ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Славље Меленчана

Младост (О) - Русанда 1:2 (0:2)
fudbalska lopta

ОМОЉИЦА: Стадион Младост, гледалаца 150, судија: В. Гвозденов (Вршац), стрелци: Ђери у 64. за Младост, а Виновић у 44. и 45. минуту за Русанду.

МЛАДОСТ: Тодоровић 6,5, Ракоњац (Марковић 6,5), Станојевић 6 (Станковић 6,5), Стошић 6,5, Целин 7, Максимовић 6,5, Л. Лукић 7, Вукајловић 6,5, Радисављевић 6,5, Ђери 6,5, Поткоњак 6 (Старчевић 6,5).

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 6,5, У. Станковић 6,5 (Давидов), Ољача 7, Пецарски 7, Квргић 7, Козловачки 7 (Чешљанов), Виновић 7,5, (Вукоје), С. Станковић 6,5, Стеванов 6,5, Радовановић 6,5. Гости из Меленаца заслужено су освојили бодове. Двоструки стрелац био је Виновић у последња два минута првог полувремена.

У другом полувремену домаћи фудбалери успели су голом Ђерија да смање резултат, али у последњих двадесет минута имали су више од игре, али нису успели да избегну пораз.

Б. Ст.

Полет - Војводина 1:2 (1:2)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 300, судија:В. Марковић (Панчево), стрелци: Ковачевић у 2. за Полет, Малбашки у 6. Козић у 27. минуту за Војводину.

ПОЛЕТ: Јан 7, Ђукановић 7, Латковић 7 (Алавања), Брајковић 7,5, Туркаљ 7, Јаћимовски 7, Ковачевић 7,5, Павловић 7, Новаков 6,5, Младеновић 6,5 (Петровић 7), Танасковић 7 (Павловски).

ВОЈВОДИНА: Савић 7, А. Шушњар 7, Јешић 7, Калајyија 7, Радишић 7,5, Козић 7,5 (Антић), Педајски 7 (Павловић), Чижик 7, Малек 7, Малбашки 7,5, Мишић 7, М. Шушњар 7.

Први напад домаћих резултирао је поготком. После повратне лопте Михајло Ковачевић је са десетак метара погодио доњи угао. А већ у 6. минуту Марко Малбашки је нанизао н еколико домаћих играча и резантним шутем са десетак метара погодио мрежу за изједначење. У 27. минуту лепо проигравање Малбашког искористио је Јован Козић и шутем искоса у ближи угао погодио је мрежу за вођство гостију.

До краја утакмице било је покушаја како с једне тако и с друге стране, али резултат се није мењао.

ЖАК - Јединство (БК) 3:0 (1:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 450, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Коцкар у 35. Радивојац у 75. и 79. минуту.

ЖАК: Живков, Крнић 7, Кнежевић 7, Рељић 8, Коцкар 9 (Петровић), Утржен 7,5, Радивојац 9 (Раду), Стојков 7, Детари 8, Лакић 7,5 (Фучак 7), Будаи 7 (Баба).

ЈЕДИНСТВО: Недељковић 5,5, Бајат 5,5, Кораћ 5 (Иванчевић), Ковачевић 5,5, Кујунyић 5,5, Сучевић 6 (Грујић 6), Зекановић 6,5, Јефтић 6 (Бабић), Маљукан 7, Тркуља 7, Дучић 6.

Кикиндски жуто - плави, односно како из навијачи зову жути мрави без икаквих проблема, лако су савладали Карађорђевчане.  За сигуран тријумф, осим сјајне одбране домаћи, највише се постарали Радивојац и прецизан, али и веома луцидан Коцкар.

П. Трнић

Будућност - Црвена звезда 1:0 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија: Пјевач (Зрењанин). Стрелац: Перин у 92. минуту.

БУДУЋНОСТ: Куручев 6,5, Марков 7, Ковачевић 7 (М. томин), Влаучин 8, Ајдарић 7,5, Мастило 7,5, Кондић 7, Савин 7 (Перин 7,5), Ј. Томин 6,5 (Клаић 6,5), Стојичић 7, Стричевић 7,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 7, Лаништанин 7, Миркоњ 6,5, Цвијановић 6,5, Новковић 6,5, Војводић 6,5, Чуданов 6,5, Зечевић 7, Чубрило 6, Кресоја 6 (Ковачевић), П. Бајић 6 (М. Бајић).

Вероватно су висока температура и велика спарина утицали да игра у првом полувремену буде без идеја и шанси, да би у наставку уследила друга и квалитетнија прича. Црњани су стварали прилике захваљујући продорном Влаучину и доброј организацији на средини терена, али је победа остварена у другом минуту надокнаде.

Влаучин је, по ко зна који пут пробио по боку, оставио двојицу противничких играча иза себеи упутио добар центаршут на петерац, где је, из трка, Перин погодио иза леђа голмана Мишкова за - 1:0.

М. П.

Раднички (К) - Борац (С) 3:3 (1:1)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца 250. Судија: Димитриевски (Зрењанин). Стрелци: Тајдић (из пенала) у 22. Пејић у 76. Јаковљевић у 81. за Раднички, а Ђурковић у 7. Гиговић (из пенала) у 58. Лукић у 88. минуту за Борац.

РАДНИЧКИ (К): Рнић 6,5, Тајдић 7,5 (Секулић 6,5), Лазиница 7 (Азуц 6,5), Бицуљевић 7, Дивнић 7, Ђорђевић 7, Јоновић 7, Мађаров 7, Китић 7, Вујасиновић 6,5 (Јаковљевић 7), Ратковић 6 (Пејић 7).

БОРАЦ (С): Лапић 7,5, Мачкић 6,5 (Јанкулов 7), Ђуричић 7, Ивановић 7, Јосимов 7 (Марковић 7), Јовашевић 6,5, Гиговић 7, Лукић 7,5, Ђурковић 7 (Бајић 6,5), Петковић 7, Граовац 6,5 (Адамовић).

У комшијском дербију није било победника. Гости из Старчева у 7. минуту су дошли у вођство голом Ђурковића. Играо се 22. минут, када је досуђен пенал за Ковинце, прецизан је најбољи актер меча Бојан Тајдић.

У другом полувремену гости су после десетак минута поново дошли у вођство голом из пенала. Сигуран са пенала је био Гиговић. Добра игра домаћег тима наплаћена је преокретом головима Пејића и Јаковљевића.

Претходно Јоновићу голман Лапић успео да одбрани пенал. Урош Лукић је после одбијене лопте успео да савлада Рнића два минута пре краја и тако донесе бод гостима из Старчева.

З. Л.

Раднички (К) - Борац 3:3, Пролетер - Бегеј 1:1, Јединство (В) - Слобода 2:2, Будућност - Црвена звезда 1:0, ЖАК - Јединство (БК) 3:0, Козара - БАК 4:0, Младост - Русанда 1:2, Полет - Војводина (П) 1:2.

1. ЖАК      3      3      0      0      8:1   9

2. Војводина     3      3      0      0      7:2   9

3. Будућност     3      2      1      0      4:2   7

4. Борац    3      1      2      0      7:4   5

5. Пролетер       3      1      2      0      6:4   5

6. Бегеј     3      1      2      0      3:1   5

7. Козара  3      1      1      1      7:5   4

8. Једин. (В)      3      1      1      1      6:5   4