ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК: Лидер изгубио у Банатском Карловцу

Пролетер - Омладинац ФАМ 4:0 (1:0)
fudbal lopta pix

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалаца 350, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Ивковић у 25. Томић у 76. Гетејанц у 84. и Балаж у 95. минуту. Црвени картони: Стошић и представник клуба Бранислав Лазић (Омладинац).

ПРОЛЕТЕР: Спасевски 7,5, Петковић 7, Миковић 7, Јевтић 7,5 (Караклић 7), Лака 7,5, Томић 7,5 (Гетејанц 7,5), Малиyан 8 (Алексић 7), Богојевић 7, Војнов 7 (Тимић 7), Ивковић 8 (Балаж 7,5), Ђорђевић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Матковић 6, Квргић 6 (Голијан 6,5), Радуловић 6 (Бркић 6), Мишић 6 (Стојковић 6), Стошић 6, Мајукан 6 (Бојић 6), Новковић 6, Кубуровић 6, Кондић 6 (Делић 6), Шемић 6, Вукоје 6.

Голом Ивковића у 25. минуту Пролетер је начео госте из Ботоша. У 71. минуту Стошић је са леђа оборио домаћег нападача у продору и судија Ковач му је без двоумљења показао црвени картон, баш као и представнику гостију Браниславу Лазићу, који је утрчао на терен и погрдним речима засуо судију. Неколико минута касније у гужви испред гола гостију се добро снашао капитен Пролетера Саша Томић и угурао лопту у гол гостију,а у финишу постигнута су још два поготка.

Р. Д.

Црвена звезда - БАК 3:1 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Цвијановић у 30. Војводић у 65. и Кресоја у 80. за Црвену звезду, а Дудовски у 86. минуту за БАК.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 7, Јовановић 7, Кнежевић 7, Јанков 6, Цвијановић 8, Петровић 7 (Коцкар), Кресоја 8 (Узелац), Зечевић 7, Чубрило 6 (Чуданов), Вокић 7, Војводић 7 (Попеску).

БАК: Андрејић 6, Синжев 6, Тимотијев 5, Митревски 6, Старовић 6 (Дудовски 7), Мадић 6 (Васиљевић), Јовановић 6 (Јожић), Бекировски 6 (Нешић), Стајић 6, Анђелић 6, Секуловић 5.

Изабраници тренера Радета Медића без много муке славили су сигурну победу против екипе са зачеља табеле и тако начинили важан корак ка врху табеле. Гости из Беле Цркве добро су парирали домаћину у првом делу игре. Већ у другом полувремену друга прича на терену. Рускоселци су се разиграли и тако стигли до сигурне и убедљиве победе против солидних гостију из Беле Цркве.

М. Рачић

Јединство (БК) - Слога 6:0 (4:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца 100, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелци: Вукоје у 10. и 18. Радишић у 15. Кујунyић у 20. Зекановић у 67. и Земунски у 77. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Магда, Дапчевић 7,5, Земунски 8, Кораћ 7,5, Ковачевић 7,5, Радишић 8, Кујунyић 8, Вукоје 8 (Драганић 7), Зекановић 7,5 (Кондић), Ђокић 7,5 (Нинић 7), Матић 7,5.

СЛОГА: Познић 5,5, Марковић 5 (Марјановић 5), Коруга 5, Прица 5, Олђа 5, Михајловски 5, Цимеша 5, Пешевски 5, Спремо 5 (Матијевић), Самарџија 5, Стефановски 5 (Царан 5).

Шест лопти у мрежи иза искусног Радована Познића, плод је најбоље игре Карађорђевчана. Браву је отворио Марко Вукоје, прихватио је центаршут на груди и волејем послао лопту у мрежу.

С. Р.

Нафтагас - Борац 2:3 (2:3)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 150, судија: К. Тодоровић (Вршац), стрелци: Красић у 30. Јанков у 39. за Нафтагас, а Бајић у 18. Симоновић у 25. и Вуковић у 31. минуту за Борац. Црвени картон: Попов (Нафтагас).

НАФТАГАС: Мијатов 7, Петров 7, Грбић 7, Попов 6,5, Дабић 7, Јанков 7,5, Миливојев 7, Милошевић 7, Видић 6,5 (Дабић), Козловачки 7, Красић 7.

БОРАЦ: Томић 8, Симоновић 7, Сарић 7, Ивановић 7, Ђурђев 7, Адамовић 7, Симоновић 7,5, Ђукић 7, Бајић 7, Петровић 7,5, Вуковић 7.

Из четири прилике гости из Старчева су три лопте сместили иза леђа голмана и довољно за цео плен и четврти пораз „нафташа” у низу.       С. Р.

Козара - Црвена звезда (ВС) 1:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 100, судија: н- Марков (Зрењанин), стрелац: Станаћев у 15. минуту.

КОЗАРА: Д. Бјелановић 7, Лабус 7,5, Лисица 7, Т. Бјелановић 7,5, Станаћев 8 (Латиновић 6,5), Б. Бунић 7, Терзин 6,5 (Чуданов 6,5), Петровић 7,5, Божић 7,5, Белић 7 (М. Бунић 7), Ђаковић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Комненовић 7, Томас 7, Кубуровић 7,5, Бичанин 6,5, Ковачевић 6,5, Вукоје 7, Нешић 6,5 (Јованић 6,5), Прошић 6,5, Јефтенић 6,5, Кнежевић 7.

Великоселци су забележили значајан тријумф, а до њега нису ни мало лако дошли иако су имали пет стопостотних прилика. Једну је истористио најбољи актер меча Војислав Станаћев већ у уводу меча, а после тога сјајне прилике имали су поново Станаћев, Терзин и Лисица. С друге стране Степчани нису успели, иако су имали неколико добрих акција да постигну гол у дуелу у коме је домаћин освојио три врло важна бода.

П. Трнић

Младост (О) - Бегеј 4:1 (1:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Н. Раковић (Вршац), стрелци: Јованов у 26. Црномарковић у 55. (из пенала), Л. Лукић у 60. Ковачевић у 67. за Младост, а Грбић у 41. минуту за Бегеј. Црвени картон: Косовић (Бегеј).

МЛАДОСТ: Топић 7, Војновић 7 (Живановић 7), Николајев 7, Јованов 7,5, Лазиница 7 (Станисављевић 7), Радисављевић 7 (Вучковић 7), Л. Лукић 8, Нешић 7 (Савков 7), Црномарковић 7,5.

БЕГЕЈ: Тривуновић 6, Бајић 6,5, Магда (Бурмазовић 6), Ердељан 6, Косовић 5, Грбић 7, Мијатовић 6,5, Влаучин 6 (Бојанић 6), Рапаић 6 (Умићевић 6,5), Јевремов 6 (Поморац 6), Лициса 6.

Домаћини су пружили добру и ефикасну игру против гостију из Житишта и освојили три бода.

С. Р.

Полет - Јединство (В) 6:4 (3:2)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: С. Росић (Панчево), стрелци: Митић у 10. Симоновић у 27. и 85 (из пенала), Дуњић у 38. (из пенала), М. Радивојев у 50. и 88. за Полет, а Богдановић у 14. 20. и 80. (из пенала), Живанов у 82. за Јединство. Црвени картон: Моторов (Јединство).

ПОЛЕТ: Н. Радивојев 7, Рашић 7, Голе 7, Ћирковић 6,5 (Стојковић), Костадиновић 7, Дивљачки 7, Аврамовић 8 (Станић), Тома 7 (Н. Радивојев 7,5), Дуњић 7,5, Митић 7, Симоновић 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 6,5, Мијушко 5,5 (Савић 6), Москић 6,5 (Тошић), Текијашки 7, Пештерац 7, Ћирка 6,5, Богдановић 7,5, Моторов 7, Живанов 7 (Јанковић), Станков 6,5 Вукајловић 7.

Одавно није виђена оваква утакмица. Главни актер и покретач свих акција у којима су пали голови био је расположени Никола Аврамовић. У другом делу настављена је голеада и гледаоци уживали.

З. С.

Војводина - Слобода 3:2 (1:1)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелци: Попов у 18. и 84. и Бошњак у 69. за Војводину, а Галић у 9. и Спахић у 79. минуту за Слободу.

ВОЈВОДИНА: Младеновић 7, Рудић 7,5, Жианов 7, Јефтић 7 6Бошковић), Калајџија 7, О. Кнежевић 7, Попов 8 (М. Кнежевић), Малбашки 7,5, Михајловић 7 (Бошњак 7,5), Јованов 7, Yајски 7,5.

СЛОБОДА: Живанов 7,5, Ратко 6,5 (Врбачки 7), Мијатовић 7, Поповић 7,5, Ђурђевић 7, Галић 7,5, Спахић 7,5, Русић 7, Козић 7 (Рељић 7), Хованец 7, Латковић 7.

У коректној игри гости су стигли до предности у деветом минуту после контра - напада Никола Галић је погодио мрежу. Потом је млади Стефан Попов изједначио резултат. У 69. минуту Попов је несебично упослио Бошњака, који је погодио мрежу, а у финишу права драма и на крају славље Перлежана.

М. Б.

Нафтагас - Борац 2:3, Младост - Бегеј 4:1, Војводина - Слобода 3:2, Пролетер - Омладинац ФАМ 4:0, Полет - Јединство (В) 6:4, Црвена звезда (РС) - БАК 3:1, Козара - Црвена звезда (ВС) 1:0, Јединство (БК) - Слога 6:0.

1. Омладинац    13     9      2      2      25:12        29

2. Слобода        13     8      3      2      25:9  27

3. Јединст. (БК) 13     8      2      3      23:9  26

4. Нафтагас       13     8      1      4      25:19        25

5. Војводина     13     7      1      5      24:15        22

6. Борац    13     6      4      3      21:21        22

7. Ц. звезда (РС)       13     6      2      5      21:11        20

8. Јединство (В) 13     6      2      5      31:27        20