ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Кикинђани наставили серију победа

Екипа ОФК Кикинда са гостовању Радничком из Сутјеске шпбедила је са 0:4 (0:0) и однела сва три бода.
fudbalska lopta

Гости из Кикинде забележили су четврту узастопну победу и то овога пута против екипе домаћег Радничког којег су савладали са 4:0.

У првих 45. минута игре није било голова, мада је било више изгледних прилика за то. Мрежу домаћег голмана Бодрожића начео је Небојша Ђукић, а шест минута касније на 2:0 повећао је Дејан Ивановић.

У 64. минуту досуђен је пенал за госте из Кикинде, а сигуран реализатор био је Ђукић. У листу стрелаца уписао се и Стефан Кресоја и то десет минута пре краја овог сусрета.

М. С.

СУТЈЕСКА: Стадион “Тјентиште”, судија: Домазетовски (Панчево), стрелци: Ђукић у 54. и 64. Ивановић у 60. и Кресоја у 78. минуту.

РАДНИЧКИ: Бодрожић 5, Кукољ 5 (Идворан 5), Милош 5, Вучковић 6, Огњеновић 6, Ковачевић 6, Курунци 5 (Кондић), Ристојевић 5, Поповић 5, Мирковић 6, Миловановић 6.

КИКИНДА: Митровић 7, Вељковић 7, Зечевић 7, Лаништанин 7, Ивановић 8 (Јарић), Кнежевић 7, Рељић 7, Детари 7, Кресоја 8, Ђукић 8 (Латковић), Коцкар 7 (Белић).

Нафтагас  - Омладинац ФАМ 6:1 (5:0)

У веома доброј игри Нафташи су изванредном игром савладали бледе госте из Ботоша. Већ у 3. минуту добро проигравање Грбића користи, данас најбољи играч на утакмици Александар Панић и доноси вођство домаћинима, да би убрзо потом Попов и Миливојев повећали вођство, а онда је Јанков у 28. минуту решио питање победника

У последњим тренуцима првог дела Панић је постигао и свој трећи погодак. У наставку играло се много слабије.

М. Н. П.

ЕЛЕМИР: Стадион “Црвени дом”, судија: Милосављевић (Кикинда), стрелци: Панић у 3. 42. 88. Попов у 9. Миливојев у 10. Јанков у 28. за Нафтагас, Новковић у 66. минуту за Омладинац.

НАФТАГАС: Баћан (Мијатов), Грбић 8, Штрбац 7, Попов 8, Дабић 7, Петров 7 (Милановић 7), Милошевић 7, Самарџић 7, Барањи 7, Панић 9, Миливојев 8, Јанков 8 (Красић 7).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 5, Тањга 6, Стошић 6, Шаренац 6, Новковић 6, Бркић 6, Радојчић 5 (Романов 5), Бојанић 5 (Тркуља 5), Прокић 6 (Спалевић 6), Шемић 6, Стојковић 5 (Јованов 5).

Банат - Младост  0:4 (0:2)

У 20. минуту судија није прекинуо игру  због прекршаја, дозволио је гостима да  наставе акцију, а Ирган Зулфић је то искористио и  ефектно главом погодио мрежу. Наравно, домаћи су протествовали, па је црвени картон зарадио Дмијовић.  Са играчем више гости су лако стигли до сигурне победе.

М. Н. П.

ЧЕНТА: Игралиште над Аласом, судија: Ћировић (Вршац), стрелци: Зулфић у 20. и 87. Јавор у 40. Марков у 77. минуту. Црвени картон: Дмијовић (Банат).

БАНАТ: Сладовић 7, Радојев 5 (Радојчић 6), Ракетић 7, Петковић 5 (Којић 6), Дмијовић 5, Крстић 6, Ескић 7, Бајкин 6, Лошић 6, Стојановић 7 (Стојић), Максимовић 6 (Ковач 6).

МЛАДОСТ: Луковић 7, Зулфић 8, Јуриша 7, Лазиница 7 (Лукић), Јавор 7, Целин 7 (Ђокић), Марков 7, Граовац 7, Симеуновић 7, Живков 7 (Церовић 7), Јаковљевић 7.

Будућност (СЦ) - Јединство (НБ) 2:2 (1:0)

Имали су домаћи играчи вођство од 2:0 и доста прилика,  али су гости из Новог Бечеја на крају са собом однели велики бод.

Будућност је повела поготком Станислава Тодорова у првом делу игре, а исти играч успео је да ефектним поготком удвостручи резултат. У 67. минуту судија Радуловић досудио је пенал који је успешно извео гостујући играч Марко Рацко и тако смањио резултат. Двадесет минута пре краја радовали су се гостујући играчи пошто су успели да изједначе. трелац овог поготка био је Чокулов.

М. С.

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Тодоров у 31. и 60. за Будућност, а Рацко у 67. (из пенала), Чокулов у 70. минуту за Јединство.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 7, Васиљевић 7, Прокин 7, Марков 7, Ковачевић 7, Прпа 6, Терзић 6 (Перин), Савић 6 (Лукин 7), Хованец 6, Стојчић 7, Тодоров 8.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 7, Јандрић 7, Лалић 6 (Нићетић 7), Илић 6 (Милошевић 6), Чокулов 8, Докман 6 (Балог 6), Дрљача 7, Рацко 7, Бошков 6 (Станковић), Балабан 7 (Радовановић), Видић 7.

Раднички (К) - Јединство (В) 2:0 (0:0)

У веома квалитетној игри оба ривала у првом делу није било погодака. Имали су домаћи већи посед лопте, нападали да би Вуличевић  после лепе акције, још лепшим шутем савладао Доновића, а недуго затим Велчановић је удвостручио предност и осигурао победу Ковинаца.

М. Н. П.

КОВИН: Градски стадион, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Вуличевић у 66. Велчановић у 70. минуту.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Миленковић 7, Антић 8, Свитић 7, Раденковић 8, Радојевић 7, Јоновић 7, Маријановић 7 (Велочановић 8), Костић 7, Чеха 7 (Симић 7), Вуличевић 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Пауновић 7, Секулић 7, Марковић 7, Текијашки 7, Јанков 7, Јанковић 7, Бобић 7, Јовановић 7, Богдановић 7, Моторов 7.

Црвена звезда (ВС) - Крајина 2:1 (0:1)

Теже него што се то очекивало домаћа Црвена звезда дошла је до победе и три бода у сусрету са екипом Крајине из Крајишника. Гости су на одмор имали гол предности, а стрелац је био Стојаковић. У наставку игре домаћин је настојао прво да поравна резултат у чему је и успео, пошто је Томин у 70. минуту савладао одличног голмна гостију Ђуру Родића. Пет минута пре краја Томас  је погодио празан део мреже гостију из Крајишника.

М. С.

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Томин у 70. и Томас у 85. за Црвену звезду, а Стојаковић у 30. минуту за Крајину.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 8, Шаренац 7, Томас 8 (Рудан), Вукоје 7, Кубуровић 7, Рибић 7, Раденковић 7, Комненовић 7, Јовић 7, Н. Рудан 7 (Гајин).

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Ољача 6, Грмуша 6, Ердељан 6, Станковић 7, Стојић 6, М. Иванчевић 7 (Ђурић, Граховац), Богић 7, Грубор 7, Унгур 7 (Јухас), Стојаковић 8.

ЖАК - Пролетер 3:1 (3:0)

Тек у трећем наступу на свом Вашаришту ЖАК је забележио прву победу.  За непуних 30. минута игре домаћин је повео са 3:0. Прво је гостујућег голмана савладао Армадо Чекић у 6. минуту, а само неколико минута касније Радивојац је удвостручио резултат. Чекић се поново уписао у листу стрелаца ефектним поготком у 28. минуту. Високим резултатом из првог дела игре као да су се кикиндски железничари успавали, што су гости из Банатског Карловца искористили. Тако је Никола Алексић успео да савлада испред мреже домаћина голмана Томашевића и смањи резултат. Ипак, железничари су до краја успели задрже вођство.

М. Секулић

КИКИНДА: Стадион “Вашариште”, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Чекић у 6. и 28. Радивојац у 11. за ЖАК, а Алексић у 51. минуту за Пролетер.

ЖАК: Томашевић 7, Крнић 7, Иветић 7 (Моноштори 7), Бербаков 7, Кочиш 7, Симић 7, Радивојац 8, Чекић 8, Пенавски 7, Фућак 7, Важић 7.

ПРОЛЕТЕР: Радивојев 7, Ракић 6 (Владић 7), Никовић 6, Томић 6, Алексић 7, Симић 7, П. Чучак 7, Н. Чучак 7, Ангеловски 6, Ћирић 7, Караклић 7.

Бегеј – Слога 3:1 (0:0)

Бегеј је наставио победоносни низ без петорице првотимаца, што се одразило на игру у првом полувремену када није било правих шанси. Све је дошло на своје место у другом делу када је одбрани  гостију побегао Влаучин и довео домаће у вођство. Мало касније Марко Новак  је имао прилику да са беле тачке постигне погодак, али је његов шут зауставила пречка. И онда после грешке гости су успели  да изједначе у 63. минуту. Међутим, већ у следећем нападу, Влаучин је опет на пас Маљукана поентирао, за ново вођство.

Коначни резултат постигао је Огњен Умићевић, а потом промашио зицер са 3-4 метра када је био сам пред голом и пребацио пречку.

Д. Милићев

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја,  Судија  Петровић (Зрењанин). Стрелци. Влаучин у 48. и 64. и  О. Умићевић у 72. за Бегеј, а Спремо у 63. минуту за Слогу. Жути картони Маљукан (Бегеј), а Олђа (Слога).

БЕГЕЈ: Тривуновић -, Ј. Мијатовић 7, Радуловић 7, Марков 7, Прошић 7, С. Умићевић 7, Маљукан 7 (од 70.Ђукић -), М. Новак 8, Козић 6 (од  60. Николић 7), Делић 6 (од 60. О. Умићевић 7) и Влаучин 9 (од 90. Ристић-).

СЛОГА: Илкић 6, Прица 6, Недимовић 6, Цветићанин 6 (од 70. Стефановски -), Лазаревић 6, Црногорац 6, Спремо 7, Тадић 6, Коруга 6 (од 70. Селаковић -), Радић 7 и Олђа 7.

Борац - Јединство (БК) 0:1 (0:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија Богдановић (Зрењанин), стрелац: Кујунџић у 13. минуту.

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 6, Амерјан 7, Перић 6, Медучић 7, Ђурђевић 7, Бајић 7, Ковачевић 7, Ђукић 7, Станковић 6, Станисављевић 6.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Дапчевић 7, Грбан 7, Кораћ 7, Кујунџић 8, Радишић 7, Зекановић 7, Јефтенић 7, Ановић 7, Ђокић 7, Вукоје 7.

У веома слабој игри домаћих уследио је пораз од веома добре и искусне екипе из Банатског Карађорђева.

М. Н. П.

Будућност - Јединство (НБ) 2:2, Борац - Јединство (БК) 0:1, Банат - Младост 0:4, Црвена звезда - Крајина 2:1, ЖАК - Пролетер 3:1, Раднички (С) - Кикинда 0:4, Нафтагас - Омладинац ФАМ 6:1, Раднички (К) - Јединство (В) 2:0, Бегеј - Слога 3:1.

1. Кикинда                 5      4      0      1      14:3  12

2. Нафтагас               5      4      0      1      15:5  12

3. Бегеј                     5      4      0      1      14:5  12

4. Једин. (БК)             5      3      2      0      6:3    11

5. Младост                 5      3      1      1      15:5  10

6. Омладинац             5      3      0      2      12:8  9

7. Будућност              5      2      3      0      11:9  9

8. Слога                    5      2      1      2      10:11        7