Војвођанска лига – исток: Црњани зауставили водећег

​​​​​​​Будућност (СЦ) - Раднички (С) 4:2 (1:1)
fudbalska lopta

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 150, судија: Јанићевић (Старчево). Стрелци: Ђукић у 19. и 62. Манојловић у 52. и Вукоје у 84. за Будућност, а Огњеновић у 36. (из пенала) и Ростић у 90. минуту за Раднички.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 8, Топић 7, Ранитовић 8, Вукоје 8 (Перин), Војводић 7, Јовандић 7, Ђукић 9, Кораћ 7, Богић 8 (Салма), Стојчић 7 (Манојловић 8).

РАДНИЧКИ: Сучу 7, Поповић 7 (Угуран), Ераковић 6, Огњеновић 7, Живковић 7 (Росић 7), Стојаковић 6 (Козић 7), Воретић 7, Томин 7, Радуловић 6, Милош 6, Милошевић 7.

Црњани су повели у 19. минуту, када је Ђукић искористио лопту упућену од Вукоја и савладао голмана Сучуа. Сутјешчани су изједначили са пенала у 36. минуту, а сигуран реализатор најстроже казне био је  Огњеновић. У наставку игре тренер Живков поверење је указао Манојловићу, који је у 52. минуту довео своју екипу у вођство. На 3:1 предност је својим другим погодком повећао Ђукић, да би се у листу стрелаца уписао и Вукоје. У самом финишу сусрета искусни Бранислав Росић, је погодио мрежу голмана домаћина Марића.

М. С.

ОФК Кикинда - Јединство (БК) 3:4 (2:3)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Бибин (Зрењанин), стрелци: Красин у 5. 43. и 63. за Кикинду, а Ановић у 24. Шаренац у 29. Зекановић у 31 (из пенала) и 70. минуту за Јединство. Жути картони: Црномарковић, Кењало, Кресоја, Грујић (Кикинда), Грбин, Зекановић, Томић (Јединство).

ОФК КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 7, Бугарски 6 (Кукић 6), Важић 6, Утржен 6, Кресоја 6, Красин 8, Црномарковић 7, Радак 6, Кењало 7, Грујић 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 6, Дапчевић 6, Грбин 6, Бицок 7, Радишић 7, Живанов 7 (Ђорић 8), Зекановић 8, Шаренац 7, Ђокић 6, Панић 6, Пановић 7.

Потпуно неочекивано гости из Банатског Карађорђева носе са Градског стадиона три бода. Домаћини су повели већ у 5. минуту првим поготком од укупно три Андрије Красина, да би гости након изведеног корнера поравнали резултат. Пет минута касније поновос у гости постигли на исти начин погодак, а само два минута касније судија је показао на пенал. Сигуран је био Владо Зекановић.

Кикинђани су изједначили после  соло продора Красина, али су гости  после контра - напада стигли до новог поготка и победе.  Кикинђани су у овом сусрету оштећен са два очигледна пенала, што је изазвало бурно реаговало навијача, па су судије уз пратњу обезбења и полицијских службеника напустили терен.

М. Секулић

Козара - БАК 1:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 300, судија: Милосављевић (Ковин). Стрелац: Чекић у 34. минуту. Црвени картон: резервни играч БАК-а Милојевић у 85. минуту.

КОЗАРА: Атлагић (М. Ђаковић), Д. Кнежевић 7 (Иветић 7), М. Бунић 7, Д. Бјелановић 7 (Јеличић), Рељић 7, Б. Бунић 7, Чекић 8, Зељковић 7, А. Петровић 8, Н. Ђаковић 7, Чуданов 7.

БАК: Илкић 7, Шинжар 7, Југа 7, Тимотијевић 7, Митровски 6, Јовановић 6, Јарковачки 6, Бобић 6 (Секулић), Милошевић 7, Костић 6, Анђелић 7.

Најзаслужни за нову победу Великодселаца припада Армаду Чекићу који је након корнера Стевана Зељковића лопту главом сместио иза леђа гостујућег голмана Илкића. Имали су домаћина доста прилика. Пет минута пре краја меча због неспортског геста искључен је гостујући играч на клупи Драган Милојевић.  У самом финишу Вук Костић након контре шутирао поред гола.

М. С.

Раднички (К) – Слобода (НК) 0:1 (0:1)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца: 150. Судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелац: Коцкар у 45. минуту.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Дивнић 6,5, Живић 6,5,  Маринковић 6,5,  Раденковић 6.5, Костић 6 (Рађеновић 6), Дробњак  6 (Бицуљевић 7), Рајић 6 (Ђорђевић 6), Симић 7, Игњатовић 7, Делиблачанин 7.

СЛОБОДА: Ковач 7, Латковић 6, Штеванов 6, Јовандић 6, С. Ћулибрк 7, О.Ћулибрк 6, Галић 7, Цвијановић 6,5, Гавриловић 6 (Дакић 6), Коцкар 7,5 (Мајкић -), Поповић 6.

Домаћи фудбалери нису успели да изненаде лидера на табели из Нових Козараца. У последњем минуту првог полувремена добру игру крунисао је голом Коцкар и на крају се испоставило да је одлучио победника на овом мечу.

После одмора фудбалери из Ковина имали су неколико прилика, али нису успели да  затресу мрежу голмана Ковача и бодови су заслужено припали гостима.

Б. Стојковски

Крајина - Слога 2:1 (1:1)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 150, судија: Рунић (Житиште). Стрелци: Стојић у 35. и Цаврић у 85. за Карјину, а Ангеловски у 45. минуту за Слогу.

КРАЈИНА: Родић 8, Ференци 7, Косановић 7, Јухас 8, Ковачевић 7, Вучковић 8, Мирчетић 7 (Бероња 7), Цаврић 9, Стојић 8 (Граховац), Иванчевић 7, Алексић 7.

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 7, Ангеловски 8, Савков 6, Недимовић 7 (Селаковић 6), Вукомановић 6, Олђа 7, Спремо 7 (Лазаревић 7), Коруга 6 (Црногорац), Цветићанин 6, Стефановски 7. Домаћи су повели у 35. минуту. Изведен је корнер, лопту је набацио Цаврић, а лопта је стигла до Стојића који је неометано погодио мрежу голмана из Пландишта. У самом финишу првог дела игре после грешке домаћина Ангеловски погодио мрежу Родића. У наставку игре домаћин је био бољи, стварао прилике, а пет минута пре краја најбољи играч овог сусрета Цаврић је решио меч.

М. П.

БегејЖАК 1:0 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија: Грујић (Вршац). Стрелац Грбић у 40. минуту. Жути картони: Прошић (Бегеј), Фучак, Ћирић и Гајинов (ЖАК). Црвени картон: Пашић (ЖАК).

БЕГЕЈ: Тривуновић -, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 8, Прошић 7, Новак 8, Грбић 8 (од 90. Милинковић -), Ћурчија 7, Борић 7 (од 58. О. Умићевић 7), Самарџић 7, Николић 7 (од 83. Свјетлица -) и С. Умићевић 7.

ЖАК: Гајинов 7, Перишић 7, Ми. Зечевић 6, Јанков 6, Вокић 6, Ћирић 6, Ма. Зечевић 6,5, Радловић 6 Китановић 6, Ратко 6 и Фучак 6 (од 75. Пашић-).

Напокон су фудбалери Бегеја успели су да извојевају прву победу у овом првенству против кикиндских „железничара“. Победа је остварена минималним резултатом, али су по игри домаћини заслужили убедљивију победу. Гол одлуке постигао је први стрелац екипе Слободан Грбић после лепог продора Николића и гужве у казненом простору гостију, а онда је Грбић топовским шутем погодио десни горњи угао одличног голмана гостију, који је пре тога на чудесан начин одбранио две сјајне прилике нападача Бегеја.

Погађали су домаћи потом погодили стативу два пута, а једном је бек гостију избацио лопту са гол линије.

Д. Милићев

Јединство (НБ) – Пролетер 8:0 (5:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 300. Судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Перуничић у 2, 20, 24. и 47, Виновић 8, 45, 60. и Бабић у 80. минуту.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков -, Петров 7, Њагрин 7 (Латиновић -), Перуничић 8, Виновић 8, Бабић 7, Дрљача 8, Марчић 7 (М. Пецарски 7), Месарошки 7,  Ћулум 7, Кораћ 7 (Еремић -)

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Стефановић 5, С. Јевтић 5, Р. Јевтић 5, Прокић 5, Форгић 5, Томић 5, Савић 5, Настеновић 5, Станић 5, Јовковић 5

Крај Тисе поново осам голова у мрежи недораслог ривала за овај степен такмичења. Жесток почетак домаћих резултирао је да у осмом минута имају два гола предности, чиме су наговестили катастрофу гостују. Колико је екипа из Банатског Карловца били у подређеном положају довољно говори податак да су само једном у 70. минуту (Страхиња Јевтић) упутили ударац на гол Вескова.

У тиму гостију треба похвалити голмана Милоша Живановића, који је својим храбрим интервенцијама, допринео да његова екипа не доживи још убедљивији пораз.

Ст. Давидовић

Младост (О) – Војводина  0:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 150. Судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелац: Богдановић у 83 минути.

МЛАДОСТ: Лапић 6, Николић 6, Антић 6 (Јовковић 6), Тошић 6,5 (Лазиница -), Гиговић 7, Ђукановић 6,5 (Вукајловић 6,5), Пештерац 6,5, Додић 7, Каранфиловски 7, Терзић 6,5, Петровић 7.

ВОЈВОДИНА: Магда 7,5, Јешић 6,5, Гинић 6,5 (М.Кнежевић -), Станојевић 6,5, Богдановић 7, Шемић 6,5, Нинић 7, О.Кнежевић 6,5 (Лазаревић -), Живанов 7, Влаучин 6,5, Малбашки 7.

Током целог сусрета домаћи фудбалери имали су посед лопте, али су се њихови напади завршавали на ивици шеснаестерцу гостију из Перлеза. У првом полувремену прилике за Омољичане имали су Гиговић и Ђукановић, али је Магда био сигуран.

У другом полувремену иста слика на терену, фудбалери Младости  су имали потпуну инцијативу и били близу поготка, али су гости успели да се одбране и седам минута пре краја после јединог корнера и грешке голмана Лапића однели три бода,а стрелац је био Богдановић који је искористио поклон.

Крајина - Слога 2:1, Козара - БАК 1:0, Јединство (НБ) - Пролетер 8:0, Бегеј - ЖАК 1:0, Будућност - Раднички (С) 4:2, Кикинда - Јединство (БК) 3:4, Младост (О) - Војводина 0:1, Раднички (К) - Слобода 0:1.

1. Слобода           8      5      2      1      15:4  17

2. Козара              8      5      2      1      12:7  17

3. Војводина        8      5      1      2      11:5  16

4. Раднич.(С)       8      5      1      2      15:10        16

5. Јединст. (БК)    8      4      2      2      20:13        14

6. Јединст.(НБ)     8      4      1      3      21:5  13

7. Будућност         8      4      1      3      13:12        13

8. ЖАК                  8      3      3      2      11:8  12