Војвођанска лига – исток: Бодови за опстанак

Козара - Црвена звезда  (РС) 2:1 (0:1)
fudbalska lopta

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 250, судија: С. Богдановић (Зрењанин), стрелци: Лисица у 57. и Станачев у 80. за Козару, а Барбат у 34. минуту за Црвену звезду. Жути картон: Чуданов (Ц. звезда).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Лабус 7 (Ковачевић 6,5), Лисица 7 (Латиновић 6), Кнежевић 7, Бунић 7,5, Делић 7, Станаћев 7,5, Д. Бјелановић 7, Јовандић 7, Гуцул 7, Чуданов 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 8, Микалачки 7, Јанков 7, Симин 6,5, Коцкар 7, Војводић 7 (Узелац 7), Кресоја 7, Чуданов 7 (С. Вокић 7), Зечевић 7, Чубрило  (Барбат 7), Д. Вокић 6,5.

Великоселци су успели да освоје три бода у борби за опстанак, али за то су   морали  да се помуче. У 4. минуту Кресоја је из слободног ударца уздрмао оквир гола домаћина, а прву праву прилику искористио је резервиста Саша Барбат након конфузије у редовима домаћина, када је са неколико метара погодио циљ. На изједначење се чекало све до 57. минута када је Лисица искористио једну од три указане прилике, а тачку је ставио Војислав Станаћев правом бомбом са 20 метара погодивши ракље.

П. Трнић

Борац - Слобода 1:0, Омладинац ФАМ - Бегеј 0:0, Јединство (В) - Нафтагас 1:1, БАК - Младост 0:1, Црвена звезда (ВС) - Војводина 0:2, Слога - Пролетер 1:2, Јединство (БК) - Полет 0:0, Козара - Црвена звезда (РС) 2:1.

1. Нафтагас       24     17     3      4      60:29        54

2. Једин.(БК)     24     15     4      5      53:24        49

3. Борац    24     13     5      6      40:33        44

4. Омладинац    24     12     6      6      43:29        42

5. Слобода        24     11     7      6      40:25        40

6. Војводина     24     11     3      10     40:32        36

7. Ц. звезда (РС)       24     9      6      9      38:30        33

8. Једин. (В)      24     9      5      10     50:52        32