Војвођанска лига – исток: Први пораз Кикинђана

Док су домаћи играчи играли доста неорганизовано, гостујући су полако правили “омчу” око голмана Марка Вукобрата.
fudbal

ОФК Кикинда - Слобода 3:4 (0:3)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Петровић (Вршац). Стрелци: Радивојац у 76. Спахић у 82. (из пенала) и Ћирић у 89. за ОФК Кикинду, а Војводић у 34. Галић у 39. Гавриловић у 64. и 66. минуту за Слободу. Жути картони: Красин (ОФК Кикинда), а Цвијановић, Галић, Јовандић, Коцкар и Гавриловић (Слобода).

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат 6, Кресоја 6, Спахић 6, Шћепановић 6 (Радивојац 6), Тодоров 5 (Д. Вукобрат 6), Илић 6, Штеванов 5, Красин 5, Ђукић 6, Црномарковић 6, Бугарски 5 (Ћирић 6).

СЛОБОДА: Митровић 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8 (Пашић), Галић 7 (Узелац 7), Цвијановић 8, Гавриловић 8, Коцкар 7 (Д. Марковић 7), Ж. Попов 7, Војводић 8, Вокић 7.

У 34. минуту Козарчани су повели, а стрелац је био Милан Војводић који је оштрим шутем сместио иза леђа голмана домаћина. Резултат је повећао је Никола Галић. Минут пре краја првог дела било је већ 3:0.

У 66. минуту гости су постигли и четврти погодак., потом су стали и дозволили Кикинђанима да смање резултат. У 82. минуту судија је показао на белу тачку а сигуран реализатор је био Марко Спахић. Минут пре краја млади Борислав Ћирић постигао је и трећи гол за домаћина, међутим надокнада од четири минута била је недовољна да Кикинђани изједначе.

М. С.

Бегеј - Вршац јунајтед 1:1, Кикинда - Слобода (НК) 3:4, Полет - Јединство (НБ) 1:2, Младост (О) - Пролетер 4:1, Раднички (С) - Слога 2:4, Раднички (К) - ЖАК 5:0, Будућност - Војводина 1:0, Козара - Јединство (БК) 2:1.