СуУБОТИЧКА ЛИГА: Бодови за опстанак

Искра – Торњош 5:3 (3:1)
с

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:300, судија: А. Торњански (Нови Кнежевац), стрелци: Драговић у 15. и у 20. Николић(из једанаестерца) у 31. Латинкин у 70. и Малацко у 80. за Искру, а М. Хомољи у 36.В. Ђорђевић (из једанаестерца) у 55. и Бешењи у 63.минуту за Торњош, жути картони: Р. Новаков (Искра), а Бешењи, М. Хомоља, Карачоњи (Торњош), црвени картон: Милованов (Торњош) у 33.минуту.

ИСКРА: Р. Новаков, Баровић (Комљеновић),  Човс, Сердар, Малацко, Латинкин, Николић, Нађ, Колошњаи (Луткић), Јурчук (Дакић), Драгојевић.

ТОРЊОШ: В. Ђорђевић, Пири, Чича, Милованов (Г. Хомоља), Бешењи, Лакић, Карачоњи, М. Хомоља, Бошков, Стајки, Бабић.

У дербију зачеља,било је пуно темпа као и узбуђења.Успели су Торњошани да анулирају високу предност Куцурана од три гола. Али,пулени тренера Ранка Делића забележили су другу узастопну победу.

Ђ. Штрбац

ПролетерЈадран 3:2 (2: 2)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. Судија: Земко (Бачка Топола), гледалаца око 100, стрелци: Комазец у 33. и  44. за Пролетер, а  Олах у 3. и  Буганик у 18. минуту за Јадран. Жути картони: Пјешивац, Бајић, Величковић (Пролетер), Мирановић, Гољић, Буганик (Јадран).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић (Нешковић), Рогановић, Пјешивац, Гаyић, Комазец, Маћиженски, Бајић, Грујић, Величковић (Здимировић), Ђанковић (Секулић).

ЈАДРАН: Адакалић, Мирановић, Гољић, Чеке, Станишић (Матијашевић), Малецки, Буганик, Вукотић (Урфи), Жмукић, Олах, Матковић.

Гости су само у првих пола сата били бољи, створили неколико идеалних шанси, од којих су две реализовали. У трећем минуту Олах вешто користи грешку одбране. Петнаест минута касније Буганик готово на исти начин повећава разлику. Био је то хладан туш за Равноселце који су се брзо опоравили, преузели игру у своје руке и изједначили резултат.

У другом полувремену Пролетер је потпуно доминирао тереном, али су се гости грчевито бранили. У 80 минуту одлично набачену лопту из корнера, одлично позиционирани Рогановић са метар од гола главом је спровео у мрежу и поставио коначан резултат.

Л. Киш

Раднички (Б) - АФК 1:5 (1:3)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 150, судија: Илић (Суботица), стрелци: Милић у 26. и 50. Пинтер у 7. 35. Врањеш у 18. 68. и 70. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 6, З. Маревић 6, Колак 6, У. Маревић 6 (Тодоровић 6), Митић 6 (Патаки 6), Л. Лебовић 6, Љубојчић 6 (Бабић 6), Рајић 6 (Станар), Милић 7, Глоговац 7, Ковач 6.

АФК: Ђукић 7, Сомборац 7, Вујић 7, Марковић 7, Дабижљевић 7, Нађпал 8, Врањеш 9 (Миљевић), Будаи 7, Пожар 7, Пинтер 8 (Ћурчић), Ћулум 7.

Врло добра екипа АФК из Аде је одиграла одличну уткамицу и већ је у првом полувремену имала велику предност. Расположени су били Пинтер, а нарочито Лазар Врањеш који је постигао три гола.

С. Ст.

Слога - Сутјеска 4:2 (2:2)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија: Ш. Рогановић (Ловћенац).  Стрелци:  Радуловић у 35. и 39, Ранков у 58. и Кљештан у 90. (аутогол) за Слогу, а Хрњачки у 5. и Шибалић у 33.минуту за Сутјеску. Жути картони: Стојановић (Слога) и Родић Сутјеска).

СЛОГА: Пантелић, Ђуза, Барјактаровић (Трњанов), Мићин (Радосавчевич), Баук (Чехај), Хрустановић, Завишић, Стојановић, Живановић, Ранков (Анђелковић).

СУТЈЕСКА: Лукић, Цицмил (Кнежевић), Николић (Бајић), Зековић (Огњеновић), Томчић, Родић (Димић), Андеслич, Зорић, Шибалић (Кљештан), Хрњачки, Вуковић.

Гости из Бачког Доброг Поља су боље кренули и већ у 5.минуту голом Хрњачког дошли у вођство, које је у 33.минуту удвостручио Шибалић. Домаћини су потом консолидовали редове, па је у финишу првог полувремеа за пет минута Радуловић у два наврата матирао одбрану гостију и поравнао резултат. После одмора Слога је наставила са бољом игром па је у 58. минуту преко Ранкова прешла у вођство, а у последњем минуту утакмице аутоголом Кљештана постављен је коначан резултат.

М. Митровић

Врбас - Обилић (З) 2:0, Пролетер - Јадран 3:2, Слога - Сутјеска 4:2, Раднички (Б) - АФК 2:5, Напредак - Србобран 3:1, Бачка - Будућност 1:0, Ђурђин - Обилић (НК) 7:1, Искра - Торњош 5:3.

1. Врбас    25     20     4      1      58:26        64

2. Обилић (З)    25     19     2      4      61:23        59

3. Србобран      25     16     5      4      55:24        53

4. Пролетер       25     15     4      6      52:34        49

5. АФК      25     14     4      7      48:29        46

6. Раднички (Б)  25     12     3      10     52:37        39

7. Слога    25     12     3      10     61:50        39

8. Ђурђин  25     9      5      11     47:53        32