ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Тривуновић сачувао Житиштане

Бегеј – Јединство (В) 3:2 (1:2)
lopta

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 100, судија: Стојановић (Зрењанин) . Стрелци: Михољчић у 20. Грбић у 52, и Милин (пенал) у 55. за Бегеј, а Јанков у 17. и  33 (пенал) минуту за Јединство.

БЕГЕЈ:  Б. Тривуновић 8, Павловић 7, Обренић 7, М. Тривуновић 7 (од 71. Вираг) -, Прошић 7, Умићевић 7, Грбић 7, Михољчић 7, Барошевчић 7, Милин 7, Николић 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7 (од 80. Радак) -, Мандић 7, Милићевић 7, Нецин 7 (од 68. Хорти) 6, Ћирка 7, Јанков 7, Јевтић 7 (од 46. Цигановић) 7, Јовановић 7 (од 46. Блажу) 7, Петровић 7, Станисављев 7 и Николић 7 (од 62. Радмановац) 6.

Бегеј је у одлучујући меч ушао веома оптерећен, а код играча је била и нервоза и тешком и игра која није обећавала ништа. Одлични гости су дошли растерећени, јер су раније обезбедили опстанак, а Бегеју је ово била игра живота, борба за голи опстанак. И тако су фудбалери из Житишта и кренули у грчу, што су гости знали да искористе, па су преко одличног Јанкова дошли у вођство у 17.минуту. Убрзо је Михољчић изједначио, а онда опет шок за домаће. У казненом простору Прошић је играо руком, а са беле тачке Јанков је довео госте у вођство.

У другом делу домаћи су схватили да је ђаво однео шалу, па су заиграли ангажованије. Најпре је капитен Грбић у гужви у 52.минутубио најприсебнији за изједначење, а онда је са беле тачке Милин довео Бегеј у вођство.  Међутим, гости се нису предавали, а брзим контранападима задавали су много мука играчима домаћег тима. Да на голу Бегеја није било изванредног Бојана Тривуновића питање је како би се меч завршио. Искусни Тривуновић скинуо је неколико зицера гостима и он је и најзаслужнији што ће Бегеј и наредну сезону играти  у Војвођанској лиги.

Д. Милићев

Младост (О) - Борац (СТ) 3:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: Радисављевић у 66. Л. Лукић у 71. Д. Ковачевић у 77. за Младост, а Марков у 88. минуту за Борац.

МЛАДОСТ (О): Топић 7, Мићић 7 (Н. Максимовић 7), Целини 8, Г. Максимовћ 7 (Рамовић 7), Вукајловић 7 (Алавања 7), Стгарчевић 7,5, Радисављевић 7,5, Живановић 7 (Михајло Марковић 7), Д. Ковачевић 7,5 (Ф. Ковачевић 7), Војновић 7,5, Л. Лукић 8.

БОРАЦ (Ст): Лапић 7, Јовић 7, Макров 7, Граовац 7 (Адамовић 7), Ивановић 7, Петковић 7, Бајић 7 (Симоновић 7), Гиговић 7 (Милош Марковић 7), Вуковић 7 (Мачкић 7), У. Лукић 7, Ћирковић 7 (Стевовић 7).

У комшијском дербију који није имао резултатски значај, домаћи фудбалери су после боље игре у другом полувремену освојили три бода. У првих 45 минута игре није било голова, али у наставку, после добре акције, Радисављевић је донео предност Омољичанима. Пет минута касније, Лука Лукић је удвостручио предност домаћина. Најискуснији играч на терену Данило Ковачевић постигао је погодак за 3:0. Гости из Старчева два минута пре краја меча успели су голом Маркова да смање резултат.

Б. Ст.

Пролетер - ОФК Кикинда 2:1 (0:1)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалаца 150, судија: Марковић (Панчево). Стрелци: Мишовић у 56. Томић у 85. за Пролетер, а Ђукић у 36. минуту за Кикинду. Црвени картон: тренер Кикинде Ј. Јарчевић.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 8, Ковачевић 7,5 (Јефтић 7), Лака 8, Ђорђевић 7,5 (Бокун 7), Бобић 7, Томић 8, Борка 7,5 (Суботић 7), Мишовић 8,5, Б огојевић 7,5 (Маркоовић 7), Ивљанин 8 (Тимић 7), Нешић 8.

КИКИНДА: Савков 6, Јањић 7, Мирков 7, Ивановић 7, Спахић 7, Рељић 7, Бајић 7, Ђукић 7,5, Ремигус 7, Барбул 7, Радовановић 7.

У 85. минуту, на добијену лопту капитен Пролетера Саша Томић маказицама је успео да лопту лобује преко главе и убаци у гол гостију. Након тога, гости су изгубили главу и стрпљење, нападали су без неке организационе шеме за гол, али играчи Пролетера су успели да се одбране и тако у последњој утакмици овог првенства освоје три бода.         М. Ј.

Војводина - Раднички (К) 0:0

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200. Судија: Тодоровић (Вршац).

ВОЈВОДИНА: Савић 7, А. Шушњар 7, Рудић 7, Јешић 7,5, Калајyија 7,5, Пешић 7, Малб ашки 7, Спасић 6,5 (Бачко), Падејски 6,5, Мишић 7, Н. Шушњар 7.

РАДНИЧКИ: Аранђеловић 6,5, Ђуричић 7, Бицуљевић 7,5, Дивнић 7, Ђорђевић 7 (Ђурковић 7), Делиблаћанин 7,5, Јоновић 6,5 (Андрејић 7), Јаковљевић 6,5 (Тајдић 7), Добросављевић 7 (Милутинов), Азуц 7, Мађаров 7.

На одличном терену, допаљива и коректна игра оба ривала. Било је покушаја са обе стране, али је изостала реализација, па је сусрет завршен са најнепопуларнијим исходом.

М. Ж .

Јединство Стевић - Јединство (БК) 3:3 (2:1)

КАЧАРЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Стојановић (Зрењанин). Стрелци: С. Пешовски у 31. И. Пешовски у 33. Младеновић у 84. за Јединство Стевић, а Ђурић у 32. и 65. Земунски у 85. минуту за Јединство.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Радивојев 7, Ангеловски 7, Живаљевић 7, И. Пешовски 7, С. Шешовски 7, Чучак 7, Младеновић 7, Атанасов 7, Шаренац 7, Маринковић 7, Кљајић 7.

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда 7,5, Бајат 7, Мијатовић 7, Земунски 7,5, Кораћ 7, Матић 7, Рапаић 7, Дучић 7, Ђурић 7,5.

Гостујућа екипа дошла је са деветорицом фудбалера и успела да остане непоражена.

У последњих пет минута меча још два гола, Младеновић је донео ново вођство домаћину, да би Земунски обезбедио бод гостима.

Слобода - Полет 8:2 (5:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Мијатовић (Житиште). Стрелци: Галић 2. 42. и 62. Станаћев у 10. Ковачевић у 17. 37. и 65. и Благојевић у 89. за Слободу, а Новков у 48. и Недић у 49. минуту за Полет.

СЛОБОДА: Атлагић 7, Радулашки 7 (Благојевић 7,5), Лисица 7, Богојевић 7, Галић 9 (Вученовић), Поповић 8 (Шанта), Станаћев 7,5, Вокић 7 (Б. Ћосић), Ковачевић 9, Хованец 7, Д. Ћосић 8.

ПОЛЕТ: Стаменовић 5, Живанов 5,5, Малешевић 5, Костадиновић 5, Ф. Санадер 5,5, Трајковић 5, Недић 6, Павловић 5,5, Новков 6, Скокна 6, Симоновић 5,5.

Голеада у Новим Козарцима. За то се, пре свих, постарао виспрени Никола Галић који је већ у прологу меча постигао ефектан гол, а после су се голови ређали као на траци. Истакао се и полетарац Ковачевић, који је такође уписао „тројку” у мечу коме су Идворани имали потпуно подређену улогу. Са овом „осмицом” Слобода је, са укупно 73 постигнута гола, најефикаснија екипа у лиги.

П. Трнић

ЖАК - Црвена звезда 1:4 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 150, судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Крнић у 70. за ЖАК, а Кресоја у 48. Попесков у 57. и 85. и Зечевић у 74. минуту за Црвену звезду.

ЖАК: Живков 7 (Карачоњи), Крнић 7, Кнежевић 7, Пецарски 6, Кочиш 6, Утржен 6,5, Раду 6, Стојков 6, Бербаков 6, Фучак 7, Лакић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Костуранов 7, Апић 7, Јанков 7, Симић (Ковачевић 7), Попесков 7,5, Војводић 7, Чуданов 7, Узелац 7, Зечевић 7,5, Бајић 6,5, Кресоја 8.

У општинском дербију, Рускоселци су у растерећеној атмосфери дошли заслужено до три бода против домаћина који је коло пре краја и теоретски осигурао опстанак па није имао ни много мотива да слави у комшијском одмеравању снага.

П. Трнић

Козара - Омладинац ФАМ 1:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Игралиште Козаре, гледалаца 300, судија: Ћировић (Вршац). Стрелац: Бјелановић у 30. минуту(из пенала). Жути картони: Ф. Томић, Бјелановић и Рофа (Козара), а Марковић, Векић и Томовић (Омладинац ФАМ).

КОЗАРА: М. Француски 7,5, Ф. Томић 7, Бјелановић 7,5, Рофа 7 (В. Томић), Јовандић 7, Латиновић 7, Петровић 8, Момчилов 7,5, М. Француски 7,5 (Руњевац 6,5), Чуданов 7, Бурсаћ 7.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7,5, Сарић 7, Шари 7, Марковић 7, Пушкаш 6,5, Векић 6 (Ф. Томић 6), Новковић 6,5, Никић 7, Томовић 6,5, Новак 7, Бојић 7.

На крају утакмице Ботошани су остали тужни јер у 90. минуту нису искористили две стопостотне прилике или остварен реми који би их задржао у садашњем степену такмичења. Овако наредне сезоне играће у Подручној лиги. Гол одлуке постигао је искусни штопер домаћина Теодор Бјелановић топовским шутем. На ефектан начин лопта је погодила доњи део пречке и закопрцала се у мрежи искусног Марка Мишкова.

П. Трнић

ЖАК - Црвена звезда 1:4, Пролетер - ОФК Кикинда 2:1, Бегеј - Јединство (В) 3:2, Војводина - Раднички 0:0, Младост - Борац 3:1, Козара - Омладинац ФАМ 1:0, Јединство Стевић - Јединство (БК) 3:3, Слобода - Полет 8:2

1. ОФК Кикинда 30     21     5      4      67:17        68

2. Слобода        30     18     6      6      73:31        60

3. Јединс. (БК)   30     17     5      8      60:38        56

4. Ц. Звезда      30     16     4      10     52:33        52

5. Борац    30     15     7      8      59:49        52

6. Раднички       30     13     6      11     56:31        45

7. Јединство (В) 30     14     0      16     45:50        42

8. Војводина     30     10     11     9      48:35        41