Војвођанска лига – исток: Петарда у комшијском дербију

У старом добром комшијском дербију Новокозарчани су прописно изрешетали мрежу Великоселаца.
lopta1

Слобода - Козара 5:1 (3:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”,гледалаца 500. Судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Ковачевић у 22. и 54. Врбачки у 27. и 73. и Ћосић у 43. за Слободу, а Бјелановић у 31. минуту за Козару. Жути картон: Бунић (Козара).

СЛОБОДА: Ћирић 7,5, Хованец 7,5, Богојевић 7,5, Ћулибрк 8, Галић 7,5 (Благојевић), Поповић 7,5, Врбачки 8 (Радулашки), Станаћев 7, Лабус 7 (Вокић 7), Д. Ћосић 8 (Б. Ћосић), Ковачевић 8 (Лисица 7).

КОЗАРА: Ми. Француски 6, Терзин 6, Бјелановић 7, Бунић 6,5, Јовандић 6,5, Мисић 6,5, Петровић 6,5, Момчилов 6,5 (В. Томић), Ма. Француски 6 (Рофа), Чуданов 6, Руњевац (Латиновић 6).

Након што су Јовандић и Мисић у 4. и 8. минуту пропустили добре прилике уследиле су жестоке казне пре свега од  Немање Ковачевића који је поникао у редовима Козаре, а од ове сезоне брани  боје комшија. Најкраће речено домаћини су искористили све слабости Великоселаца.

П. Трнић

Јединство (БК) - Војводина (П) 0:1 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 200. Судија: Ковач (Мокрин). Стелац: Јешић у 75. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда 6, Бајат (Клиска 6,5), Земунски 6,5, Кораћ 6, Ковачевић 6, Радишић 6 (Ђокић), Кујунyић 6 (Б абић), Матић 6, Рапаић 6 (Зекановић 6), Бајић 6, Дучић 6.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, А. Шушњар 7, Рудић 7, Јешић 7,5, Богдановић 7, Калајyија 7, Миклић 7, Голијанин 7 (Падејски), Живанов 7, Малбашки 7, М. Шушњар 7.

Гости су били бољи и минималац је био довољан да однесу бодове из дворишта Карађорђевчана. Рапаић је био сам испред голмана Савића и није успео да погоди мрежу. Меч је одлучио Зоран Јешић.  Живанов је добро центрирао из слободног ударца, домаћи играчи слабо су реаговали и са два метра, Јешић је убацио лопту у мрежу домаћег тима.

Р. Д.

Раднички (К) - Црвена звезда (РС) 0:0

КОВИН: Гледалаца 150, судија: Марковић (Панчево).

РАДНИЧКИ (К): Рнић 7, Ђуричић 7, Павић 7, Бицуљевић 7, Дивнић 6,5 (Милутинов), Делиблаћанин 7, Тајдић 7, Јоновић 6,5 (Петрић 7), Јаковљевић 7 (Димитријевић), Азуц 6,5 (Добросављевић 6,5), С. ;ађаров 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (РС): Костуранов 7, Бркић 6,5, Лаништанин 7, Апић 7,5, Јанков 7, Симић 6,5, Коцкар 7, Цвијановић 7, Попесков 6,5, Чуданов 6,5 (Зечевић 6,5), Кресоја 7.

Од првог минута водила севелика борба, пулени тренера Срђана Текијашког створили су неколико прилика пред голом голмана Костуранова, али изостала је реализација.

Гости су из контранапда имали неколико прилика, али без промене резултата.

М. К.

Омладинац ФАМ - Бегеј 2:1 (2:0)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, гледалаца 200, судија: В. Марковић (Панчево), стрелци: Живојинов у 21. Пушкаш у 24. за Омладинац, а Куч у 80. минуту за Бегеј.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7, Пушкаш 7,5, Самоловац 7 (Спалевић), Зекић 7, Новковић 7, Лојпур 7, Живојинов 8, Марковић 7, Новак 7,5, Бојић 7, Томић 7.

БЕГЕЈ: Шевар 6, Тривуновић 6 (Марчетић), Павловић 6 (Михољчић 6), Прошић 7, Обренић 6, Умићевић 7, Гашић 6,5, Кубуровић 7, Куч 7 (Вираг), Милин 6,5, Николић 6.

Борошани су средином полувремена дошли до два гола предности, који гости из Житишта нису успели да достигну. Домаћини су били бољи и расположенији а игру, а Лука Живојнов је доминирао. На асистенцију Петра Зекића постигао је водећи гол, да би у 24. минуту асистирао Ивану Пушкашу који је лако поентирао.

У финишу меча Урош Куч је поставио коначан резултат. У гужви захватио лопту и са десетак метара послао је иза леђа голмана Марка Мишкова за конаних 2:1.

Ж. Ј.

Полет (И) - Младост 2:6 (0:2)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: К. Тодоровић (Вршац), стрелци: Скокна у 51. Нешић у 69. за Полет, а Радосављевић у 14. 79. Костадиновић у 29. (аутогол), Д. Ковачевић у 53. Вукајловић у 70. Старчевић у 85. минуту за Младост.

ПОЛЕТ: Томић 6, Санадер 5,5 (Јањић 5,5), Дивљаки 5,5, (Малешевић 5,5), Костадиновић 5,5, Лазиница 5,5, Трајковић 5,5, Медић 6, Павловић6 (С. Симоновић), Нешић 5,5, Скокна 5,5, Н. Симоновић 5,5.

МЛАДОСТ: П. Алавања 7, Марковић 7 (Д. Алавања), Мицић 7, Целин 8, Максимовић 7, Стерчевић 7, Вукајловић 7 (Стефановић), Радисављевић 7, Живановић 7 (Јаћимовски 7), Д. Ковачевић 8, Луковић 7,5 (Ф. Ковачевић).

У отвореној игри заслужена победа гостију, домаћи су играли у некомплетном саставу и трудили су се да пруже што већи отпор гостима из Омољице.

Б. Ст.

ЖАК - Јединство Стевић 2:0 (1:0)

КИКИНДА: Стадио Вашариште, без гледалаца, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Ратко у 21. и Радивојац у 85. минуту. Жути картони: Пенавски (ЖАК), Атанасов (Јединство Стевић).

ЖАК: Живков, Кнежевић 7, Ратко 7 (Баба), Кочиш 6,5 (Стојков), Утржен 7,5, Терзин 6,5, Радиојац 8, Пенавски 7,5, Детари 8 (Пецарски), Дрљача 7,5, Бербаков 7.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Радивојев 6, Ангеловски 6, Јосимовски 6,5 Живаљевић 6,5, И. Пешовски 6 (Болножан 6), Тучак 7, Младеновић 6 (Славковић 6), Атанасов 6, Митковски 6,5 (С. Пешовски), Илић 6,5 Кљајић 7.

После два минимална пораза и кикиндски железничари су се осладили. Савалдали фењерyију из Качарева и тако побољшали своје изгледе да остваре свој циљ.

Кикински „жути мрави” играли су без присуства публике јер су кажњени три утакмице на свом терену без гледалаца. Али највернији навијачи су били ван стадиона и преко зида посматрали утакмицу.

П. Трнић

Јединство (Б) - ОФК Кикинда 1:0 (0:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија: В. Добринчић (Банатски Карловац), стрелац: Вранић у 87. минуту.Жути картони: Николић, Павлов (Јединство), Рељић, Боћић (Кикинда).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Москић 7,5, Милићевић 8, Нецин 7,5, Вранић 8,5 (Блажу), М. Николић 7,5, Јанков 7 (Станисављев 7), Ћирка 8, Јовановић 7 (Петровић 7), Станков 7,5 (У. Николић), Јевтић 8.

КИКИНДА: Савков 7, Мирков 6 (Виловски), Божић 6,5, Рељић 7, Кецман 7, Мирков 7,5, Ивановић 7, Спахић 7,5, Бајић 6 (Глишић), Ђукић 7, Радовановић 6.

У квалитетној представи са мало прилика, млада екипа влајковачког Јединства заслужено је славила против лидера. Изабраници тренера Аце Какована били су пожртвовани, борбени, дисциплиновани, стрпљиви, створили су две стопостотне прилике, једну искористили и заслужено дошли до важних бодова. У У 87. минуту упосле одличног продора Ђурка је упутио пас Вранићу, нападач Јединства је утрчао у празан простор између бека и штопера, издржао контакт са дефанзивцима и ефектним ударцем донео велико славље.

Борац - Пролетер 3:1 (3:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Б орца, гледалаца 150, судија: Н. Ранков (Кикинда), стрелци: Мачкић у 4. и 52. У. Лукић у 45. за Борац, а Борка у 75. минуту за Пролетер.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовић 7, Арсенијевић 7 (Николић 7), Граовац 7, Ћирковић 7,5, Ивановић 7,5, Петковић 7, Вуковић 7, Гиговић 7, Мачкић 7,5 (Марковић 7), У. Лукић 7 (Стевовић 7).

ПРОЛЕТЕР: И. Лукић 6,5, Ковачевић 6,5 (Тимић 7), Лака 6,5, Миковић 6,5 (Борка 7), Бобић 6,5, Томић 7, Мишовић 6,5 (Суботић 6,5) Богојевић 6,5, Ивљанин 7, Нешић 6,5 (Марковић 6,5), Залокар 6,5.

Фудбалери Борца остварили су трећу победу у пролећном делу првенства. Од првог минута изабраници тренера Миљана Блазовића кренули су офанзивно и створили неколико прилика, а стрелац водећег  гола био је Мачкић.

Домаћини су у првом делу после добрих акција постигли још два гола, а стрелци су били Мачкић и У. Лукић.

Гости из Банатског Карловца у 75. минуту голом резервисте Борка успели су да смање резултат.

Б. Ст.

Резултати и табел:

ЖАК - Јединство Стевић 2:0, Слобода - Козара 5:1, Полет - Младост 2:6, Јединство (БК) - Војводина 0:1, Омладинац ФАМ - Бегеј 2:1, Борац - Пролетер 3:1, Раднички - Црвена звезда 0:0, Јединство (В) - Кикинда 1:0.