Суперлига Србије: Ефикасни Суботичани освојили читав плен

Фудбалери Спартака су се, после пораза од Рада, брзо вратили у колосек победом над солидном екипом Радника из Сурдулице.
Lazar Tufegdzic

Гости су били тим који је први запретио већ у 2. минуту преко Марковића, који је извео слободан ударац с 18 метара, а голман Дубљанић крајњим напором  избацио лопту у корнер. После тога, стативу је погодио Ђорђевић, а Спартак је брзо узвратио преко Шормаза, који је погодио пречку.

Суботичани су дошли у вођство у 18. минуту, када је Срећковић упутио оштар шут ка голу Костића, голман Радника је кратко одбио лопту до Туфегџића, који је са шест метара ударцем главом затресао мрежу. У 24. минуту „плави голубови“ могли су са дуплирају предност, после лепе комбинације Шормаза и Обрадовића, али је лопта отишла поред стативе. У последњим минутима у првом делу игре, Спартак није реализовао прилике преко Обрадовића и Срећковића.

Само што је почело друго полувреме, Милошевић је имао шансу, али је голман Костић лопту избацио у корнер. У 60. минуту Туфегџић је побегао одбрани Радника, али је чувар мреже тима из Сурдулице поново био на висини задатка. У 65. минуту Срећковић је био сам пред голом, међутим шутирао је право у руке голману.

Сурдучани су покушавали да стигну до изједначења, имали су и прилике да то учине, али их нису реализовали. Уместо тога, на 2:0 повисио је Немања Обрадовић, који је, после центаршута Текијашког, главом лопту проследио у гол. После пар минута, уследила је лепа комбинација Обрадовића и Денковића, који с 12 метара матирао доброг голмана Костића, за убедљивих 3:0. Гости су ублажили пораз преко бившег играча Спартака Милана Макарића.

С. Стојиљковић

Спартак - Радник 3:1 (1:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца: 200, судија: Лукић (Београд). Стрелци: Туфегџић у 18, Обрадовић у 82. и Денковић у 87. за Спартак, а Макарић у 90. минуту за Радник. Жути картони: Видаковић, Дунђерски (Спартак), Марковић (Радник).

СПАРТАК: Дубљанић 7, Јочић 7, Текијашки 7, Срећковић 7 (Гојков 6), Шормаз 7 (Денковић 7), Милошевић 7, Видаковић 7, Дунђерски 7, Обрадовић 8 (Бајић), Туфегџић 8, Оташевић 7.

РАДНИК: И. Костић 7, М. Костић 6,5 (Мићић), Марковић 6,5, Стевановић 6,5, Георгијев 7 (Дамјановић 6,5), Макарић 7,5, Даноски 6,5, Ђорђевић 6,5 (Павлов 6,5), Бојић 6,5, Станисављевић 7, Стојановић 7.