ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Белоцрквани освојили први бод

lopta

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца 200. Судија: Миливојев (Алибунар).

БАК: Седљак 7, Бобић 7, Т. Крачуњел 7, Симић 7, М. Крачуњел 7, Милковић 7, Јовановић 7, Чолак 7 (Старовић 7), Моторов 7, Анђелић 7,5, Анка Давид 7.

ВОЈВОДИНА: Савић 7,5, Шушњар 7, Јешић 6,5, Богдановић 7, Калајџија 6,5, Радишић 7, Козић 6,5, Малбашки (Антић 6,5), Чижик 6,5, Мишић 6,5, Павловић 6,5.

Домаћи фудбалери нису успели да забележе прву победу, али су  освојили су освојили први бод. У првом полувремену није било озбиљнијих прилика, док су у наставку пулени тренера Дејана Бабића имали четири приликје. Најбољу шансу имао је Анђелић али голман Савић био на месту.

Пролетер - Јединство (В) 1:2 (1:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролтера, гледалаца 450. Судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Мишовић у 18. за Пролетер, а Грауре у 21. Мајсторовић у 45. минуту за Јединство.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 7, Ковачевић 6,5, Лука 7, Ђорђевић 7, Томић 7, Чучак 7, Милошевић 6,5, Јевтић 6,5 (Илић 6), Богојевић 6,5, Нешиућ 6,5 (Чановић 6), Божин 6,5 (Ивљанин 6,5).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 8, Тешић 7,5, Којић 8, Милићевић 8 (Николић), Грауре 8, Вранић 7,5 (Станисављев 7), Секуклић 7,5, Ћирка 8,5, Мајсторовић 8, Нецин 7,5, Јевтић 8.

Гости су кренули жестоко, нападали, стварали шансе и правили пометњу у одбрани домаћина. Рано су преко Мишовића дошли у вођство, али гости су већ после три минута голом Грауреа успели да изједначе, а на крају првог полувремена у 45. минуту Мајсторовић је постигао водећи гол за госте.

Влајковчани су у другом делу чували резултат али и даље нападали жестоко, није било голова, и тако су у Влајковац однели три драгоцена бода.

М. Ј.

Црвена звезда - Младост 0:4 (0:2)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Н. Сантрач (Павлиш), стрелци: Вукајловић у 10. Старчевић у 43. Радисављевић у 62. и Станковић у 73. минуту. Црвени картон: Јанков (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ, Лаништанин (М. Бајић), Јанков, Цвијановић, Новковић, Чуданов (Узелац), Ма. Зечевић, Чубрило, Кресоја, П. Бајић (Кнежевић). МЛАДОСТ: Тодоровић, Точиловац, Мићић, Станојевић (Ракоњац), Целин, Лукић (Поткоњак), Вукајловић (Ђери), Радисављевић, Војновић, Стефановић (Станковић), Старчевић (Ковачевић).

Сјајни гости из Омољице били су бољи током целе утакмице. Домаћи тим без неколицине стандардних играча није се могао препознати.Омољичани су у 10. минуту повели преко Вукајловића, да би на 2:0 повисио Старчевић.

У другом делу игре гости су још два пута погодили мрежу домаћина, стрелци су били Радисављевић и резервиста Станковић. Заслужена победа Омољичана.

М. Рачић

Борац - Русанда 4:2 (0:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 200, судија: С. Пауновић (Житиште), стрелци: Ђурковић у 50. и 62. Бајић у 64. У. Лукић у 86. за Борац, а Стевановић у 78. и 82. минуту за Русанду. Црвени картон: Радовановић (Русанда).

БОРАЦ: Лапић 7, Ивановић 7, Јосимов 7 (Адамовић), Јовашевић 7 (Вукосављевић), Вуковић 7 (Бајић 7), Јанкулов 7, Гиговић 7 (Ђуричић 7), У. Лукић 7,5, Ђурковић 7,5 (Стевовић), Петковић 7, Граовац 7.

РУСАНДА: Мијатов 6,5, Петров 6, У. Станковић 6 (Ердељан 6), Ољача 6 (Оџин), Шаренац 6,5, Виновић 6 (Јанковић 6), Вукоје (Козловачки 6, Чешљанов), С. Станковић 6,5, Квргић 6,5, Радовановић, Стеванов 7,5.

Фудбалери Борца пред својим навијачима остварили су још једну победу. Гости су у 12. минуту остали са десеторицом, јер је Радовановић добио црвени картон кад је као последњи играч спречио Јанкулова да постигне гол. До одласка на одмор гости су се налачки бранили и сачували мрећу.

У другом полувремену пут ка победи отворио је Филип Ђурковић са два гола, даби два минута касније Илија Бајић повисио на 3:0. Гости из Меленаца су преко Стеванова који је два пута погодио мрежу меч довели у неизвесност. Урош Лукић је четири минута пре краја потврдио победу.

Б. Ст.

Раднички (К) - Будућност (СЦ) 3:2 (1:1)

КОВИН: Играллиште Радничког, гледалаца: 150. Судија: Стојановић (Зрењанин). Стрелци: Вујасиновић у 25. Тајдић у 62. Дивнић у 68. за Раднички, а Радојичић у 14. Стојичић у 69. минуту за Будућност.

РАДНИЧКИ (К): Радаковић 7, Пејић 7 (Добросављевић 7), Тајдић 7,5 (Ратковић), Дивнић 7, Лазиница 7, Мађаров 7, Китић 7, Омега 7 (Азуц), Секулић 7, Вујасиновић 7 (Ђорђевић 7), Ћирић 7.

БУДУЋНОСТ (СЦ): Куручев 6,5, Станић 6,5, Марков 6,5, Радојичић 7 (Ајдарић 6,5), Кондић 6,5 (Перин 6,5), Савин 6,5 (Стојичић 7), Томин 6,5 (Ковачевић 7), Стричевић 6,5, Јованов 6,5, Леђанац 6,5 (Прокин).

Гости из Српске Црње повели су голом Радојичића после брзог напада. Домаћи фудбалер Вујасиновћ  су изједначили из слободног ударца са неких 25 метара.

У другом полувремену Тајдић је донео предност Ковинцима, да би неколико минута касније Дивнић повећао предност домаћина. Само минут касније Стојичић је смањио предност домаћина који су до краја меча сачували предност и освојили три бода.

Б. Р.

Бегеј - ЖАК 2:1 (0:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 200. Судија: Димитриевски (Зрењанин). Стрелци: Крстин у 76. и Мијатовић у 85. за Бегеј, а Будаи у 2. минуту за ЖАК. Црвени картони: Рељић (ЖАК), а Умићевић (Бегеј).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7,5, Милин 7,5, Мијатовић 8, Зекић 7 (Мирчетић 7), Чабрило 7 (Куч 7), Умићевић 7, Грбић 7,5, Мл. Новак 7 (Крстин 7), Голијанин 7,5, Николић 7 (Ма. Новак 7),  Рапаић 7,5.

ЖАК: Батанчев 7, Крнић 7 (Раду 7), Кнежевић 7, Рељић 6, Утржен 7, Радивојац 7, Стојков 7 (Баба 6), Пенавски 7, Фучак 7, Лакић 7 (Атанасковић 6), Будаи 7,5.

Бегеј је с муком дошао до бодова против неугодних „железничара„. Већ у 2. минуту Будаи је са 25 метар оштрим ударцем погодио угао за вођство гостију.

Тек у наставку домаћини су заиграли смиреније и то је утицало на то да су остварили предност, али лопта никако није хтела у гол. гол за изједначење постигао је резервиста Крстин у 75. минуту коме је то био и први контакт са лоптом, а асистирао је Милин. Победоносни гол постигао је Мијатовић.