ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Ћирић одбранио и поновљени пенал

Слобода - Русанда 2:1 (1:0)
lopta

НОВИ КОЗАРЦИ: Игралиште  „Илија Пантелић”, гледалаца око 200. Судија: Мијатовић (Житиште). Стрелци: Ковачевић у 28. и Галић у у 64. за Слободу, а Оyин у 93. минуту за Русанду.

СЛОБОДА: Ћирић 8, Лисица 7, Богојевић 7, Д. Марковић 7 (Ступар), Галић 7,5 (Б. Марковић), Поповић 7,5, Вокић 7, Зељковић 7, Лабус 6 (Благојевић), Д. Ћосић 7 (Б. Ћосић), Ковачевић 7 (Радулашки 6).

РУСАНДА: Мијатов 7, У. Станковић 6,5, Ољача 7, Јанковић 6 (Козловачки 6), Шаренац 7, Радовановић 6,5 (Оyин 7), Вукоје 6,5, С. Станковић 6,5, Квргић 6, Ердељан 6, Стеванов 6,5.

Козарчани новим тријумфом дошли у горњи дом - водећу четворку. Наставе ли до краја јесење првенствене трке извесно је да ће бити једини прави ривали екипи Младости из Омољице и Перлежанима. У овом мечу посебно се истакао млади голман Ћирић који је прво одбранио пенал С. Станковићу, а када је судија Мијатовић поновио казнени ударац Ћирић је укротио шут Вукоја. Меленчани су после сигурног вођства домаћина успели да постигну гол у самој завршници, али се питање победника није доводило.

П. Трнић

Пролетер - Младост 1:5 (0:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 120, судија: Губоров (Зрењанин), стрелци: Илић у 94. за Пролетер, а Станковић у 4. Радисављевић у 11. и 68. Лукић у 45. и 92. минуту за Младост.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 6, Марковић 6, Ђорђевић 6,5, Томић 6,5, Чучак 6, Мишовић 7, Јевтић 6, Богојевић 6, Ивљанин 6,5, Нешић 6 (Илић 6,5), Божин 6.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Мићић 7,5, Максимовић 8, Точиловац 7, Живковић 7, Вукајловић 7,5, Радисављевић 9, Ракоњац 7, Станковић 8,5, Поткоњак 7, Старчевић 8.

. Већ у 4. минуту Станковић је искористио разређену одбрану Пролетера и постигао погодак. Наставили су гости да нападају организовано и већ у 11. минуту Радисављевић је постигао други гол.

И у другом делу Омољичани су  били б ољи и постигли још три пчоготка.

И. Ј.

Будућност - ЖАК 1:0 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште  Будућности, гледалаца 250, судија: Радуловић (Елемир). Стрелац: Кондић у 55. минуту. Жути картони: Хованец, Мастило и Савин (Будућност), а Пенавски, Радивојац и Лакић (ЖАК).

БУДУЋНОСТ: Куручев 6,5, Кондић 7, Станић 6, Мастило 6,5, Влаучин 7 (Прокин), Ајдарић 6, Савин 6 (Хованец 7), Томин 6 (Стојачић 6,5), Стричевић 7, Радојчић 6,5 (Ковачевић 6), Марков 7.

ЖАК: Живков 7,5, Крнић 6 (Фучак 6), Кнежевић 6,5, Рељић 7, Коцкар 7, Утржен 6 (Атанасковић), Радивојац 6,5, Стојков 6, Пенавски 6,5, Лакић 6,5 (Баба 6), Будаи 7.

У старом добром дербију Црњана и Кикинђана одлука је пала у наставку, када је одлично додавање Стојчића искористио Михајло Кондић. Црњани су имали још три добре прилике, али је голман Кикинђана Марко Живков био на висини задатка и још једном потврдио епитет најбољег голмана у лиги.

И ЖАК је имао две изгледне шансе, али до изједначења није дошло.

П. Трнић

Бегеј - Војводина 0:1 (0:1)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 50, судија: Чилић (Ковин). Стрелац Шушњар у 9. минуту.

БЕГЕЈ: Миљевић 7, Мијатовић 7, Зекић 6, Миљуш 6 (Мл. Новак), Умићевић 7, Мирчетић 6, Голијанин 6, Николић 7, Крстин 6 (Грбић), Новаковић 6,5, Обренић 6.

ВОЈВОДИНА: Милин 7, Јешић 7, Богдановић 6 (Станишић 7), Калајџија 7, Радишић 6 (Антић 7), Козић 7,5, Малбашки 7,5, Чижик 8, Павловић 7, Шушњар 7,5 и Пешић 7.

Ослабљени тим Бегеја није могао да се одупре врло доброј екипи из Перлеза. Већ у 9. минуту одлучен је победник када се пред голом Бегеја искусни Шушњар најбоље снашао и погодио доњи леви угао.

Покушавали су домаћи да надокнаде предност гостију, али је голман гостију у неколико наврата одличним интервенцијама спашавао мрежу. У 85. минуту голман Војводине Милин фантастичном одбраном спречио је Мијатовића да постигне погодак када је лопту извадио из рашаља. Домаћину остаје утеха да су момци тренера Јовића пружили добар отпор, а гости заслужено односе три бода.

Д. М

Црвена звезда - БАК 2:1 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Вања Филиповић (Суботица), стрелци: Кресоја у 43. (из пенала) и Терзин у 53. за Црвену звезду, а М. Крачуњел у 67. минуту за БАК.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ, Јанков, Терзин (Узелац), Новаковић, Кнежевић, (Ковачевић), Чуданов, Ма. Зечевић, Чубрило, Кресоја, П. Бајић (Симић).

БАК: Седњак, Т. Крачуњел, Старовић, Симић, Милковић, Јовановић, Бекировски (Секуловић), Моторов, Бокшан (М. Крачуњел), Анђелић, Давид.

Рускоселци у новој сезони играју много слабије него у предходној. Очигледно промењен тим Црвене звезде нема правог стрелца. Фудбалери БАК-а из Беле Цркве су нападали, док су домаћи имали проблема да пробије блок гостију. Ипак, заслужено су стигли до минималне победе на свом терену.

М. Рачић

Борац (С) - Јединство (БК) 6:2 (2:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: И. Стојанов (Кикинда), стрелци: У. Лукић у 21. и 43. Гитовић у 47. и 54. Вуковић у 58. и Бајић у 85. за Борац, а Маринац у 42. и Зекановић у 84. минуту за Јединство.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовашевић 7 (Петковић 7), Ђуричић 7, Ивановић 7,5, Гиговић 7,5 (Јаковљевић), У. Лукић 7,5, Вуковић 7 (Бајић 7,5), Петковић 7, Граовац 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Недељковић 6 (Перишић 6), Дапчевић 6,5, Грбан 6,5, Ковачевић 6,5, Кујунџић 6, Маринац 6,5 (Зекановић 6,5), Јефтић 6, Гашић 6, Туркуљ 6 (Војновић), Грујић 6 (Пушкаш), Дучић 6,5.

Још једна добра и ефикасна игра фудбалера Борца који су до врха напунли мрежу екипе из Банатског Карађорђева. У тиму домаћина истакли су се двоструки стрелци Урош Лукић и Слободан Гиговић.

М. Р.

Раднички (К) - Полет (И) 1:2 (0:2)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: В. Добричић (Банатски карловац), стрелци: Лазиница у 56. (из пенала) за Раднички, а Павловски у 15. и 21. минуту за Полет.

РАДНИЧКИ: Рнић 6,5, Тајдић 7, Малешевић (Мађаров 6,5), Дивнић 6,5, Ђорђевић 6 (Ратковић 6), Лазиница 7, Китић 6,5, Омега 7, Вујасиновић 6 (Добросављевић 6), М.Милутинов 6 (Н. Милутинов 6), Јаковљевић 7.

ПОЛЕТ: Томић 7, Ђукановић 6,5 (Латковић 6,5), Алавања 7 (Новаков 7), Брајковић 6,5, Тркуљ 7, Ковачевић 7, Павловић 7, Петровић 6,5, Павловски 7,5 (Танасковић 7), Скокна 7, Басић 7.

Гости из Идвора у првом полувремену искористили су прилике, истакао се двоструки стрелац павловски. Домаћини су имали прилике, али мировала је мрећа иза голмана Томића. После десетак минута у наставку досуђен је пенал за Ковинце, прецизан је био Лазиница. До краја, гости предвођени голманом Томићем успели су да сачувају предност и да остоје три бода.

К. Л.

Борац - Јединство (БК) 6:2, Црвена звезда - БАК 2:1, Слобода - Русанда 2:1, Бегеј - Војводина 0:1, Раднички (К) - Полет 1:2, Пролетер - Младост 1:5, Јединство (В) - Козара 3:2, Будућност - ЖАК 1:0.

1. Младост        10     7      1      2      24:9  22

2. Војводина     10     6      2      2      13:6  20

3. Јединство (В) 10     6      2      2      21:18        20

4. Слобода        10     5      3      2      19:13        18

5. Козара  10     5      2      3      23:14        17

6. Будућност     10     5      2      3      15:13        17

7. ЖАК      10     5      0      5      15:11        15

8. Борац    10     4      2      4      22:20        14