ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Велики преокрет Великоселаца

Козара - Раднички (К)  4:3 (2:3)
lopta fudbal pix

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 200, судија: Родеан (Зрењанин), стрелци: Спасић у 9. и 80. Б. Бунић у 20. и Томић у 71. за Козару, а Делиблаћанин у 25. Миланковић у 36. и Вујасиновић у 37. минуту за Раднички. Жути картони: Стојков (Козара), а Секулић, Миланковић и Бабић (Раднички). Црвени картон: Бабић (Раднички).

КОЗАРА: Шево 7, Томић 7,5, М. Бунић 7, Рофа 6,5 (Карановић), Б. Бунић 7,5, Стојков 7, Латиновић 6 (Мисић 7), Пенавски 7, Петровић 7, Спасић 8 (Лајић), Зељковић 6,5.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Јованов 6,5, Бицуљевић 6,5, Делиблаћанин 7 (Секулић 6), Вујасиновић 6,5, Китић 6,5, Аламадине 7,5, Бабић 6, Миланковић 7, Ратковић 6,5, Стојковић 6,5.

Домаћин је прво лако постигао два гола, имао идеалну прилику да поведе са 3:0 а онда је одбрана Козаре напра-

вила три кардиналне грешке и гости из Ковина који су на меч каснили због квара на превозном средству па је утакмица почела са двадесетак минута закашњења, постигли три гола па је у наставку меча домаћин имао много мука да дође до тријумфа.

П. Трнић

БАК - Борац (С) 2:0 (0:0)

БЕЛА ЦРКВА:  Гледалаца 150. Судија: Гвозденов (Вршац). Стрелци: Стјепановић у 52. (из пенала) и Крачуњел уј 83. минуту.

БАК: Седљак 7,5, Бекировски 6,5 (Чолак 6,5), М. Јожић 7, Андрејић 7, Старовић 7, Крачуњел 7,5 (Ј.-Јожић), Милковић 7, Моторов 7, А. Јунгић 6,5 (Марић 6,5), Стјепановић 7 (Трифуновић), Д. Јунгић 7 (Црногорац).

БОРАЦ (С): Полић 6,5, Делић 6,5, Бајић 7, Ивановић 7, Туркаљ 6,5, Азуц 6,5 (С. Лукић), Јосимов 6,5 (Петковић 6,5), Гиговић 7, У. Лукић 7 (Луковић), Јовановић (Ђурковић 6,5), Петровић 7.

Марка Крачуњела је у шеснаестерцу срушио голман Полић, а пенал је искористио Стјепановић. Седам минута пре краја Крачуњел је удвостручио предност.

Д. По.

Војводина - Црвена звезда 2:1 (1:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 200, судија: Б. Џафић (Панчево), стрелци: Милановић у 6. Бартош у 61. за Војводину, а Зечевић у 88. минуту за Црвену звезду.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, Јешић 7,5, БОгдановић7,5, Бартош 8, Калајџија 7 (А. Шушњар 7), Милановић 7 (Козић 7), Чићик 7,5, Кујунџић 7,5 (Павловић), М. Шушњар 7, Миклић 7 (Малбашки 7,5), Радишић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 7,5, Миркоњ 7, Рељић 6,5, Шемић 7 (Росић), Новковић 6,5, Попесков 6,5, Терзин 6,5 (Ковачевић 7), Зечевић 7,5, Чубрило 7 (Бербаков), Кресоја 7, Бајић 6,5 (Кнежевић 7).

После контре Никола Милановић је ударцем главом донео домаћину предност. Данијел Бартош је у 61. минуту изванредним шутем са више од 25 метара погодио мрежу. Када су сви очекивали крај, после корнера искусни Марко Зечевић погодио је мрежу лидера.

Ж. М.

Будућност - Јединство (В) 2:1 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 100. Судија: Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Кондић у 58. Влаучин у 66. за Будућност, а Којић у 85. минуту за Јединство.

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Кондић 7,5, Терзин 7,Перин 7,Ковачевић 7,5, М. Томин 7,Влаучин 7,5 (Вучковић), Ајдарић 7 (Станић), Ј. Томин 7, Стојичић 7, Радојичић 7 (Радивојац).

ЈЕДИНСТВО (В): Доновић 7, Тешић 6 (Николић 6),Којић 7,5, Милићевић 7, Грауре 6 (Мирков 6,5), Вранић 7, Секулић 7, Јанков 6,5, Цигановић 6,5(Станисављев), Мајсторовић 6,5 (Мишовић), Нецин 6 (Радмановић).

У 58. миннуту иницијативу је крунисао Михајло Кондић када је из гужве послао лопту иза искусног Марка Доновћа. Голгетер Горан Влаучин удвостручио је предност у 68. минуту. У трку је нанизао противничке играче и искоса погодио за 2:0. Гости ииз Влајковца у финишу утакмице затресли су мрежу Милована Куручева.

Р. Ј.

Полет - Слобода 2:0 (0:0)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: В. Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Скокна у 5+48. (из пенала) и Марковић у 90. минуту.

ПОЛЕТ: Томић 7, Танасковић 7, Латковић 7, Васић 7,5, Брајковић 7, Ђуричић 7, Павловић 6,5, Страка 8, Младеновић 6,5 (Марковић7), Скокна 7, Ковачевић 6,5 (Јан 7).

СЛОБОДА: Ђаковић 7, Радулашки 6,5 (Благојевић 7), Лисица 7, Богојевић 6,5, Марковић 7, Поповић 6,5, Вокић 6,5, Ђорић 7, Ћосић 7, Ковачевић 7, Јовандић 6,5.

Имали су домаћини инцијативу и више прилика. У 48. минуту фаулиран је расположени Стрка, а Никола Скокна био је сигуран са беле тачке. У последњим тренуцима Страка се изборио за лопту и асистирао, а Марковић је био прецизан.

Б. Ст.

ЖАК - Пролетер 0:1 (0:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 120, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелац. Чучак у 8. минуту.

ЖАК: Батанчев 7,5, Баба 6, ошков (Зарић 6), Петровић 6, Утржен 6, Важић 6, Ратко 6, Лабус 6, Бербаков 6, Лакић 6, Раду 6 (Малогајски).

ПРОЛЕТЕР: Тешовић, Лака 7, Чучак 7,5 (Алексић), ТОмић 7, Чкоњевић 6,5 (Боћин), Ивљанин 7,5 (Тома), Ковач 7, М. јевтић 7, Богојевић 7, Младеновић 7, Милошевић 7.

У директном окршају за опстанак, Карловчани су однели вероватно, бодове спаса. Акцију по крилу испратио је Чучак и набачену лопту главом убацио у мрежу за вођство Карловчана. Батанчев је спасио ЖАК убедљивог пораза.

П. Т.

Младост (О) - Бегеј 4:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца 100, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Л. Лукић у 40. и 71. (из пенала), Ковачевић у 84. и Вучинић у 90. минуту.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Старчевић 7 (Вукајловић 7), Максимовић 7 (Точловац 7), Целин 7, Вучинић 7,5, Кљештан 7,5, Станковић 7,5, Војновић 7 (Мићић), Л. Лукић 7,5.

БЕГЕЈ: Тривуновић 6,5, Мијатовић 6, Зекић 6, Умићевић 6,5, Петров 6,5, Голијанин 6, Николић 6,5, Штрбац 6, Бранков 6 (Обренић 6), Рапаић 6 (Новаковић 6), Кубуровић 6,5.

Од првог минута играчи тренера Петра Дивнића наметнули су ритам, стварали прилике и повели голом Луке Лукића, пет минута пре одласка на одмор.

На почетку другог дела, Лукић је срушен у шеснаестерцу и одмах преузео одговорност са беле тачке за други гол. После више лепих акција мрежа гостију из Житиша погођена је још два пута.

Б. Ст.

Русанда - Јединство  3:0 (3:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион поред Бањњ, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Лисица у 33. Митровић у 40. и 45. минуту.

РУСАНДА: Мијатов 7, петров 7,5, Давидов 7, Јанковић 7 (Стеванов 7), Митровић 8 (Вукоје 7), Станковић 7,5 (Шкондрић), Козловачки 7, Видић 7 (Чешљаров), Лисица 8, Зорић 7,5 (Ђурић), Руњевац 8.

ЈЕДИНСТВО: Савкво 7,5, Кораћ 7, Ковачевић 6,5, Коцкар 6 (Митровић 6), Маринац 6 (Пушкаш 6), Зекановић 7 (Војновић), Јефтић 7, Туркуљ 6,5 (Миљуш), Кенђа 6,5, Дучић 7 (Вукојевић), Бабић 6.

Меленчани су лако изашли на крај са Карађорђевчанима и само је у почетку меч био у егалу.