overcast clouds
16°C
24.08.2025.
Нови Сад
eur
117.1695
usd
101.139
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Вида голом у 90+10. минуту послао АЕК у плеј-оф ЛШ и елиминисао Динамо

19.08.2023. 23:26 23:29
Пише:
Фото: FoNet

АТИНА: АЕК је у спектакуларном мечу у Атини голом Хрвата Домагоја Виде у 90+10. минуту стигао до ремија 2:2 којим је елиминисао загребачки Динамо и пласирао се у плеј-оф Лиге шампиона.

Грчки клуб је у првом мечу победио 2:1 у Загребу, али је Динамо у 65. минуту имао 2:0, резултат којим би прошао даље. Шутало у 45+2. и Љубичић у 65. минуту дали су наду гостима да могу до пласмана у наредну рунду.

АЕК је међутим у надокнади стигао не само до гола за продужетак, већ и до ремија којим је прошао даље. Прво је Араухо у 90+2. минуту смањио на 1:2, да би затим у осмом минуту надокнаде, после дојаве из ВАР собе, норвешки судија Еспек Ескас показао на белу тачку јер је један играч Динама играо руком у шеснаестерцу,

Лопту је на белу тачку наместио Леви Гарсија, али је голман гостију Ливаковић одбранио пенал, међутим на лопту је налетео Вида, бивши члан Динама и послао лопту у мрежу, а бивши клуб у плеј-оф Лиге Европе.

Мијат Гаћиновић је играо за АЕК од 67. минута.

АЕК ће играти против Антверпена у плеј-офу Лиге шампиона, док ће Динамо у плеј-офу Лиге Европе играти против прашке Спарте.

Пише:
Пошаљите коментар