Тадић асистирао у победи Ајакса, преокрет Барселоне

БАРСЕЛОНА: Фудбалери Ајакса, уз две асистенције Душана Тадића, победили су у гостима Валенсију 3:0 у 2. колу Х групе Лиге шампиона.
e

Капитен славног клуба из Амстердама је прво асистирао Хакиму Зијеху за еврогол, потом је Дани Парехо промашио пенал и стигла је казна преко Квинсија Промеса.

Ајакс је, уз луцидно додавање Тадића, оверио тријумф преко Донија ван де Бека и већ је усамљен на врху групе са шест бодова, након што је Челси славио у Лилу 2:1.

Дерби вечери припао је Барселони против Интера са 2:1 на Ноу Кампу, преокретом у другом полувремену захваљујући погоцима Луиса Суареза.

Посебно упечатљив био је други када је Лионел Меси "наређао пола тима" и асистирао Суарезу за тренутак одлуке шест минута пре краја.

Ливерпул је у сјајном мечу надиграо Салцбург 4:3, иако су гости из Аустрије стигли три гола минуса, али нису имали снаге за сензационалан преокрет или реми, па се првак Европе вратио у игру након пораза у Напуљу.

Зенит са капитеном Браниславом Ивановићем лако је савладао 3:1 Бенфику Љубомира Фејсе, док је Лион уписао три бода у Лајпцигу 2:0.

Резултати и стрелци:

Е група: Генк - Наполи 0:0, Ливерпул - Салцбург 4:3 (Мане 3, Робертсон 25, Салах 36, 69 - Хванг 39, Минамино 56, Халанд 60)

Табела: Наполи 4, Салцбург 3, Ливерпул 3, Генк 1.

Ф група: Славија Праг - Борусија Дортмунд 0:2 (Хакими 35, 89), Барселона - Интер 2:1 (Суарез 58, 84 - Мартинез 3)

Табела: Барселона 4, Борусија 4, Интер 1, Славија 1.

Г група: Лајпциг - Лион 0:2 (Депај 11, Терије 65), Зенит - Бенфика 3:1 (Џуба 22, Диас аутогол 70, Азмун 78 - Де Томас 85)

Табела: Зенит 4, Лион 4, Лајпциг 3, Бенфика 0.

Х група: Лил - Челси 1:2 (Осимхен 33 - Абрахам 22, Вилијан 78), Валенсија - Ајакс (Зијех 8, Промес 34, ван де Бек 67)

Табела: Ајакс 6, Челси 3, Валенсија 3, Лил 0..