Војвођанска лига – исток: Расположени Гавриловић

Мрежу гостију начео је млади Стефан Коцкар већ у 2. минуту, а потом су уследела три погодка искусног Неђе Гавриловића.
Fudbal

Слобода - Слога 5:0 (3:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 400, судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Коцкар у 2. Гавриловић у 21. 44. и 65. и Цвијановић у 70. минуту.

СЛОБОДА: Ковач, Радивојац 7, Латковић 7, О. Ћулибрк 8, Јовандић 8, С. Ћулибрк 8, Галић 8, Цвијановић 7 (Лолић), Гавриловић 9 (Попов), Коцкар 7 (Ћосић), Ђ. Поповић 7.

СЛОГА: Загорац 6, Ангеловски 6, Прица 6, Савков 6, Недимовић 6, Спремо 6 (Вукомановић 6), Лазаревић 6, Црногорац 5 (Селаковић 6), Олђа 5, Стефановски 5 (Чорда), Коруга 5.

Он је у 21. минуту повећао вођство своје екипе на 2:0, а минут пре истека првог дела игре поново се уписао на листу стрелаца. И у наставку су домаћи фудбалери били у гол прилици, а у 65. минуту Гавриловић се и трећи пут уписао у листу стрелаца.

Тачку на пет голова екипе тренера Радета Медића ставио је искусни Цвијановић 20 минута пре краја.

М. С.

Будућност (СЦ) - Крајина 2:1 (2:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Бунчић (Панчево). Стрелци: Вукоје у 3. и Кораћ у 45. за Будућност, а Топић у 27. минуту (аутогол) за Крајину.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 8, Лаништанин 7, Топић 7, Војводић 7 (Радин), Вукоје 8, Стојковић 6 (Аранитовић), Јовандић 7, Кораћ 8, Богић 7, Стојчић 6 (Прпа 6).

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 6, Зорић 6 (Мирчевић 7), Јухас 7, Ковачевић 6, Ољача 7, Цаврић 7, Вучковић 7, Стојић 7, Вукоје 8, Алексић 6.

Фудбалери Будућности под вођством новог тренера Слободана Живкова постигли су очекивану победу. Мрежа гостујућег голмана Ђуре Родића начета је већ на отварању сусрета, а стрелац је био Марко Вукоје. Пре овог погодка домаћина потребно је истаћи да је гостујући играч Вучковић оштро шутирао, а лопта је погодила пречку. Гости су на чудан начин успели да изједначе и то аутоголом Топића кога је лопта погодила у тело и изненадила његовог вратара Марића. У самом финишу првог дела Ђорђе Кораћ је успео да постигне други гол.

У наставку је Будућност била надмоћнија и стварала прилике. Најбољу је имала у 72. минуту, када са беле тачке мрежу није погодио Стојковић, јер је његов ударац завршио преко пречке.

М. С.

Јединство (БК) - Пролетер 3:0 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир-Баyо“, гледалаца 200, судија: Богић (Зрењанин). Стрелци: Зекановић у 36. (из пенала) и 90. и Радишић у 81. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Медић, Дапчевић 7, Бицок 7, Радишић 8, Живанов 7, Зекановић 8, Шаренац 7, Јаворина 7, Дановић 8, Грујић 7 (Иванчевић), Панић 9.

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Јовановић 5, Миковић 6, Милошевић 6, Ћирић 6, Томић 5, Ракић 6, Настановић 6, Прокић 6, Младеновић 6, Јефтић 6.

Домаћин је повео првим погодком од укупно два у овом сусрету Зековића са 11 метара. У 56. минуту исти играч није успео да реализује и други пенал, јер је шутирао изнад пречке. У 80. минуту било 2:0, а стрелац је био Горан Радишић. У надокнади времена Зекановић је постигао и трећи погодак за домаћина.

М. С.

Кикинда - Бегеј 2:2 (2:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца: око 100, судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Красин у 9. и 45. за Кикинду, а Грбић у 75. (из пенала) и О. Умичевић у 77. минуту за Бегеј. Жути картони: Црномарковић и Бабић (Кикинду), а Грбић, Ћурчија и О. Умичевић (Бегеј).

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Зорић 6 (Кењало), Спахић 7, Кнежевић 6, Грујић 6, Илић 7, Утржен 6 (Радак), Кресоја 6, Красин 8, Бабић 7, Црномарковић 7.

БЕГЕЈ: З. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 6, С. Умичевић 6, Грбић 7, О. Умичевић 7, Ћурчија 6 (Д. Милинковић), Николић 6 (Ристић), Д. Мијатовић 7, Живковић 6, Прошић 6, Новак 6.

М. С.

Резултати:

Будућност - Крајина 2:1, Кикинда - Бегеј 2:2, Младост (О) - Јединство (НБ) 2:1, Раднички (К) - Козара 3:3, Слобода - Слога 5:0, Војводина - БАК 1:0, Јединство (БК) - Пролетер 3:0, Раднички (С) - ЖАК 4:0.