Суперлига: Хет-трик Асана и бомба Здјелара против Инђије

БЕОГРАД: Фудбалери Партизана победили су вечерас Инђију са 5:0 (1:0) у Хумској, у петом колу Суперлиге.
Saša Zdjelar, foto: FK Partizan

Изабраници Сава Милошевића уписали су четврти тријумф у досадашњем делу првенства, док је Инђија забележила четврти пораз.

Партизан је повео у 20. минуту преко Бибраса Натха, који је са беле тачке затресао мрежу Милоја Прековића.

Претходно је казнени ударац скривио Стефан Величковић, који у шеснаестерцу фаулирао Филипа Стевановића.

Већ на старту другог полувремена црно-бели су наговестили много боље издање, а у 48. минуту су повећали на 2:0, када је Такума Асано искористо асистенцију Натха.

На нови гол Партизана чекало се до 60. минута, када је Саша Здјелар одличним ударцем са више од 20 метара затресао мрежу голмана Инђије.

Само четири минута касније на семафору је стајало 4:0, када се Асано још једном уписао у листу стрелаца, а исти играч свој трећи гол постигао је у 77. минуту за коначних 5:0.

Црно-бели ће у четвртак у Хумској дочекати летонску екипу РФС у првома колу квалификација за Лигу Европе, након чега им следује дуел са Војводином у шестом колу Суперлиге.

Резултати 5. кола Суперлиге: Пролетер - Црвена звезда 0:1, ТСЦ - Металац 2:3, Чукарички - ОФК Бачка 1:0, Јавор - Радник 2:1 Спартак - Раднички 2:0, Партизан - Инђија 5:0, сутра: Напредак - Војводина (17.30), Мачва - Нови Пазар (19), Младост - Рад (19), Вождовац - Златибор (19).

Табела: Црвена звезда 15 бодова, Чукарички 13, Партизан 12, Спартак 12, Младост Лучани 9, Јавор 9, Раднички Ниш 9, ТСЦ 8, Војводина 8, Пролетер 8, Металац 7, Вождовац 6, ,Радник 3, Нови Пазар 3, Мачва 3, Напредак 3, Инђија 3, Бачка 2, Рад 0, Златибор 0.