Војвођанска лига – Исток: Великоселци јесењи прваци

Фудбалери Козара из Банатског Великог Села освојили су прво место у јесењем делу првенству.
FK Kozara Banatsko Veliko Selo

Козара - Младост (О) 2:1 (2:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Игралиште Козаре, гледалаца 200, судија9 Габоров (Зрењнин), стрелци: Мисић у 36. и 41. за Козару, а Терзић у 55. минуту за Младост. Жути картони: И. Кнежевић (Козара), Антић, Додиш, Петровић (Младост).

КОЗАРА: Ђаковић 7, И. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, Лисица 7 (Д. Бјелановић), Рељић 7, Б. Бунић 7, Чекић 7, Зељковић 7 (А. Петровић 7), Мисић 8 (Мирчета), Н. Ђаковић 7, Чуданов 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Николић 6 (Вукајловић7 ), Антић 6, Петровић 6, Јаковљевић 6, Ђукановић 6 (Гиговић 7), Пештерац 7, Додић 6, Терзић 7, Тошић 7, Каранфиловски 7.

Оба поготка за водећу екипу на табели постигао је први стрелац Великоселаца Милан Мисић.. Домаћин је повео  лепим поготком у 36. минуту. Милан Лисица је набацвио лопту у казнени простор екипе из Омољице, кратко је одбио гостујући играч она је дошла до првог стрелца Великоселаца и овај је из непосредне близине погодио мрежу.

Пет минута касније било је 2:0, а гол је постигао Мисић који је на 30 метара пресекао лопту, прешао пар корака и страховитим шутем погодио циљ.

У наставку игре гости из Омољице су настојали да ублаже пораз и у томе су и успели када је Терзић у 55. минуту погодио мрежу голмана Милана Савковића. Вредно је истаћи да је најбољи стрелац јесењег првака Мисић је имао прилику и за трећи гол, али голман гостију смелом одбраном онемогућио.

М. С.

Јединство - Кикинда 5:0 (2:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 50. Судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Бабић у 26, Перуничић у 38. и 85, Њагрин 65. и  Виновић 70. минуту.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков -, Петров 7 ( М. Матић 7) Њагрин 8, Н. Пецарски 7, Еремић 7, Перуничић 8, Бабић 8, Дражић 7 (Лалић 7), Виновић 8,  Ћулум 7 (Вребалов 7), Кораћ 7

КИКИНДА: Хајровић 5, Кукић 5, Кнежевић 5, Нешић 5, Утржан 5, Киурски 5 (Савић 5), Кресоја 5, Красин 5, Станковић 5 (Радак 5), Црномарковић 5, Важић 5,

Конац дело краси, могло би се рећи за игру изабраника Страхиње Васковића, који су ове јесени крај Тисе савладали све ривале. На опроштају од својих навијача то им није било тешко јер, у непрепознатљивом саставу Кикинде, нису имали достојног ривала.

Мрежу Хајровића први је начео, све ефикаснији Александар Бабић, да би потом Никола Перуничић, на асистенцију Бабића, удвостручио предност свог тима. У наставку виђена су још три гола, од којих треба издвојити мајсторију Ненада Виновића, да би најбољи стрелац домаћег тима Перуничић, у самој завршници, поставио коначан резултат.

Ст. Давидовић

Слога (П) - Раднички (К) 3:1 (2:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Савков у 31. Стефановски у 35. Црногорац у 57. за Слогу, а Ђорђевић у 67. минуту за Раднички.

СЛОГА: Стевановић 8, Прица 7, Ангеловски 7, Савко 8, Недимовић 7, Вукомановић 7, Селаковић 7, Маријановић, Спремо 7, Олђа 7, Стефановски 8, Коруга 7 (Црногорац 8).

РАДНИЧКИ: Алавања 6, Жикић 6, Раденковић 6 (Секулић 6), Дивнић 6, Дробњак 7, Ђорђевић 7, Бицуљевић 7, Симић 6, Костић 6, Делиблачанин 7, Игњатовић 6 (Рађеновић).

У борби за опстанак екипа Слоге из Пландишта заслужено је победила Радничког из Ковина. Мрежу гостујућег голмана погодио је Иван Савков са велике удаљености, да би неколико минута касније преко Срђана Стефановског после корнера погодио циљ. И у другом делу игре домаћин је започео поготком Црногорца.  Част гостију из Ковина спасио је Ђорђевић у 76. минуту.

М. Секулић

ЖАК - Јединство (БК) 1:2 (1:1)

КИКИНДА: Игралиште “Вашариште”, гледалаца 300, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Вокић у 7. за ЖАК, а Радишић у 27. (из пенала), Зекановић у 69. минуту за Јединство. Жути картони: Ми. Зечевић, Ма. Зечевић, Китановић (ЖАК), Панић, Бицок, Грбан, Шаренац, Ђокић (Јединство) .

ЖАК: Гајинов 6, Ми. Зечевић 7, Надлачки 6 (Радловић 7), Јанков 7, Пашић 6 (Крнић), Вокић 7, Ћирић 7, Ма. Зечевић 7, В. Китановић 7, Ратко 7, Фућак 7.

ЈЕДИНСТВО: Томћ 7, Дапчевић 7, Грбан 7, Бицок 7, Радишић 7, Живанов 6 (Ђорић 7), Зекановић 8, Шаренац 7, Ђокић 7, Панић 7, Ановић 7 (Ковачевић).

По тешким временским условима за игру оба ривала су виделу  добру, борбенму представу. Док су играчи на терену приказали свој максимум то се не може рећи за веома лошег судију , који је доделио чак осам жутих картона и досудио пенал у 27. минуту. Железничари су повели веома рано преко Душка Вокића.

Потом је у казненом простору домаћина пао је један гостујући играч, а судија је на опште запрепашћење свих актера показао на белу тачку. Сигуран реализатор “поклона” био је искусни Горан Радишић.

У 69. минуту искусни домаћи играч Китановић направио је пркршај на неких 30 метара искоса од свог гола, лопта је набачена у казнени простор домаћина, а лоше је интервенисао Гајинов,што је искористио Владимир Зекановић и лопту упутио у празан део мреже. Могли су и домаћини и гости да постигну још који погодак, а вредно је истаћи да су последњи тренуци сусрета припали ЖАК-у чији играчи промашили три лепе прилике.

М. С.

БАК –  Слобода (НК)  0:1 (0:0)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК - а, гледалаца: 150. Судија: Милосављевић (Ковин). Стрелац: Цвијановић у 78. минуту.

БАК: Илкић 7, Петковић 6,5,  Батори 6,5 (Јовановић -), Тимотијевић 7, Југа 6,5, Митревски 6,5, Милковић 6,5 (Милановић -), Костић 6,5, Ђуркин 6,5, Вељковић 6,5, Анђелић 6,5.

СЛОБОДА: Ковач 7, Штеванов 6,5, Јовандић 6,5, С.Ћулибрк 6,5, О.Ћулибрк 6,5, Галић 7, Цвијановић 7,5 (Лолић -), Гавриловић 6,5, Коцкар 6,5 (Дакић -), Ћосић 6,5, Поповић 6,5.

Домаћи фудбалери нису успели да у последњем мечу пред својим навијачима остану непоражени против једног од главних кандидата за прво место.

Током целог сусрета водила се равноправна игра у којој су гости из Нових Козараца успели да искористе једну прилику и освоје три бода. У првом полувремену није било голова, голмани Илкић и Ковач су успешно чували своју мрежу.  Десетак минута пре краја меча гол одлуке постигао је Цвијановић после добро изведеног корнера када је главом савладао голмана Илкића.

Б. Стојковски

Бегеј – Будућност  0:1 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија: Бунчић (Панчево). Стрелац: Ђукић у 85. минуту.  Жути картони: Прошић (Бегеј), Топић и Кораћ (Будућност).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Прошић 6, Новак 7, Грбић 6, Ћурчија 7, Самарџић 6, Николић 5 (од 86.Живковић -, Свјетлица 7 и Умићевић 6.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Ковачевић 6 (од 46. Кораћ 6), Топић 6, Мањловић 6, Аранитовић 6 (од 60. Перин 6), Вукоје 7, Војводић 6, Јовандић 7, Ђукић 7 и Богић 7.

По ко зна који пут фудбалери Бегеја победили су сами себе. Просто је несхаватљиво шта су све промашили Житиштани, Имао је Новак стопостотну шансу у 41.минуту када је ишао један на један, а голман гостију му ухватио „живу“ лопту. Потом је Новак у 63.погодио стативу.

У самом финишу после велике грешке одбране домаћих када су се сударили Николић и Д. Мијатовић  лопта је дошла до Ђукића који је неометан  из близине савладао Тривуновића и однео бодове из Житишта.

Д. Милићев

Раднички (С) - Крајина 1:2, ЖАК - Јединство (БК) 1:2, Пролетер - Војводина 0:2, БАК - Слобода 0:1, Слога - Раднички (К) 3:1, Козара - Младост (О) 2:1, Јединство (НБ) - Кикинда 5:0, Бегеј - Будућност 0:1.