ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Голман Луковић донео Омољичанима бод

Кикинда - Младост (О) 1:1 (1:0)
lopta1

Све до 40. минута оба састава на терену нису нешто нарочито приказала, пре свега због значаја овог меча.

У 40. минуту набачена је лопта у казнени простор Омољчана, која је на својој путањи ударила у руку неког од гостујућег играча и судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне  био је Небојша Ђукић. У наставку игре домаћи тим био је у прилици да удвостручи резултат. Први стрелац Кикинђана Дејан Ивановић је избио сам испред голмана гостију, оштро шутирао, али лопта није завршила у мрежи због одличне интервенције голмана Младости.

Само неколико минута касније уследила је казна за промашену ситуацију домаћина. Одбијена лопта из казненог простора домаћина дошла је до Николе Јаковљевића који је оштрим шутем погодио небрањени део мрежа голмана домаћина Ивана Стојадинова.

У  судијској надокнади могли су домаћини доћи до победе. Испред гостујућег голмана избио је сам Зечевић, шутирао, али је на својој путањи лопта погодила гостујућег голмана и тако спречила да погоди мрежу.

М. Секулић

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Ђукић у 40. (из пенала) за Кикинду, а Јаковљевић у 60. минуту за Младост.

КИКИНДА: Стојадинов 7, Зељковић 7, Јарић 7 (Кнежевић), Коцкар 7, Ивановић 7 (Терзин), Кресоја 7, Рељић 7 (Детари 7), Ђукић 7,5, Лаништанин 7, Зечевић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 8, Јаковљевић 7,5, Ђурић 7, Савков 7 (Јокић 7), Лазиница 7, Јавор 7, Целин 7, Јуришић 7, Марков 7, Симоновић 7, Живков 7.

Слога - Борац 4:2 (1:1)

У 16. минуту после корнера Милан Недучић је одлично скочио и главом донео предност гостима.

Недуго затим дубинску лопту Тадића стигао је Радован Селаковић и реализовао прилику.  У наставку у 62. минуту Радић је одлично центрирао а Стефановић је главом донео предност домаћима. Лука Црногорац из гужве је повећао вођство домаћих. У 87. минуту Вања Вуковић је искористи грешку домаће одбране и смањио резултат. У надокнади времена Нинић је направио прекршај у шеснаестерцу а Недимовић је поставио коначан резултат.

М. Н. П.

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Селаковић у 20. Стефановски у 62. Црногорац у 71. Недимовић у 93. (из пенала), за Слогу, Недучић у 14. Вуковић у 87. минуту за Борац. Црвени картон: Нинић (Борац).

СЛОГА: Илкић 7, Цветићанин 7 (Коруга), Лазаревић 7, Црногорац 8 (Вукомановић), Селаковић 8 (Недимовић 7), Спремо 7, Тадић 7, Алберт 7, Радић 7, Стефановски 8, Олђа 7.

БОРАЦ: Лапић 6, Амерјан 7, Бојић 7, Недучић 7, Перић 6 (Нинић), Крсмановић 6, Вуковић 7, Станисављевић 6, Малиџан 6 (Комненовић), Гиговић 7, Поповић 6.

Бегеј – Банат 2:1 (0:0)

Тим Бегеја је наступио без седморице стандардних играча који су или болесни или под суспензијом и веома тешко је дошао до победе против  врло добре екипе из Ченте после велике борбе током свих деведесет минута.

На самом почетку Козић је пропустио прилике, а у 7 минуту судија није досудио пенал за домаћина после играња руком у казненом простору.  А у 13. минуту нападач гостију Добрић је погодио пречку да би му се одмах реванширао Маљукан који такође погодио пречку.  Већ на самом почетку другог полувремена Влаучин је оборен у казненом простору, а са беле тачке сигуран је Козић за вођство домаћих. У 60.минуту судија опет није досудио пенал за Житиштане, а онда су гости кренули у офанзиву и  један благи шут Ђиласа изненадио Чанка и завршио у мрежи. После једног погибељног старта на Влаучину у 77. минуту створила се гужва, а онда Крстић ударио  Радуловића песницом у лице. Судија „соломонском“ одлуком искључио  Крстића, Ђиласа и Влаучина. У самом финишу на леп пас Рапаића Николић је изванредним шутем погодио доњи десни угао.

Д. Милићев

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, судија Раковић (Вршац). Стрелци Козић у 46.(казнени ударац) и Николић у 82. за Бегеј, а Ђилас у 74. минуту за Банат. Жути картони: Косовић (Бегеј, а Пантовић и Ђилас (Банат). Црвени картони: Влаучин (Бегеј) и Крстић и Ђилас(Банат) сви у 77.минуту.

БЕГЕЈ: Чанак 7, Радуловић 7, Косовић 8, Прошић 7, Умићевић 7, Маљукан 7, Козић 7, Николић 8, Влаучин 7, Ристић 6 (од 46. Делић 7), и Рапаић 7 (од 90. Матић-).

БАНАТ: Максимовић 6, Дивљачки 6, И. Ракетић 7, С. Ракетић 7, Пантовић 6, Дмиовић 6 (од 78. Ненезић)-, Крстић 5, Ђилас 6,5, Добрић 7, Радојев 6 (од 85. Петковић)- и Бајкин 6 (од 84. Којић)-.

Раднички (С) - Јединство (НБ) 3:2 (3:0)

Добру игру домаћих успео је реализовати Страхиња Огњеновић у 19. минуту када је избио испред голмана и зналачки га савладао, да би десетак минута касније лепим шутем са 16 метара удвостручио предност. После одличног центаршута Михајловића, Борислав Вучковић је главом лопту закуцао иза голмана Баркоција.  У наставку утакмице Огњеновић је имао прилику за хет-трик, али његов шут са беле тачке је одбранио Баркоци, а потом су гости за два минута постигли два поготка и умало стигли до преокрета.

М. Н. П.

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Огњеновић у 19. и 29. Вучковић у 38. за Раднички, а  Њагрин у 54. Мирчетић у 56. минуту за Јединство.

РАДНИЧКИ: Сучу 7, Кукољ 7, Огњеновић 8, Вучковић 8 (Даља), Милош 7, Ковачевић 7, Ристивојевић 7, Вукоје 7, Михајловић 7, Мирковић 7, Јовановић 7.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 7, Тодоровић 7 (Станковић), Њагрин 8, Илић 6 (Мирчетић 8), Лалић 7, Којић 6, Милошевић 6 (Дрљача 7), Пецавски 7, Ратко 7, Радовановић 6, Бошков 6.

Нафтагас - ЖАК 3:0 (0:0)

Фаворизовани нафташи су имали прилике, али нису успели реализовати шансе, па је први део сусрета протекао без голова. У наставку утакмице Штрбац је упутио одличан центаршут, а Илија Красић погодио мрежу. Само десетак минута касније Штрбац је повисио вођство домаћих. Искусни Јанков извео је слободан ударац и упутио ка другој стативи, али без реализације, да би коначан резултат  дело искусног Владимира Јанкова који је шутем са око 20 метара погодио мрежу.

М. Н. П.

ЕЛЕМИР: Стадион Црвени дом, судија: Тодоровић (Вршац), стрелци: Красић у 56. Штрбац у 64. и Јанков у 80. минуту.

НАФТАГАС: Тривуновић, Штрбац 8, Грбић 7, Попов 8, Дабић 7, В. Петров 7 (Милошевић 7), Миливојев 8, Јанков 8, Красић 8 (А. Петров), Панић 7, Барањи 7.

ЖАК: Томашевић 7, Крнић 7 (Сакал), Арађанин 6, Бербаков 7, Моноштори 7 (Француски), Симин 6, Радивојац 6, Чекић 7, Баба 7 (Надлачки), Пенавски 7, Фучак 6.

Раднички (С) - Јединство (НБ) 3:2, Нафтагас - ЖАК 3:0, Раднички (К) - Црвена звезда 5:1, Бегеј - Банат 2:1, Слога - Борац 4:2, Јединство (В) - Будућност 2:1, Омладинац ФАМ - Јединство (БК) 1:2, Кикинда - Младост 1:1, Пролетер - Крајина 3:0.

1. Једин. (БК)             15        12        3          0          35:10   39

2. Младост                 15        10        4          1          51:13   34

3. Кикинда                  15        10        3          2          36:17   33

4. Нафтагас                15        9          5          1          47:17   32

5. Бегеј                        15        9          1          5          28:22   28

6. Омладинац             15        9          0          6          37:21   27

7. Борац                      15        8          1          6          31:26   25

8. Пролетер               15        8          0          7          33:31   24

9. Слога                      15        7          2          6          34:29   23

10. Будућност            15        5          4          6          22:30   19

11. Једин. (В)             15        4          4          7          16:19   16

12. Крајина                 15        4          2          9          17:29   14

13. Банат                   15        4          2          9          12:26   14

14. Раднички (К)        15        4          1          10        21:32   13

15. ЖАК                     15        3          3          9          13:26   12

16. Ц. звезда              15        3          3          9          17:45   12

17. Раднички (С)       15        4          0          11        15:47   12

18. Једин. (НБ)          15        2          2          11        10:35   8