Суперлига: Родић донео три бода Београђанима

Одлична фудбалска представа виђена је на стадиону Спартака, а  читав плен је, после велике борбе, али у фер и коректној утакмици по клизавом и тешком терену, припао Црвеној звезди.
Vukicevic i Milic/J. Grlic

Само што је сусрет почео, досуђен је пенал за госте. У продору је био Александар Пешић, срушио га је Немања Текијашки, а судија Данило Грујић је оправдано показао на белу тачку. Пешић је преузео одговорност и извео ударац с 11 метара, али је шутирао преко пречке и тако је велика прилика за црвено-беле у 3. минуту пропала. Спартак је узвратио у 7. минуту преко Немање Главчића, који је с 18 метара оштро шутирао, а голман Црвене звезде Борјан лопту избацио у корнер.

И даље се играло обострано отворено. Црвена звезда је имала шансу да поведе када је Милијаш извео слободан ударац, оштро шутирао ка десном углу, а голман Остојић је парадом спречио гол. Наставио је тим из Београд да напада, поново је лопта дошла до некадашњег играча Спартака Немање Милића, који је шутирао, али је овог пута на месту био Јочић. У тим тренуцима Звезда је имала више од игре. Најбољу шансу за гол Црвена звезда је имала у 28. минуту, када је Марко Гобељић лепо центрирао до Срнића, а овај са шест метара главом послао лопту у руке голмана Остојића.

У 33. минуту напад лидера на табели ишао је преко Крстичића и Пешића, али је Милош Остојић зуставио ударац нападача Милојевићевог тима с неких 10 метара. Највећи аплауз голман Спартака добио је у 35. минуту, када је Милијаш извео слободан ударац с 25 метара, а Остојић је лопту избацио у корнер.

Спартак је у 39. минуту стигао до вођства. Извели су Суботичани брз напад преко Чечарића, који је преварио неколико играча Црвене звезде, вратио лопту до Огњена Ђуричина, који је с 12 метара послао у мрежу, за вођство од 1:0.

Кратка је трајала радост « плавих голубова ». Црвена звезда је два минута касније стигла до изједначења, када је Милијаш добро центрирао, а Родић лопту послао главом у мрежу. Када су гледаоци очекивали крај првог дела игре, поново је у 44. минуту Родић постигао леп гол, доневши Звезди предност од 2 :1.

По игри и шансама гости су били бољи ривал, па су већ у 51. минуту имали нову прилику, када је Керкез погрешио, кратко вратио лопту до Остојића, а Пешић се нашао у сјајној позицији. Међутим, шутирао је слабо, па је Керкез успео да исправи своју грешку. Срнић је имао стопостотну шансу у 59. минуту, када је лопта отишла поред стативе.

У 59. минуту Спартак је преко Ђуричина могао да изједначи, када је упослио Немању Николића који је шутирао преко пречке. Добра шанса за била за изједначење уследила је и нешто касније, када је Главчић добро центрирао, а Николић поново био непрецизан.

С. Стојиљковић

Спартак - Црвена звезда 1:2 (1:2)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца 3.000, судија: Грујић (Ниш). Стрелци: Ђуричин у 39. за Спартак, а Родић у 41. и 44. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Текијашки, Вукчевић (Спартак), а Срнић (Црвена звезда).

СПАРТАК: Остојић 7, Јочић 7, Керкез 6, Текијашки 6, Николић 7, Главчић 7 (Матијевић), Вукчевић 6, Ђуричин 7, Чечарић 7 (Дунђерски), Стојковић 7, Диенг 6 (Лучић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Јовичић 7, Крстичић 7, Милијаш 7 (Рачић 6), Бабић 7, Милић 7 (Бен 6), Родић 8, Пешић 7, Срнић 7 (Аџић), Гобељић 7, Савић 8.

Веселиновић: Оставили срце на терену

По завршетку утакмице, тренер Црвене звезде Владан Милојевић овако је прокоментарисао збивања на терену Градског стадиона у Суботици :

- Честитам играчима обе екипе на изузетној борбености у лошим условима. Желели смо да потврдимо квалитет после утакмице са ЦСКА и притиснемо ривала на његову половину. Догодило нам се то да смо имали промашен пенал на почетку и да доста прилика нисмо успели да искористимо. Сигурно је да наши нападачи морају да имају много више самопоуздања, али сигуран сам да ће то доћи на своје. Све похвале колеги Веселиновићу и Спартаку желим да се избори за Европу.

Тренер Суботичана Александар Веселиновић такође је честитао играчима обе екипе, а онда је додао:

- На полувремену сам захтевао од играча да покажу понос и мислим да су оставили срце на терену. Била је то бескомпромисна битка, у којој смо тежили победи, али је наспрам нас била најбоља екипа Звезде још од 1991. године. Немамо толико квалитетну селекцију фудбалера као ривал, али сам задовољан, тим пре што су прилику у нашем дресу добила и тројица омладинаца - Лучић, Матијевић и Дунђерски. Морамо одмах да заборавимо дерби и почнемо с припремама за следећи изазов.