Суперлига: Нова победа Сланобараца

Фудбалери Пролетера су након преокрета у првом полувремену анулирали вођство гостију, а потом постигли и два гола што је било довољно да остваре вредну победу.
Proleter Radnik/D. Ivanic

У првом полувремену домаћи су имали теренску иницијативу, али су гости из Сурдулице контра нападима угрожавали гол Петрића. У 7. минуту Даноски је упутио ударац са  18 метара, а Петрић скренуо лопту у корнер. Колосалну прилику да доведе домаћина у вођство имао је Синиша Бабић. Прихватио је лопту на 18 метара, ослободио се чувара, утрчао у казнени простор, али је уместо мреже његов ударац погодио стативу и одбио  у гол аут.

Два минута касније гости су ненадано дошли до вођства, на једну убачену лопту у казнени простор одбијену од уже одбране, натрчао је Бојан Бојић, ухватио је волеј и погодио сами угао. Ненадано вођство гостију утицало је на играче Пролетера који су успели да до полувремена потпуно преокрену резултат. Слободан ударац искоса са леве стране извео је Синиша Бабић. Андрејевић је лопту главом проследио на супротну стативу, а Леандру није било тешко да са неколико метара погоди мрежу. Успели су домаћи након лепе акције и центаршута Марјановића са леве стране голом Пејића да поведу. До полувремена Макарић је упутио непрецизан ударац, а што се мрежа гостију још једном није затресла заслуге припадају пожртвованом Кричаку, који је после центаршута Танасина са ноге лопту скинуо Пејићу.

У наставку су Сурдуличани покушавали да дођу до изједначења, Немања Томић је након слободног ударца лопту захватио волејем, али је голман Петрић успео да укроти његов ударац. У 58. минуту уздаси са трибина јер је након слободног ударца са 18 метара Аyић погодио спољни део мреже. Да осигура победу прилику је имао Лазар Марјановић, прошетао се одбраном гостију и када се чинило да је гол неминован неко из одбране Радника је испред Марјановића избио лопту у корнер. Имао је Макарић прилику да тиму донесе бод, али је то изванредном одбраном спречио голман Никола Петрић. До краја утакмице Шћепановић који је унео доста живости покушао је да изненади голмана Костића који је крајњим напором избио лопту у поље, али и овако момци тренера Бранка Жигића су задовољно напустили терен.

М. Поповић

Пролетер - Радник 2:1 (2:1)

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, гледалаца 400, судија: Илић (Ћуприја). Стрелци: Леандро у 19. и Пејић у 25. за Пролетер, а Бојић у 13. минуту за Радник. Жути картони: Ковачевић, Радиновић, Марјановић, Миросављев (Пролетер), а Станковић (Радник).

ПРОЛЕТЕР: Петрић 8, Танасин 7,5, Леандро 7,5, Андрејевић 7,5, Ковачевић 7, Б. Јовановић 7, Пејић 7,5 (Радиновић 7), Чоловић 7, Бабић 7,5 (Пантић), Марјановић 7,5 (Шћепановић 7), Миросављев 7.

РАДНИК: И. Костић 7, Стојановић 7, Марковић 6,5, Кричак 7, Станковић 7, Томић 6,5, М. Костић 6, Митошевић 7, Бојић 7 (Георгијев 6), Макарић 6,5 (Дамјановић), Даноски 7 (Павлов 6).

Суботичанима војвођански дерби

Спартак - Инђија 3:0 (2:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион. гледалаца око 1000, судија: Шегрт (Београд).  Стрелци: Срећковић у 2 и 35. и Текијашки у 73. минуту. Жути картони: Срећковић, Марчић (Спартак), Димитров, Босанчић, Чермељ (Инђија).

СПАРТАК: Докић 7,5, Дунђерски (Цуцин 7,5), Оташевић  7,5, Текијашки  7,5, Милошевић  7,5, Марчић 7,5, Видаковић  7,5, Срећковић 8, Туфегyић 7,5 ( Леал), Денковић  8 (Гојков), Обрадовић 7,5.

ИНЂИЈА: Прековић 7,5, М. Илић  7, Чермељ 7, Рогач 6,5, Димитријевић 7,5, Видић 7, Милосављев 7, Томић 6,5 (Бастајић), Димитров 7, Босанчић 7(Бањац), Б. Илић 7 (Јањић).

СТАДИОН: Градски стадион. Гледалаца: око 100, судија: Јован Шегрт (Београд). ПОМОЋНИЦИ: Бојан Бановић (Београд) 7 и Александар Станојковић  (Сремчица) 8. Жути картони: Срећковић, Марчић (Спартак), Димитров, Босанчић, Чермељ (Инђија).

Велика три бода уписали су Суботичани након победе  од 3:0 над врло добром екипом Инђије. Фантастичном игром од почетка “голубови” су тријумфовали против новајлије у елити и оправдали очекивања. Коначно је Спартак награђен убедљивим резултатом  за добре партије и то против нимало лаког противника.

Одлично је Спартак отворио утакмицу и већ после другог напада дошао до предности. Прво је Стефан Денковић упутио шут искоса са леве стране, Прековић је на кратко одбранио, лопта је поново дошла до Денковића, али је и други пут чувар мреже гостујућег тима био на добром месту и одбранио само док се лопте није прихватио Никола Срећковић и пласирао је у мрежу.  Након водећег погодтка игра се одвијала на средини терена. Покушавали су играчи Инђије да поравнају резултат, али нису налазили решење за добро постављену одбрану Суботичана. У 17. минуту Голубови су поново запретили. Немања Обрадовић је шутирао из даљине, Прековић је одлично интервенисао. У 35. минуту Срећковић је донео нову радост Суботичанима, Видаковић је из дубине послао лопту до Срећковића на десну страну, а он је пласирао у даљи угао за 2:0. Запретили су и гости пред крај првог дела, покушао је Бранислав Томић, али је Владимир Оташевић изблокирао његов шут и спречио га да смањи предност Спартака.

Наставак меча донео је много бољу игру оба тима. Прво је запретио Спартак, Туфегџић је био непрецизан након центаршута Милошевића и главом лопту послао изнад пречке. Узвратили су гости нападом и први пут озбиљније запретили. Брана Илић је надмудрио неколико противничких играча, ушау у казнени простор, али је Немања Текијашки успео да стигне на време и изблокира његов шут  и спречи да угрози голмана Докића. Већ у следећем нападу Спартак је повећао предност и то након прекида. Слободан ударац извео је Стефан Денковић искоса с десне стране, а Немања Текијашки надвисио све у казненом простору и главом лопту послао у мрежу Инђије.

С. Стојиљковић

Тополчани пали у финишу

Јавор - ТСЦ 3:2 (1:2)

ИВАЊИЦА: Градски стадион, гледалаца око 2.000, судија: Живковић (Београд). Стрелци: Крнић у 23, Кувељић у 60. и Маричић у 86. за Младост, а Грабеж у 11. и Миличевић у 41. минуту за ТСЦ.  Жути картони: Крнић, Колаковић, Цветковић, Амановић, Лазовић (Јавор), а Тумбасевић, Скопљак и Дуроњић (ТСЦ).

ЈАВОР: Лазовић, Јевремовић, Кувељић, Пишчевић, Дерић, Крнић (Цветковић), Долмагић (Маричић), Колаковић, Петковић, Мркајић,  Амановић.

ТСЦ: Филиповић, Варга, Скопљак, Томановић, Тумбасевић, Миличевић (Галић), Силађи, Поњевић, Антонић, Грабеж (Дуроњић), Лукић (Шинковић).

Фудбалери ТСЦ-а пропустили су дивну прилику да славе у Ивањици. Одиграли су добар меч, два пута су водили, а на крају су ипак погнуте главе напустили терен. Од првог минута Тополчани су преузели игру и у 11. минуту после лепе акције Грабеж је успео да савлада голмана домаћег тима. Међутим фудбалери Јавора су врло брзо успели да изједначе резултат, после продора Кувељића, Крнић је био сналажљив.

У финишу првог дела сусрета Тополчани су поново повели и тако крунисали и одличну игру. Лукић је лепо пронашао Дејана Миличевића који је затресао мрежу. У наставку меча водила се велика борба, фудбалери Јавора успели су врло брзо да изједначе резултат и до краја меча обе стране су играле доста мирно. Међутим у финишу сусрета после једне грешке и неуспеле офсајд замке Маричић је убацио лопту у мрежу.