Војвођанска лига–исток: Кресоја погодио из корнера

Повели су гиости с линије пенала, а сигуран реализатор најстроже казне Томић.
fudbal

ОФК Кикинда - Пролетер 4:1 (0:1)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 120, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Важић у 50. Илић у 54. Д. Вукобрат у 75. и Кресоја у 85. за Кикинду, а Томић у 37. минуту (из пенала за Пролетер). Жути картони: Илић, М. Вукобрат (Кикинда), Николић (Пролетер). -

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Важић 7 (Миливојевић), Д. Кнежевић 7, Илић 8, Утржен 7, В. Китановић 7, Кресоја 8, Красин 7 (Нешић), Рељић 7, Црномарковић 7, Савић 7 (Д. Вукобрат 8).

ПРОЛЕТЕР: А. Илић 7, Гетејанц 6, Р. Јевтић 6, Миковић 7, Стефановић 6, Бобић 6, Ђорђевић 6, Алексић 6, Ракић 6, Настасијевић 6 (С. Јевтић), Томић 7.

Само што је почело друго полувреме, тренер домаћина Александар Кресоја у игру је увео искусног Данила Вукобрата што се показало веома добрим потезом. Игра је живнула, а домаћин је успео да постигне четири поготка. Куриозитет меча је да је Кресоја у финишу меча постигао гол директно из корнера.

М. Секулић

Будућност (СЦ) - БАК 4:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 50, судија: Богићевић (Зрењанин), стрелци: Ђукић у 10 (из пенала) и 70. Прпа у 85. и Вукоје у 89. минуту.

БУДУЋНОСТ: Марић, Ковачевић 7 (Прпа 7), Лаништанин 8, Топић 7, Аранитовић 7, Перин 7 (Зоретић 7), Вукоје 7, Јовандић 8, З. Спахић 8, Ђукић 9, Крyалин 7 (Салма).

БАК: Ировић 7, Синжал 5, Марковић 6, Јарговачки 5 (И. Јовановић 6), Величковић 6 (Секуловић 6), Милковић 5, Симић (Деспотовић 6), Ђуричко 5, Анђелић 6, Митревски 6, А. Јовановић 6.

Била је ова најбоља утакмица овог пролећа тима из Ђуриног села.  Домаћин је у првих 45. минута имао неколико прилика, али је само са беле тачке Ђукић постигао погодак. Исти играч у другом делу удвостручио је резултат, а у финишу тим из Српске Црње постигао је још два поготка.

М. С.

Младост (О) – ЖАК  5:2 (2:2)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Пештерац у 6. и 55. Целин у 19. Савков у 59.  Петровић у 77. за Младост, а Кочиш у 1.Ратко у 43. минуту за ЖАК.

МЛАДОСТ:  Луковић 7, Антић 8, Целин 7,5, Петровић 7,5, Гиговић 7,  Лазиница 7, Додић 7, Вукајловић  7 (Живановић 7), Пештерац 7,5, Савков 7,5 (Михајловић 7), Лукић 7 (Сакић 7).

ЖАК: Томашевић 7, Надлачки 6, Латковић 6, Бербаков 6,5, Јанков 7, Кочиш 7 (Латиновић -), Вокић 6,5, Ћирић 6 (Крнић -), Радивојац 6,5, Гавранов 6 (Ћубрилов 6), Ратко 7.

У првом минуту гости из Кикинде успели су да одоле нападима домаћих фудбалера, али у наставку Омољичани су брзом и ефикасном игром стигли до победе.

Б. Ст.

Раднички (К) – Раднички (С)  0:2 (0:0)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Јанковић (Панчево). Стрелац:Ковачевић у 69. и 89. минуту.

РАДНИЧКИ (К): Алавања 7, Рађеновић 6,5, Секулић 6,5, Ћеха 6,5, Маринковић 6,5 (Шарановић -), Дробњак 7, Симић 7, Драгић 6,5, Ђорђевић - (Бицуљевић 7), Гавриловић 6,5, Пејић 7.

РАДНИЧКИ (С): Загорац 6,5, Марков 6,5, Лојпутр 6,5,Н.Магочевић 6,5, Огњеновић 7, Ковачевић 7,5, Станић 6,5 (Дробњак -), Милош 7, Унгур 6,5 (Росић -), Дубљевић 6,5, Козић 7 (М.Маговчевић 7).

У првом полувревену домаћи фудбалери били су бољи ривал, али до одласка на одмор мреже су мировале. У другом полувремену гости из Сутјеске бољом игром стигли су до победе, а истакао се двоструки стрелац Немање Ковачевића.

Б. Ст.

Слобода - Јединство (БК) 1:2 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Гавриловић у 50. за Слободу, а Кораћ у 67. и Бабић у 71. минуту за Јединство.

СЛОБОДА: Ковач 7, Лолић 6, О. Ћулибрк 7, Галић 6, Цвијановић 6 (Богојевић), М. Спахић 6, Гаврилови 7 (Мајкић), Коцкар 6 (Ратко), Ж. Попов 6, Војводић 6, Ћосић 6.

ЈЕДИНСТВО: Томић 8, Д. Кнежевић 7, Грбан 7, Иванчевић 7, Ковачевић 7, Живанов 7, Ђорић 7, Кораћ 8, Ановић 7, Ђокић 7, Бабић 7.

У првих 45. минута игре забележено је неколико прилика које нису реализоване, јер су голмани оба тима били на висини задатка. Домаћин је повео у 50. минуту поготком Неђе Гавриловића. Заслуга за овај погодак припада и Петру Цвијановићу.  Гости су изједначили преко Кораћа у 67. минуту, лопта је одбијена од пречке дошла до њега и несметано је погодио мрежу младог голмана Кристијана Ковача. До победе гости дошли су у самом финишу сусрету када је Бабић из гужве погодио мрежу.

М. С.

Крајина - Војводина 0:1, Слобода - Јединство (БК) 1:2, Раднички (К) - Раднички (С) 0:2, Младост (О) - ЖАК 5:2, Кикинда - Пролетер 4:1, Будућност - БАК 4:0, Бегеј - Слога 1:2, Јединство (НБ) - Козара 0:2.