ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Омољичани сигурни у Белој Цркви

У првом делу није било голова, а у наставку, после четири минута игре Радисављевић је шутирао голман Седљак је одбио лопту до Старчевића који је затресао мрежу за вођство гостију.
lopta

БАК - Младост (О) 1:2 (0:0)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца 200. Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Митровић у 85. (из пенала) за БАК, а Старчевић у 49. Стошић у 54. минуту за Младост.

БАК: Седљак 7, Коци 6 (Бекировски), бобић 6,5, Т. Крачуњел 6 (Јовановић 6,5), Симић 6 (М. Крачуњел 6), Н. Пауновић 6 (Стјепановић 6), Милковић 6,5, Моторов 7, М. Пауновић 6,5, Анђелић 7, Анка Давид 6 (Бокшан).

МЛАДОСТ (О): Тодоровић 7, Ракоњац 7, Стошић 7,5, Целин 7, Максимовић 6,5, Л. Лукић 7 (Ђери), Радисављевић 7 (Мићић), Војновић 7, Стефановић 7 (Станковић 7), Поткоњак 7 (Вукајловић 7), Старчевић 7,5.

У 54. минуту после корнера Стошић је био највиши у скоку и главом погодио мрежу.

Гости су наставили са добром и игром и пропустили изгледне прилике Радисављевић три пута и Вукајловић једном, а ли је Седљак био несавладив. Пет минута пре краја меча досуђен је пенал за домаћи тим после прекршаја голмана Тодоровића, а сигуран извођач је био Моторов.

Д. П.

Русанда - Полет 2:3 (2:1)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 80. Судија: Ранков (Кикинда). Стрелци: Виновић у 40. и Ољача у 45. за Русанду, а Ковачевић у 10. Петровић у 52. и Симоновић у 93. минуту за Полет.

РУСАНДА: Мијатов 6, Петров 6, У. Станковић 6,5 (Чешљаров), Ољача 7, Козловачки 6,5 (Вукоје), Виновић 7, С. Станковић 6,5, Стеванов 6 (Оџин), Радовановић 6 (Шаренац 6), Пецарски 6,5 (Чокулов 6).

ПОЛЕТ: Јан 6, Ђукановић 7, Латковић 6,5, Брајковић 6, Туркаљ 6, Павловић 6,5, Ковачевић 7 (Санадер), Јаћимовски 7, Петровић 7,5 (Павловски), Младеновић 6 (Симоновић 7,5), Танасковић 7.

Гости из Идвора уписали су победу у трећем минуту надокнаде. Повели су голом Ковачевића који је оштрим ударцем погодио угао, да би Виновић у 40. миуту изједначио. У првом минуту надокнаде полувремена, после центаршута из прекида, Ољача је ударцем главом, преокренуо - 2:1.

Било је шанси на обе стране и нерешен резултат био би најреалинији исход, али са два лепа гола Идворани су решили меч.

В. Ј.

Јединство (БК) - Козара 1:2 (1:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 150. Судија: Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Кујунџић у 18. (из пенала), Чуданов у 45. и Ма. Француски у 90+3 минуту за Козару. Црвени картон: Туркуљ (Јединство) у 75. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Недељковић 6, Бајат (Грбан 6,5), Кораћ 6, Ковачевић 6,5, Ђорић 6, Кујунџић 7, Зекановић 6,5, Јефтић 6, Маљукан 6 (Грујић 6), Иванчевић 6,5 (Бабић), Туркуљ 5,5.

КОЗАРА: Ми. Француски 8, Јелача 6,5 (Ма. Француски 7), Лисица 6,5, М. Бунић 7 (Латиновић), Рофа 7 (Томић), Б. Буњић 7, Јовандић 7, Спахић 7,5, Петровић 6 (Бурсаћ), Кочиш 7, Чуданов 7.

Поверли су Крађорђевчани са пенала, пред одлазак на одмор, Великоселци су брзо извели слободан ударац, и Чуданов је избио испред голмана Недељковића и изједначио резултат.

Голман Михајло Француски одлично је чувао мрежу и спречио Кујунџића, Зекановића, Ђорића, Грујића, да га савладају. Кад се очекивао крај, резервиста Марко Француски, у трећем минуту надокнаде, донео је победу Козарчанима. 2.

Борац (С) - Војводина 2:1 (2:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 240, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Ивановић у 12. Гиговић у 44. за Борац, а Радишић у 30. минуту за Војводину. Црвени картон: М. Шушњар (Војводина).

БОРАЦ (С): Лапић 7, Ђуричић 7, Ивановић 7,5, Јосимов 7,5, Јовашевић 7 (Стевовић), Гиговић 7,5 (Димитријевски), У. Лукић (С. Лукић, Марковић 7), Ђурковић 7, Петковић 7, Граовац 7, Јанкулов 7.

ВОЈВОДИНА: Савић 6, А. Шушњар 7, Богдановић 6,5, Калајџија 6,5, Радишић 7 (Нишевић), Козић 6,5, Падејски 6,5, Малек 6 (Рудић 6), Чижик 6 (Малбашки 6,5), Мишић 6,5, М. Шушњар 6.

У дербију кола домаћи фудбалери од првог минута приказали су бољу игру и на одмор отишли са предношћу, а у наставку успели да је сачуваји и освоје три бода.

У 12. минуту после слободног ударца Стефана Јосимова, Ивановић је искористио прилику и главом савладао Савића. Гости су успели голом Радишића да дођу до изједначења, али је у последњем минуту поново Јосимов идеално центрирао, а Гиговић главом савладао Савића и донео предност Старчевцима.

Б. Ст.

Резултати и табела:

Борац - Војводина 2:1, Русанда - Полет 2:3, БАК - Младост 1:2, Јединство (БК) - Козара 1:2, Црвена звезда - ЖАК 2:0, Слобода - Будућност 1:1, Бегеј - Јединство (В) 2:3, Раднички (К) - Пролетер 0:0.