Војвођанска лига – Исток: Прва победа Великоселаца

Прва радост доскорашњег српсколигаша у дуелу са такође дојучерашњег члана те конкуренције из Перлеза.
fudbal

Козара - Војводина 2:0 (0:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Игралиште Козаре, гледалаца 200, судија: Ћерановић (Ловћенац). Стрелци: Станаћев у 32. и Мисић у 62. минуту. Жути картон: Младеновић (Војводина).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Кнежевић 7,5, Т. Бјелановић 7,5 (Чуданов 7), Станаћев 9, Белић 7,5, Терзин 7, Латиновић 7 (Детари 7), Мисић 7,5, Петровић 7,5 (М. Бунић 7), Јовандић 7,5, Божић 7 (Пашић 7).

ВОЈВОДИНА: Младеновић 6,5, Живанов 65,, Јефтић 6 (М. Кнежевић 6), Калајџија 6,5, О. Кнежевић 6,5, Бошковић 6,5 (Самоловац 7), Малбашки 7, Михајловић 6, Петковић 6,5, Јованов 6,5 (Недељков 6), Џајски 7.

Након две промашене стопостотне прилике у прологу меча најбољи актер овог квалитетног дуела Војислав Станаћев после индиректног ударца сјајно је гађао и погодио са ивице казненог простора у доњи леви угао противничког гола.

У наставку гости су имали нешто више од игре, али после једне дубинске лопте Милан Мисић је сам избио пред чувара мреже противника и рутински из срца шеснаестерца послао лопту у гол. И врло добра чета гостију коју предводи искусни тренер Јово Симанић имала је две прилике да савлада до финиша сусрета не много запосленог сигнурног чувара мреже домаћина Ђаковића, али све се завршило онако како су домаћини планирали и остварили су прву победу у дебитанској тренерској улози новог кормилара Марка Гутеше.

П. Трнић

Слога - Нафтагас 1:2 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија: Бунчић (Панчево). Стрелци: Лазаревић у 73. за Слогу, а, Миливојев у 35. Грбан у 85. минуту за Нафтагас.

СЛОГА: Стевановић 6, Бабић 6, Прица 6,5 (Цимеша), Царан 6 (Коруга 6), Лазаревић 6,5, Спремо 6 (Марјановић 6), Самарџија 7, Вучковић 6, Радић 6, Стефановски 6, Олђа 6.

НАФТАГАС: Мијатов 7, Петров 7, Грбић 7, Грбан 8, Дабић 7, Миливојев 8, Красић 7 (Ћулибрк), Милошевић 7 (Јанковић 7), Самарџић 7, Козловачки 7 (Попов 7), Панић 7 (Видић). Била је то добра утакмица у којиој је лидер показао квалитет. Домаћини су погрешили на центру, а Миљан Миливојев погодио је мрежу. Изједначили су домаћи у 73. минуту, после корнера. На другој стативи Дејан Лазаревић је захватио волеј и ефектно погодио мрежу.

У 85. минуту изведен је корнер за госте, голман је погрешио, а Александар Грбан је био најсналажљивији и послао лопту у мрежу.

Јединство (БК) - Младост (О) 2:0 (2:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Матић у 14. и Зекановић у 20. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Магда 7,5, Земунски 7,5, Кораћ 7, Ковачевић 7, Радишић 8, Вукоје 7 (Нинић), Зекановић 7,5, Татић 7, Ановић 7, Ђокић 7,5 (Драганић), Матић 7 (Шаренац).

МЛАДОСТ: Топић 7, Јованов 6,5 (Станисављевић 7), Подловић 6,5 (Савков 6,5), Лазиница 7, Радисављевић 7, Целин 6,5, Црномарковић 7, Ковачевић 7,5, Вучковић 6,5, Максимовић 6, Павков 6 (Живанов 6,5).

Карађорђевчани су заслужено дошли до плена и три бода које су  обезбедили у првом полувремену. После корнера у 14. минуту Жарко Матић је главом савладао Ивана Топића. Шест минута касније добар дегажман голмана Мартина Магде прихватио је Владо Зекановић и други пут савладао Топића.

Имали су домаћини серију прилика у првом делу, Топић је био на висини задатка и једину шансу екипа из Омољице није искористила у 65. минуту кад је одлични Магда сјајно интервенисао.

С. Ж.

Црвена звезда (ВС) - Бегеј 0:4 (0:2)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, гледалаца 120, судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Влаучин у 11. у 80. и у 84. и Понорац у 18. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Инђић 5, Томас 5, Кубуровић 5, Ковачевић 5, Кнежевић 5, Нешић 5, Прошић 6, Цекереш 5 (Комненовић 5,5), Јефтенић 5,5, Томин 6, Утржен 5 (Бичанин 5,5).

БЕГЕЈ: Тривуновћ 7,5, Кондић 7, Бојанић 7, Ердељан 7, Косовић 7, Грбић 7 (Мирковић 7), Лисица 7,5, Влаучин 8,5 (Рапајић), Мл. Новак 7 (Умићевић), Понорац 7,5 (Буратовић), Ма. Новак 7,5.

Јединство (В) - Омладинац ФАМ 3:1 (2:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, гледалаца 250, судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Пештерац у 3. Богдановић у 31. и 79. (из пенала) за Јединство, а Бојић у 90. минуту (из пенала) за Омладинац ФАМ.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Савић 7, Москић 7, Пештерац 8 (Шушњар), Бобић 8, Ћирка 7, Богдановић 8, Моторов 7, Станков 7, Јанковић 7, Вукајловић 7 (Живанов 7).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7, Радуловић 6,5, Мишић 6 (Голијанин 6), Стошић 6,5, Маљукан 6 (Квргић 6), Новковић 6,5, Бојић 7, Кубуровић 6,5, Кондић 6, Шемић 6 (Тркуља 6), Вукоје 6 (Делић 6).

С. Ж.

БАК - Слобода (НК) 0:4 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца 200, судија: Радуловић (Зрењанин). Стрелци: Козић у 45. и 80. Галић у 65. Русић у 73. минуту.

БАК: Андрејић 7, Шинзар 6, Јожић 6 (Л. Бекировски 6), Митревски 7, Старовић 6 (Васиљевић 6,5), Мадић 6 (Дудовски 6), Милковић 7, Јовановић 6,5 (С. Бекировски), Стајић 6,5 (Стојичић), Михајловић 6,5, Секуловић 7.

СЛОБОДА (НК): Живков 7, Ратко 6,5 (Рељић 7), Поповић 7, Спахић 7 (Латковић), Умићевић 6,5, Галћ 7 (Мајкић), Русић 7 (Кебић), Мијатовић 6,5, Врбачки 6,5, Хованец 6,5, Козић 7,5 (Шанта).

Л. К.

Резултати:

Борац - Полет 1:2, Црвена звезда (РС) - Пролетер 4:0, Козара - Војводина 2:0, Јединство (БК) - Младост 2:0, Слога - Нафтагас 1:2, Црвена звезда (ВС) - Бегеј 0:4, БАК - Слобода 0:4, Јединство (В) - Омладинац ФАМ 3:1.