ПОЛЕТ: Ивановић 6 (од 73. Крстић 6), Анђелковић 6, Дорословац 6, Станковић 6, Р.Миленковић 6, Веселиновић 6, Богдановић 6 (од 49. Костадиновић 6), Малиновић 6, Н.Миленковић 6, Стошић 6, Јовчић 6

Осам голова у мрежи Полета и освојена три бода донекле су ублажиле ране домаћих фудбалера Црвенке након неочекиваног пораза у претходном колу на гостовању у Гложанима.

Гол гостију начео је Фаћол када је лопта са неких 25 метара улетела у рашље немоћног Ивановића. Само три минута касније капитен Суботић је, уз асистенцију Јовановића, удвостручио предност домаћих. На почетку другог дела наставка у 47. још један сјајан гол Фаћола, који је параболом са неких 30 метара лопту сместио у мрежу гостујућег голмана.

Два минута потом М.Суботић је на пас Симића повисио на 4:0 и дотукао ионако немоћне и слабе госте који су се препустили налетима домаћих без жеље да не доживе тако катастрофалан резултат.

Т. Јововић

Напредак - Искра 1:2 (1:2)

НАДАЉ: Игралиште Напредка, гледалаца:200,судија: К. Варга (Бачка Топола), стрелци: М. Шијачић у 27. за Напредак, а Бокан у 3. и Латинкин у 6. минуту за Искру, жути картони: Плазачић, Д. Козомора ,Клипић, Филиповић (Напредак), а Човс, Сердар, Бокан (Искра), црвени картони: Филиповић, Д. Козомора (Напредак).

НАПРЕДАК: М. Драча, М. Алексијевић, Плазачић, С. Шијачић, Д. Козомора, Ергарац (З. Алексијевић), Филиповић, Клипић (Дукић), Грујић (Радовановић), С. Секулић, М. Шијачић (Голуб).

ИСКРА: Р. Новаков, М. Секулић, Човс, Сердар, Малацко, Латинкин, Бокан, Драгојевић, Нађ (П. Мрђеновић), Колошњаи, Миловановић.

Гости су са брза два гола у уводним минутима утакмице изненадили успаваног домаћина. У 27. минуту из гужве домаћа екипа је смањила разултат, и испоставило се да је то био коначан резултат утакмице.

Гости су могли и до много убедљивије победе, али расположени голман домаће екипе им није дозволио.

Ђ. Шт.

Његош - Таванкут 2:0 (1:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, гледалаца 100, судија: К. Керекеш (Суботица), стрелци: Бојанић у 43. (из пенала), Миљеновић у 80. минуту. Жути картони: Кочиш, Перазић (Његош), Вујић, Бедековић (Таванкут).

ЊЕГОШ: Маровић 7, Пејовић 7 (Никић), Добановић 7, Кочиш 8, Перазић 8, Бојовић 8, Новичевић 8, Дашић 7 (Кустудић), Миљеновић 8, Сивчевић 8.

ТАВАНКУТ: Јосиповић 7, Вуковић 7, Слобода 6, Вујић 7, Душанић 6, Бедековић 6,5 (Саулић 6), Тумбас 6,5 (Мирановић 6), Кујунyић 6,5 (Јухас 6), Котарош 7, Перић 6,5 (Прчић 6).

Његош је повео два минута пре краја првог дела из пенала. Бојовић је био реализатор. Гости су у другом делу имали шансу преко Котараша, али је голман Маровић био на месту. Миљеновић је постигао гол на асистенцију Сивчевића и донео је вредну победу свом тиму.

С. Ст.

Србобран - Јадран 1:0, Сутјеска - Солунац 2:3, Његош - Таванкут 2:0, Напредак - Искра 1:2, АФК - Јединство 1:0, Ђурђин - Пролетер 1:0, Ударник Вишњевац - Торњош 3:0, Слога - Будућност 3:3.

1. Ударник 11     9      1      1      31:10        28

2. Ђурђин  11     9      0      2      29:12        27

3. Србобран      11     8      1      2      25:8  25

4. Солунац 11     6      4      1      29:9  22

5. Пролетер       11     7      1      3      27:14        22

6. Његош  11     7      0      4      36:19        21

7. АФК      11     6      2      3      25:14        20

8. Искра    11     5      1      5      28:29        16