ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК: Дерби јесени Ботошанима

Омладинац ФАМ - Нафтагас 2:0 (1:0)
с

БОТОШ: Стадион Омладинца, гледалаца 400, судија: Н. Кампић (Нови Сад), стрелци: Новковић у 38. и Кондић у 90. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Радуловић 7, Мишић 7, Стошић 7,5, Новковић 8 (Тањга), Голијанин 7 (Стојковић), Бојић 7 (Маљукан 7,5), Кубуровић 7,5, Тркуља 7 (Делић 7), Кондић 8, Вукоје 7,5 (Бркић).

НАФТАГАС: Мијатов 7, Панић 7, Грбан 7, Попов 7,5, Дабић 7, Степанов 6,5 (Барањи 6,5), Миливојев 7, Красић 7, Милошевић 6,5 (Стевановић), Самарyић 7, Козловачки 6 (Видић 6,5).

У дербију јесени Ботошани су нанели први пораз Елемирцима. Тркуља је дугачку лопту упутио у казнени простор, одбитак је прихватио Никола Голијанин  и упослио Новковића који је погодио мрежу, У последњем минуту Ботошани су рершили меч.  Ваља рећи да су домаћи у 50. минуту погодили стативу, а седам минута касније досуђен је пенал за „фамовце”. Међутим, ударац Голијанина с беле тачке, Мијатов је успео да укроти.

С. Р.

Црвена звезда (ВС) - Пролетер (БК) 4:0 (2:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100. Судија: Бунчић. стрелци: Ковачевић у 7. и 48. Прошић у 12. и Кнежевић у 51. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (ВС): Јованић 7, Томас 6 (Секереш 7), Кубуровић 7,5, Ковачевић 8 (Брајић), Кнежевић 7,5, Нешић 7 (Красин), Прошић 7,5, Јефтенић 7, Томин 7 (Раденковић 7), Утржен 7 (Комљеновић 7), Бичанин 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Илић 7, Грбић 6, Ђорђевић 6 (Алексић 5,5), Блажић 5, Ивковић 5,5, Томић 5 (Јевтић 6), Малиyан 6,5, Тимић 5,5 (Ракић 5,5), Богојевић 6, Војнов 6, Лака 6.

Степчани су до предности дошли у 7. минуту, преко Немање Ковачевића. Пет минута касније, Горан Прошић је удвостручио вођство.У другом делу домаћи фудбалери су још два пута погодили мрежу гостију.         С. П.

Борац (Ст) - Козара 3:1 (1:1)

СТАРЧЕВО: Игралиште  Борца, гледалаца 150, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Л. Симоновић у 18. Ивановић у 70. и Вуковић у 90. за Борац, а Станаћев у 35. минуту за Козару. Црвени картони: Гиговић (Борац) и М. Ђаковић (Козара).

БОРАЦ: Томић 7, С. Симоновић 7 (Вуковић 7), Јоковић 7, Ивановић 7,5, Недучић 7, Граовац 7 (Адамовић 7), Бајић 7, Ђукић 7, Гиговић 5, Петровић 7,5 (Сарић), Л. Симоновић 7,5.

КОЗАРА: М. Ђаковић 6, Кнежевић 6, Т. Бјелановић 6,5, М. Бунић 6,5 (Б. Бунић), Станаћев 6,5, Терзин 6 (Д. Бјелановић 6), Мисић 6, Петровић 6, Јовандић 6,5 (Детари), Белић 6 (Анушић 6,5), Н. Ђаковић 6,5.

После додавања Гитовића, Лука Симоновић је рутински савладао голмана Великоселаца   Ђаковића. Гости су изједначили голом Станаћева кад је лобовао истрчалог Томића. У 60. минуту, после међусобног ударања Гитовића и М. Ђаковића судија је обојици показао црвене картоне и морали су раније да написте терен.

После центаршута Павлова на правом месту био је Ивановић и трзајем главом погодио мрежу за вођство Старчеваца. У последњем минуту меча Вуковић је са десетак метара матиро одбрану екипе Козаре за 3:1.

С. Ж.

Слобода - Бегеј 1:0 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 200. Судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стелац: Ђурђевић у 83. минуту.

СЛОБОДА: Живков 8, Ратко 7 (Галић 7), Мијатовић 7, Поповић 7, Ђурђевић 8, Умићевић 7, Врбашки 7 (Кебић 6), Спахић 8, Русић 7 (Мајкић 6), Козић 7 (Шанто 6), Латковић 7.

БЕГЕЈ: Трифуновић 7, Бајић 7, Ердељан 6,5, Косовић 7, Грбић 7,5,  Новак 7, Мијатовић 7, Магда 7, Лисица 8, Рапајић 6 (Бојанић 6), Умићевић 7 (Влаучин 7).

Тек у самом финишу Новокозарчани су успели после корнера у 83. минуту да постигну једини гол на мечу који је био више него квалитетан. Гости су имали своје прилике али у више наврата голман домаћина Живков је био на висини задатка. Пре примљеног гола Житиштани су погодили пречку,  а након тога стигла је и казна па тако Новокозарчани у десетом мечу успевају да забележе седми тријумф и остану у трци за највиши пласман.

П. Трнић

Слога (П) - Полет (И) 3:4 (2:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца 100. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Спремо у 27. и 39. и Царан у 70. за Слогу, а Митић у 44. Станић у 75. и Тома у 85. и 87. минуту за Полет.

СЛОГА: Стевановић 5,5, Бабић 5,5, Порица 5,5, Царан 6, Лазаревић 6 (Марјановић), Црногорац 6, Спремо 7 (Вучковић 5,5), Самарyија 5,5, Радић 5,5, Стефановски 6 (Коруга 5,5,) Олђа 6.

ПОЛЕТ: Радивојев 7, Стојковић 5,5 (Ћирковић 7), Голе 6,5, Аћимовић 7 (Симић 7), Дуњић 7 (Станићч 7), Бартош 7, Аврамовић 7, Митић 7,5, Рашић 5,5 (Костадиновић 7), Скокна 7 (Тома 8), Симоновић 7,5.

БАК - Војводина (П) 0:2 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца 100. Судија: Росић (ПАнчево). Стрелци: Јефтић у 17. и Попов у 75. минуту.

БАК: Андрејић 7, Шинжар 6 (Васиљевић 6), Тимотијевић 7, Митревски 6,5, Старовић 6,5 (Јожић), Мадић 6(Дудовски 6), Јовановић 6,5, Стајић 6,5, Михајловић 6 (Нешић 6), Анђелић 6,5, Секуловић 6,5 (Бекировски).

ВОЈВОДИНА: Младеновић 7, Рудић 6,5, Богдановић 7, Јефтић 7,5, Калајџија 6,5, Кнежевић 6,5 (Јованов 6,5), Попов 7 (Бошковић), Живанов 7, Малбашки 7, Yјски 7, Михајловић 6,5 (Бошњак 6,5).

Гости из Перлеза у првом минуту меча имали су пенал, али је шут Малбашког одбранио голман домаћина Андрејић. Јефтић, најбољи појединац меча , успео је да савлада Андрејића за вођство. Домаћин је имао неколико прилика за изједначење, али је казна за промашаје стигла кад је Попов постигао погодак.

Јединство (БК) - Црвена звезда (РС) 2:0 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 200. Судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Радишић у 60. (из пенала) и Кујунџић у 66. минуту. Црвени картон: Кнежевић (Црвена звезда).

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда, Кораћ 8, Ковачевић 7, Радишић 7,5, Кујунyић 7,5 (Нинић), Зекановић 7, Татић 7, Ановић 7,5, Драганић 7 (Вукоје 7), Ђокић 7 (Шаренац 7), Матић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (РС): Ћирић 6,5, Јовановић 6,5 (Чуданов), Кнежевић 5, Јанков 6, Коцкар 6 (Кресоја), Цвијановић 7, Попесков 6 (Узелац 6), Зечевић 7, Чубрило 6, Вокић 6,5, Војводић 6 (Петровић).

Борац - Козара 3:1, Јединство (БК) - Црвена звезда (РС) 2:0, Слога - Полет 3:4, Црвена звезда (ВС) - Пролетер 4:0, БАК - Војводина 0:2, Јединство (В) - Младост 4:0, Омладинац ФАМ - Нафтагас 2:0, Слобода - Бегеј 1:0.

1. Омладинац    10     8      1      1      20:5  25

2. Нафтагас       10     8      1      1      23:9  25

3. Слобода        10     7      2      1      17:6  23

4. Једин. (БК)    10     6      1      3      16:9  19

5. Борац    10     5      3      2      17:17        18

6. Јединство (В) 10     5      2      3      24:16        17

7. Војводина     10     5      1      4      14:7  16

8. Младост        10     4      2      4      17:17        14