СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Рад - Војводина (1:2)

У 18. колу Линглонг Суперлиге Србије Војводина је однела сва три бода са Бањице савладавши домаћи Рад са 1:2.
Nikola Drinčić u letošnjem susretu Vojvodina - Rad (5:0)   Foto: J. Grlić

Војводина је тако избила на друго месту на табели са 39 бодова и претекла Чукарчки који је играо нерешено са Радником. Црвена звезда је прва са 43 бода и две утакмице мање.

Могла је Војводина и убедљивије да победи, али је Топић пред крај утакмице промашио пенал. Све у свему, солидна и борна утакмица на Бањици.

Ток утакмице:

88` Перендија из слободног са око 25 метара али ван оквира гола

87` Зукић искоса са 12 метара, али у спољну мрежу

86` Трнинић је шутирао са око 30 метара, лак посао за Роцкова

84` Војводина пропустила шансу. Топић промашио пенал. Претходно је Патровић оборио Нешковића у казненом простору Рада

72` Дринчић са око 35 метара, али преко гола

69` Езе је поново у шанси. Проиграо га је Топић. ИПак, лопта иде преко пречке

67` Касалица је покушао главом, али преко гола

57` Шутирао је Буснић са око 18 метара, али поред гола Роцкова

51` Шанса за Војводину. Матић је додао Езеу који је са седам метара шутирао, али је Марковић избио лопту

46` Покушај Трифуновића из велике даљине, али преко гола

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ ЈЕ ЗАВРШЕНО

45+3` ГОООЛ Војводина води са 1:2 Стрелац је Стојковић. Он је у контранападу Војводине заобишао голмана Марковића, потом предриблао једног одбрамбеног играча Рада у лагано са три метра гурну лопту у гол

43` Езе је поушао волејом, али преко гола

41` Добар шут Касалице, али преко пречке

39` Голман Рада Марковић се истакао. Одбранио шутеве Матића, Гемовића и Томића, све у једном нападу

35` Трифуновић у екипи Рада уместо Бједова који је у дуелу са Топићем повредио око. Топићу жути картон

29` ГОООЛ Војводина је изједначила на 1:1. Стрелац је Топић који је лопту коју је Дринчић центрирао из слободног ударца, проследио у мрежу

22` ГОООЛ Рад води са 1:0. Погодак је са беле тачке постигао Перендија. Претходно је Веселиновић у свом казненом простору играо руком

17` Дринчић је пробао главом након корнера али је лопта отишла преко гола

12` Милошевић шутира са око 12-13 метара искоса, али Роцков хвата лопту

11` И даље без ударца на гол на обе стране

5` Почетак утакмице без прилика за погодак. Игра се на средини терена