Војвођанска лига – Исток: Кикинђани преокретом до победе

Кикинда – Бегеј 2:1 (2:1)
omoljica

КИКИНДА: Градски стадион, играно  судија: Бунчић (Панчево). Стрелци: Ивановић у 38. и Ђукић у 40. за Кикинду, а Влаучин у 25. минуту за Бегеј. Жути картони: Митровић, Детари, Лаништанин, Зечевић, Штеванов (ОФК Кикинда), а Голијанин, Д. Мијатовић, Умићевић, М. Новак (Бегеј).

КИКИНДА: Митровић 7, Белић 7 (Кнежевић 7), Коцкар 7 (Штеванов), Ивановић 7,5, Кресоја 7, Рељић 7, Латковић 7, Детари 7,5, Ђукић 7,5, Лаништанин 7,5, Зечевић 7,5.

БЕГЕЈ: Тривуновић 6,5, Д. Мијатовић 7 (М. Новак), Ј. Мијатовић 7, Косовић 6, С. Умићевић 7, Маљукан 7, Голијанин 7, Николић 7, Прошић 6,5 (Козић), Влаучин 7,5, Мишић 7 (Мл. Новак 7).

Гости су дошли до вођства у 25. минуту, када је Горан Влаучин успео да савлада домаћег голмана Срђана Митровића. У 38. минуту Дејан Ивановић је избио сам испред голмана гостију Тривуновића, оштро је шутирао, а голман је успео кратко одбије лопту која је поново дошла до Ивановића коме није било тешко да погоди  мрежу. Пет минута пре краја првог дела утакмице Ђукић са неких 25 метара оштро шутирао, лопта се одбила од пречке и завршила у мрежи.

У другом делу није било погодака, мада их је било прилика пред оба гола.    М. С.

Јединство (НБ) – Јединство (В) 0:0

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе. Судија: Милошевић (Београд). Жути картон: Њагрин (Јединство НБ)

ЈЕДИНСТВО (НБ): Влашкалин 8, Бало 6 (Видић -), Њагрин 7, Лалић 6 (Еремић -), Милошевић – (Ратко 6), Чокулов 6, Н. Пецарски 7, Докман 7, Дрљача 7, Радовановић 6 (Мирчетић -), Бошков 6

ЈЕДИНСТВО (В): Доновић 7, Симић 6, Нецин 6, Марковић 6, Текијашки 6, Секулић 7 (Пауновић -), Јанковић 6 (Ћирко -), Бобић 6, Јовановић 6, Богдановић 7 (Јанков -), Моторов 7

У дуелу имењака виђена је велика жеља оба ривала да дођу до целог плена, али су мреже мировале захваљујући голманима. Посебно успешан био је повратак на гол Игора Влашкалина (42 године), који је са неколико  интервенција подсетио на најбоље дане и понео епитет играча утакмице. Гости су пропустили идеалну прилику у последњем минуту првог полуврема, а домаћини у финиши сусрета када је, после асистенције Марка Њагрина, непрецизан био Никола Еремић.

Ст. Давидовић

Пролетер  -  Раднички (К) 1:0 (1:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, судија: Радуловић (Зрењанин) , стрелац: П. Чучак у 28.минуту, жути картони: П. Чучак , Ангеловски (Пролетер ).

ПРОЛЕТЕР: Радивојев 7, Цвијетић 7, Ђорђевић 8, (Алексић 7), Лака 7, (Побра 7,), Ракић 7, (Ангеловски 7,), Томић 7, Тимић 7, П. Чучак 7,5, Балан 7, Ћирић 7, Караклћ 7,

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Антић 7, Миленковић 7, Костић 7, Арсенијевић 7, Китић 7, Јоновић 7, Марјановић 7, Венчановић 7, Делиблаћанин 7, Дивнић 7.

И грало се жустро, напади су се ређали са обе стране, штета што није било публике да ужива. У 28. минуту у казнени простор гостију Тимић је убацио лопту, а у гужви најбоље се снашао П. Чучак и погодионебрањени део мреже.

У другом делу било шанси на претек, али су голмани, поготову Радивојев,  добро чували своје мреже.

Р. Јовановић

Младост - Раднички (С) 5:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште „Поњавица”, судија9 Раковић (Вршац), стрелци: Марков у 42. Јуриша у 49. Живков у 65. Ђокић у 73. и 80. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић, Антић 7, Лукић 7 (Павловић 7), Зулфић 7, Јавор 7, Јуриша 8, Марков 8, Граовац 7 (Танасковић 7), Живков 8 (Ђокић 8), Јаковљевић 7 (Савков 7), Симоновић 7.

РАДНИЧКИ: Хорват 6, Кукољ 6, Ма. Милош 6, Вучковић 6, Манић 6, Курунци 6 (Даља 6), Ристивојевић 6 (Идворјан 6), Поповић 6, С. Милош 6, Мирковић 6, Јовановић 6 (Ми. Милош 6).

У отвореној игри гости су се пожртвовано борили у првом делу, док су имали снаге, да би Јован Марков у 42. минуту погодио мрежу.  У наставку физички боље припремљени играчи домаћих су просто кидисали на гол гостију. Славен Јуриша је у 49. минуту удвостручио предност, да би потом и Живков затресао мрежу. У финишу сусрета се прославио млади Михајло Ђокић.

М. Н. П.

Будућност - Црвена звезда (ВС) 2:2 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, играно без гледалаца, судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Стојчић у 45. и Тодоров 55. за Будућност, а Рибић у 53. и Кнежевић у 85. минуту за Црвену звезду.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 7, Васиљевић 7, С. Прокин 7, Ковачевић 7, Прпа 7, Савин 6 (Лукин 7), Манојловић 7, Хованец 6 (Терзић 7), А. Прокин 7 (Татић), Стојчић 8, Тодоровић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Инђић 7, Томин 7, Вукоје 7, Кубуровић 8, Станић 6, Рудан 6, Рибић 7, Раденковић 7, Комненовић 7, Блажић 6 (Јовин), Божић 7 (Кнежевић 7).

Комшијски дерби одигран у Српској Црњи између домаће Будућности и Црвене звезде из Војводе Степе завршен је поделом бодова.  Домаћин је дошао у финишу првог дела до вођства,  а стрелац је био Стојчић. У 53. минуту гости су успели да преко Рибића изједначе резултат, а  два минута касније искусни Тодорв је довео своју екипу у вођство.  У самом финишу сусрета резервиста Кнежевић погодио је мрежу домаћег голмана и такосу гости освојили велики бод.

М. С.

Јединство (БК) - ЖАК 3:0 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште  Јединства, судија: Милић (Зрењанин). Стрелци: Вукоје у 15. Зекановић у 51. (из пенала) и Маркоски у 80. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић (Томић), Дабчевић 7 (Бабић 7), Грбан 7, Кораћ 8, Ђорић 7 (Маркоски 8), Зекановић 8, Јефтенић 7, Ановић 7, Кујунџић 7 (Ковачевић 8), Ђокић 8, Вукоје 8 (А. Мартиновић 7).

ЖАК: Томашевић 7, Крнић 6, Бербаков 6 (Арађански), Е. Моноштори 7, Кочиш 6, Симић 6, Радивојац 6 (М. Француски), Чекић 7, Пенавски 6 (Надлачки), Грујин 6 (Важић 7), Фучак 7.

Гости су први припретили, али је ударац најискуснијег играча Армада Чекића зауставила  статива. Пет минута касније радовали су се домаћи, искусни Вукоје је  успео да савлада голмана гостију Николу Томашевића који је после шута Јована Кујунџића кратко одбио лопту.  У наставку Карађорђвчани су постигли још два поготка.  У казненом простору гости су оборили Златка Ђорића, а судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Владимир Зекановић. Десет минута пре краја сусрета у листу стрелаца уписао се и Иван Маркоски.

М. С.

Омладинац ФАМ - Слога 6:1 (2:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Новковић у 5. и 81. Радуловић у 21. Шаренац у 57. Бркић у 64. (из пенала) и Бојић у 90. за Омладинац, Лазаревић у 23. минуту за Слогу.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 8, Радуловић 8, Тањга 7, Стошић 7, Шаренац 9 (Јованов), Новковић 8, Бркић 8, Радојчић 8 (Романов), Бојанић 7 (Стојковић), Прокић 7 (Бојић 8), Шемић 8.

СЛОГА: Илкић 6, Недимовић 5, Лазаревић 7, Црногорац 5 (Селаковић 6), Спремо 5, Тадић 5, Алберт 5 (Ташевски), Радић 5, Стефановски 5, Радуловић 5 (Коруга 5), Олђа 6.

Већ у 5. минуту Слађан Новковић се одлично снашао, прихватио лопту са 16 метара и одличним шутем под пречку донео предност домаћима. Резултат је удвостручио Радуловић после корнера. У 23. минуту Дејан Лазаревић је одлично извео слободан ударац и са 20 метара послао у доњи угао голмана домаћих.

У наставку Ботошани су доминирали и још четири пута савлкадали голмана Илкића.

М. Н. П.

Борац - Банат 2:1 (2:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Живковић у 25. Јовић у 38. за Борац, а Лошић у 87. минуту (из пенала) за Банат.

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 8, Недучић 7, Ђурђев 7, Бајић 7, Ћирковић 7, Крсмановић 7, Живковић 7, Станковић 7, Поповић 7, Ђукић 7.

БАНАТ: Сладовић 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 7, Дивљачки 6, Петковић 6, Димовић 6, Ескић 7, Ђилас 6, Добрић 7, Лошић 7, Максимовић 7.

Домаћи су играли отворено од самог старта. Тако да је Урош Живковић у 25. минуту био прецизан за вођство домаћих, а у 38. минуту Срђан Јовић је поставио резуилтат полувремена. У другом делу утакмице играло се углавном на средини терена, да би у 87. минуту пенал за госте из Ченте реализовао Лошић.

М. Н. П.

Крајина - Нафтагас 1:2 (0:1)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Унгур у 61. за Крајину, Миливојев у 29. (из пенала) и Самарџић у 90+3. минуту за Нафтагас. Црвени картони: Грмуша и Васић (Крајина).

КРАЈИНА: Васић 7, Ољача 7 (Ђурић), Грмуша 6, Ердељан 7, Стојаковић 7, Станковић 7, Стојић 6, Иванчевић 7, Богић 7, Грубор 7 (Јухас), Унгур 7.

НАФТАГАС: Мијатов 7, Штрбац 7, Грбић 6, Р. Дабић 7, В. Петров 6 (Д. Дабић), Миливојев 7, Степанов 7 (Барањи), Панић 7, Самарџић 8, Красић 7, Јанков 7 (А. Петров).

У отвореној игри домаћини су били равноправан ривал, да би после дуела у шеснаестерцу домаћих Ољача несмотрено стартовао над Панићем, а Рунић је показао на белу тачку што је Миливојев искористио.  У 61. минуту после центаршута с десне стране Никола Унгуљ је  изједначио резултат.  А у надокнади времена је лопта убачена пред гол, голман домаћих Васић лопту је избио право на ногу Марка Самарџића који је погодио мрежу. Всић је сматрао да је фаулиран, па је протествовао, али без успеха и на крају је зарадио црвени картон.

М. Н. П.

Јединство (НБ) - Јединство (В) 0:0, Омладинац ФАМ - Слога 6:1, Кикинда - Бегеј 2:1, Пролетер - Раднички (К) 1:0, Крајина - Нафтагас 1:2, Младост - Раднички (С) 5:0, Јединство (БК) - ЖАК 3:0, Будућност - Црвена звезда 2:2, Борац - Банат 2:1.

1. Јединство (БК)       8      6      2      0      19:4  20

2. Младост 8      6      1      1      29:5  19

3. Кикинда 8      6      1      1      22:8  19

4. Нафтагас       8      6      1      1      22:8  19

5. Бегеј     8      5      1      2      17:8  16

6. Омладинац     8      5      0      3      25:12        15

7. Будућност      8      3      4      1      18:14        13

8. Слога    8      4      1      3      20:18        13