ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Степчани у луци спаса

Црвена звезда - Слога 4:0 (3:0)
lopta2

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: Козић у 8. Рибић у 18. Станић у 41. и Вукмировић у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић, Томас 7, Кубуровић 7, Комненовић 7, Станић 8, Вукоје 7 (Чокулов 7), Рибић 7 (Вукмировић 8), Кнежевић 7 (Дамјановић), Прошић 7, Козић 7 (Дајин), Томин 7,5 (Зоретић 7).

СЛОГА: Јовановић 6, Тасевски 6, Јон 5, Прица 6, Ангеловски 6, Михајловски 6, Ђурица 6, Матијевић 5,5, Алберт 5,5 Стефановски 5 (Иванчевић).

Степчани су се максимално ангажовали и убедљивом победом освојили бодове за опстанак. Рано су повели преко искусног Јована Козића у 8. миуту да би десетак минута касније Александар Рибић удвостручио предност. Резултат полувремена је дело одличног Александра Станића који је у 41. минуту погодио иза леђа немоћног Саше Јовановића. Гости нису могли да припрете и у последњем минуту, Никола Вукмировић је поставио коначних - 4:0 за славље домаћег тима.

С. Т.

Јединство (БК) - Пролетер 3:0 (3:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, судија: Н. Домазетоски (Панчево), стрелци: Вукоје у 11. и 30. и Новаковић у 39. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић (Томић), Бајат 8, Дапчевић 7, Грбан 7 (Живанов 7), Кораћ 7, Зекановић 7 (Мартиновић 7), Шаренац 7, Ановић 8, Вукоје 8 (Јефтенић 7), Новковић 7,5 (Ђорђић 7).

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7,5, Цвијетић 7, Јевтић 6, Алексић 6, Ракић 6, Благојевић 6, Бокун 6, Ивковић 6, Москић 6, Бајин 6.

Карађорђевчани су лако савладали госте из Банатског Карловца и до бодова дошли у првом полувремену. Нападач Марко Вукоје погодио је за вођство, а удвостручио предност у 30. минуту. Нешто касније, други шпиц Слађан Новковић поставио је коначних и заслужених - 3:0.

Р. В.

Младост (О) - Крајина 8:1 (6:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, судија: В. Гвозденовић (Вршац), стрелци: Живановић у 17. 27. и 33. Јаковљевић у 20. и 21. Спасковски у 26. Савков у 72. Лазиница у 81. за Младост, а Стојковић у 86. минуту за Крајину.

МЛАДОСТ: Вујаковић (Калуђеров), Лазиница 7,5, Савков 7,5, Николајев 7,5 (Симоновић 7,5), Спасковски 7,5 (Сакић 7,5), Јаковљевић 8 (В. Лукић 7,5), Марков 7,5, Вучковић 7,5, Граовац 7,5, Живановић 8,5, Бодловић 7,5.

КРАЈИНА: Косановић 6, Латковић 5,5, Бероња 5,5, Трикић 5,5, Бајић 5,5, Граховац 5,5, Марковић 5,5, Бјелетић 5,5, Стојаковић 6.

Фудбалери Младости завршили су сезону победом против гостију из Крајишника. Гости су дошли са деветорицом и домаћи фудбалери длако су напунили мрежу голмана Косановића. Истакао се омаћи млади нападач Радосав Живановић који је постигао три поготка, као и двоструки стрелац Никола Јаковљевић.

Б. С.

Будућност - Кикинда 1:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, судија: М. Попов (Зрењанин), стрелац: Перин у 26. минуту.

БУДУЋНОСТ:  Лекин 7, Латковић 6,5, А. Прокин 7, Шаренац 7, Не. Ковачевић 7, Перин 7,5, Нешић 6 (Ни. Ковачевић 6), С. Прокин 6,5, Тодоров 6,5, Прпа 7, Ратко 6 (Лукин 6).

КИКИНДА: Митровић 7, Степанчев 6 (Божић 6), Бајић 7, Кнежевић 7, Јарић 6,5, Белић 7, Терзин 6, Штеванов 6,5 (Станаћев), Ђукић 6,5 (Ивановић), Лаништанин 6,5 (Кресоја 6,5), Аћимовић 6 (Зељковић 6).

Црњани су минималцем савладали новог српсколигаша, а победника је решио Жарко Перин. У 26. минуту шутирао је са седам метара у супротни угао, лопта се од стативе одбила иза леђа голмана Срђана Митровића. Могли су Кикинђани до изједначења у 50. минуту, кад је голман Лука Лекин ударац под пречку избацио у корнер, а после набацивања из угла, гости у погодили стативу.

В. Д.

Банат - Јединство (В) 1:0 (0:0)

ЧЕНТА: Стадион Баната, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелац: Дисић у 88. минуту.

БАНАТ: Максимовић 7,5, И. Ракетић 7, С. Ракетић 7, Цветковић 7, Крстић 7,5, Ескић 7,5, Цукић 7,5, Бајкин 6,5 (Јоцић 7), Дисић 8, Радојев 6,5, Дивљачки 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Микавица 7,5, Милошко 6 (Нецин 6,5), Текијашки 7, Секулић 7, Јанковић 6,5, Бобић 7, Ћирка 7, Богдановић 7, Моторов 6,5, Станков 6,5, Тешић 6,5.

У коректној игри домаћини су имали већи посед и више прилика уз добре одбране оба голмана. Одлуку о победнику решио је Далибор Дисић у финишу утакмице.

С. С.

Борац (СТ) - Омладинац ФАМ 3:0 (1:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: М. Рунић (Житиште), стрелци: Бајић у 45. В. јоковић у 89. Вуковић у 90. минуту.

БОРАЦ: Томић 7, В. Јоковић 7,5, Перић 7 (Н. Јоковић), Јовић 7, Недучић 7,5, Бајић 7,5, Ђукић 7, Гиговић 7 (Вуковић 7), Станковић 7, Малиџан 7 (Америјан), Петровић 7 (Крсмановић).

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 6, Величковић 6, Прокић 6, Стошић 6, Тркуља 6, Тањга 6, Бојић 6, Радуловић 6, Говернор 6, Кондић 6, Стојковић 6.

Добра игра домаћина крунисана је победом против гостију из Ботоша. У првом полувремену повели су голом Бајића, а у наставку још боља игра и две лопте у мрежи голмана Мишкова.

Раднички (С) - Раднички (К) 1:3 (0:2)

СУТЈЕСКА: Стадион Радничког, судија: Н. Ћировић (Вршац), стрелци: Кукољ у 83. за Раднички (С), а Делиблаћанин у 17. Јоновић у 37. и Сучу у 78. минуту (аутогол) за Раднички (К).

РАДНИЧКИ (С): Хорват 6, Идворјан 6, Татић 6,5, Кукољ 6,5, Огњеновић 6, Милошевић 6, Милош 6, Вучковић 6,5, Бодрожан 6 (Сучу 5), Мамлић 6, Вукоје 6.

РАДНИЧКИ (К): Савић 6 (Антић 6,5), Павић 6, Секулић 7, Делиблаћанин 7,5, Зафировић 7 (Ђорђевић), Чучак 7, Рајић 6 (Ранковић), Јоновић 7 (Дивнић).

Гости су били бољи и однели бодове у Ковин. У 17. минуту Душан Делиблаћанин савладао је голмана Данијела Хорвата за вођство, да би Мирослав Јоновић, двадесетак минута касније удвостручио предност за резултат полувремена. Аутоголом Лазара Сучуа мрежа Сутјешћана затресла се трећи пут, а Давид Кукољ је ублажио пораз од бољих гостију.