Војвођанска лига – Исток: Убојити Кикинђани

Кикинда - Полет 7:0 (3:0)
fudbalska lopta

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 100, судија: Рунић (Житиште), стрелци: В. Китановић у 11. Красин у 38. 77. и 84. Илић у 40. Б. Ћирић у 58. Спахић у 80. минуту (из пенала). Жути картони: Буцало, Велимиров, Јеличић (Полет).

КИКИНДА: М. Вукобрат, Кресоја 8, Спахић 8, Радивојац 7, Илић 8, Штеванов 7 (Кукић 7), В. Китановић 7 (Бугарски), Красин 9, Ђукић 8, Црномарковић 7 (Цвијан 7), Б. Ћирић 7.

ПОЛЕТ: Ковач 6, Н. Зорић 5, Алмаши 5 (Тинтар), Буцало 6, Гавранчић 5 (Цвијан 5), Велемиров 5, Хун 5 (У. Зорић 5), Драганов 6, Јеличић 5, Сакал 5.

Промрзли гледаоци видели су седам погодака у мрежи гостујућиг голмана Полета Ковача. Мрежу гостију начео је у 11. минуту Владимир Китановић, а потом су се голови ређали као на траци. Прво је Андреј Красин у 38. минуту повећао резултат, првим од укупно три гола, а потом је страховитим ударцем са ивице казненог простора гостију искусни Радован Илић повећао резултат.

У 80. минуту судија је досудио пенал за домаћина који је реализовао Марко Спахић а коначни погодак је својим трећем голом поставио Керасин.

М. Секулић

Јединство (НБ) - Раднички (К) 2:1 (1:1)

НОВИ БЕЧЕЈ:  Стадион крај Тисе, гледалаца 100. Судија: Рашковић (Панчево). Стрелци: Перуничић у 34. и 80 (оба из пенала) за Јединство, а Арсенић у 42. минуту за Раднички. Жути картони: Њагрин, Кораћ, Терзин, Дрљача, Марчић (Јединство), Алавања (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Весков 8, Њагрин 7, Иванчев 7, Еремић 6, Кораћ 7, Перуничић 8,  Терзин 6, (Н. Пецарски -) Дрљача 6 (Лалић-),  Лисица 7 (Месарошки -), Марчић 8, Јосовић 7

РАДНИИЧКИ (К): Алавања 6, Динић 6, Дивнић 6, Рађеновић 7, Претић 6, Ђурђевић 6, Буцуловић 7, Симић – ( Арсенић 7), Игњатовић 6 ( Стаменовић -), Делиблаћанин 7, Јоновић 6

Гости из Ковина изненадили су отвореном игром, да би у 30. минуту Делиблаћанин био у сјајном прилици, међутим Весков је његов ударац одбранио. У 33. минуту досуђен је пенал за домаћина, пошто је у свом казненом простору Ђурђевић играо руком. Сигуран реализатор био је Никола Перуничић. Гости су изједначили у 42. минуту, Претић је извео слободан ударац са 20 метара, Весков одбио лопту до Милоша Арсенића који је послао у мрежу. У 80. минуту други пенал за домаћина. Перуничића је оборио голман Алавања, а исти играч је поново био сигуран извођач казненог ударца.

Гости су у последњем минуту погодили пречку, а потом је Весков још једном заблистао и крајњим напором лопту избацио у корнер и тако обезбедио победу свом тиму.

Ст. Давидовић

ЖАК - Јединство (БК) 1:0 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Јоцић (Книћанин), стрелац: Д. Ивановић у 47. минуту. Жути картони: Д. Фућак, Чолак, И. Фућак (ЖАК), Панић, Дапчевић, Радишић, Грбан (Јединство).

ЖАК: Родић 8, Важић 7 (Месарош), Кочиш 6 (Ружић 7), Момчилов 7, Ивановић 7, Чекић 7, Кнежевић 7, Ратко 8 (Фејеш), И. Фућак 6, Чолак 7, Д. Фућак 6.

ЈЕДИНСТВО: Медић 6, С. Ковачевић 7, Дапчевић 6, Грбан 7, Б. Ковачевић 7, Радишић 6, Живанов 6 (Ђокић 7), Ђорић 6, Бабић 7, Зекановић 7, Даничић 7 (Марчић), В. Бабић 7.

Први део сусрета припао је гостима из Банатског Карађорђева који нису више идеалних прилика претворили у поготка, а на том путу спречавао их је голман Родић који се поново нашао испред мреже, а исто тако пречка и статива задржавали су лопту да не уђе  мрежу. У наставку игре ЖАК је био агилнији, а резултат тога је и погодак Ивановића у 47. минуту. Из казненог простора гостију упутио не тако јак ударац према голману гостију Медићу који је неспретно интервенисао и лопта је завршила у мрежи. Настојања гостију да поравнају нису реализовала, а у самом финиша Ружић је избио сам испред Медића али му је овај сјајном одбраном избио лопту.

М. Секулић

БегејМладост 2:1 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 100. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Вукоје у 35. и 63. за Бегеј, а Гиговић (из једанаестерца) у 58. минуту за Младост. Жути картони: Марков, Нинковић и Милаковић (Бегеј), а Луковић, Петровић и Радојевић (Младост).

БЕГЕЈ: Пустињаковић 7, Ољача 7 (Умићевић 7), Мијатовић 7, Тањга 7, Марков 7, Станојевић 7, Бакош 8, Нинковић 7, Вукоје 8 (Николић -), Шаренац 8 и Ћурчија 7 (Милаковић) 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Николић 7, Антић 7, Петровић 7, Јаковљевић 7, Јавор 6, Пештерац 7, Спасић 7, Радојевић 7 (Кочић -), Лукић 7 и Гиговић 7.

Фудбалери Бегеја тешком муком су дошли до значајних бодова, јер су се гости из Омољице представили као изванредна екипа. У првих пола сата водила се изједначена борба са шансама на обе стране, а онда је први стрелац екипе Бегеја Марко Вукоје искористио један центаршут и главом погодио мрежу. Гости су изједначили из оправдано досуђеног једанаестерца, али је непосредно пре тога судија погрешио, јер није досудио очигледан прекршај за домаћина. У наставку акције Марков је био принуђен да непрописно заустави Спасића, а Гиговић је са беле тачке био сигуран. Ипак, у наставку опет је Вукоје био тај који је донео и коначну одлуку у 63.минуту. Успео је  Вукоје да умакне својим чуварима и искоса погоди супротан угао голмана гостију.

Д. Милићев

Слобода - Раднички (С) 3:3 (3:2)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца око 200, судија: Домазетовски (Панчево), стрелци: Коцкар у 14. Галић у 32. С. Ћулибрк у 36. за Слободу, а Огњеновић у 20. и 43. и Руднички у 62. минуту за Раднички.

СЛОБОДА: Митровић 6, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7, Гавриловић 7, Коцкар 7 (Д. Марковић 7), Ж. Попов 6 (Узелац 6), Војводић 7, Вокић 7.

РАДНИЧКИ: Марић 6, Руднички 7, Вуковић 7, Огњеновић 8. Перовић 7, Зекановић 7, Томић 7, Кондан 6, Милошевић 6 (Чижик), Радуловић 6 (Дробњак), Росић 7.

Мрежу гостујућег голмана први је начео млади Коцкар већ на почетку сусрета када је добијену лопту од Галића претворио у погодак. Недуго потом Огњеновић је успео из слободног ударца да погоди мрежу. Домаћин је преко Галића преузео вођство, а затим је и Ћулибрк главом био прецизан. Међутим, неколико минута пре одласка на одмор Огњеновић је постигао и свој други гол. У наставку игре домаћин је имао прилика, али су гости успели да голом искусног Рудничког изједначе.

М. Секулић

Слога (П) - Козара 1:1 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 100, судија: Тополић (Житиште), стрелци: Селаковић у 84. (из пенала) за Слогу, а Олђа у 25. минуту (аутогол) за Козару.

СЛОГА: Загорац 7, Стефановски 7, Прица 7, Ангеловски 7, Недимовић 7, Селаковић 8, Вукомановић 7, Црногорац 7 (Спремо 7), Марковић 7, Олђа 7, Коруга 7.

КОЗАРА: Атлагић 7, Бабић 7, Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, Ђаковић 7, М. Бунић 7, Рељић 7, Б. Бунић 7, Зељковић 7, Мисић 7, А. Петровић 7 (М. Бурсаћ 7).

У оба поготка у овом мечу постигли су домаћи играчи Слоге, али је на крају било 1:1, јер је у првом делу игре домаћи играћ Олђа набачену лопту нехотице ударио и она је завршила иза леђа свог голмана. Дуго су чекали домаћини на изједначење, а оно се десио неколико минута пре краја меча, када је у казненом простору Козара Т. Бјелановића лопта ударила у руку, а судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Селаковић.

М. С.

Вршац јунајтед - Војводина 3:1, ЖАК - Јединство (БК) 1:0, Слога - Козара 1:1, Пролетер - Будућност 2:2, Јединство (НБ) - Раднички (К) 2:1, Слобода (НК) - Раднички (С) 3:3, Бегеј - Младост (О) 2:1, Кикинда  - Полет 7:0.

1. Кикинда          12     8      3      1      37:13        27

2. Вршац уни.     12     7      3      2      26:11        24

3. Слоб. (НК)      12     7      2      3      27:14        23

4. Козара            12     6      3      3      15:6  21

5. Војводина       12     5      3      4      12:10        18

6. Пролетер        12     5      3      4      21:26        18

7. Будућност       12     5      2      5      16:15        17

8. ЖАК                 12     5      2      5      18:20        17