ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Великоселци  у зони спаса

Козара - Борац (С) 2:1 (1:1)
lopta1

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 200, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелци: Лисица у 26. и Станаћев у 65. за Козару, а Петровић у 33. минуту за Борац. Жути картони: Д. Бјелановић, Бунић (Козара), Адамовић (Борац).

КОЗАРА: Ђаковић 7,5, Лисица 7 (Лабус 7), Кнежевић 7,5, Т. Бјелановић 7,5, Бунић 7,5, Белић 7 (Ковачевић), Мисић 7 (Гуцул), Д. Бјелановић 7 (Чуданов 7), Петровић 7,5, Јовандић 8, Станаћев 7,5.

БОРАЦ: Томић 7, Радовић 7, Јоковић 6,5, Америјан 7, Недучић 7, Ђурђев 7, Симоновић 6,5, Граовац 6,5, Адамовић 6,5 (Кемељ 6,5), Петровић 8, Бајић 7,5.

Великоселци су забележили и другу узастопну победу која их је бар привремено увела у луку спаса, али имаће још два искушења. У овом дуелу домаћин је поред два постигнута гола имао је још три изгледне прилеке, а бележимо и два евро-гола прво Павла Петровића у 33. минуту када је искоса шутирао са 23 метара и погодио мало мрежицу гола домаћина. Тачку је ставио такође евро-голом Војислав Станаћев када је шутирао са петнаестак метара и више него лепим ударцем погодио мрежу противника.

П. Трнић

Нафтагас – Омладинац 3:0 (1:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 200, судија: Попчов (Зрењанин), стрелци: Миливојев у 22.и  44. (из пенала) и Тадић у 65. минуту.

НАФТАГАС: Галин, Грбић, Грбан, Попов, Вукоје, Миливојев, Степанов, Бјелица, Козловачки, Тадић  Самарџић.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков, Радуловић, Делић, Тањга, Стошић, Квргић, Новковић, Голијан, Кубуровић, Шемић и Карна.

Еемирци су победом над гостима из Ботоша направили велики искорак ка Српској лиги. Прву прилику на мечу имао је Миливојев у 4. минуту, када је након додавања Грбана лопту са ивице шеснаестерца послао преко гола. Тадић у 22. минуту пробија по десној страни, на другој стативи проиграо Миливојева који је погодио мрежу. 0.

У 32. минуту Миливојев, након одличног одиграног паса, проналази Грбића који са 10 метара шаље лопту поред гола. Недуго затим после одбијене лопте Тадић је имао прилику. Пред крај првог дела Тањга у свом шеснаестерцу срушио Тадића, судија Попов је показао на белу тачку, с линије пенала  Миливојев је био сигуран.

Одмах на почетку другог полувремена, након гужве у шеснаестерцу, Бјелица стигао до лопте, али је са 5 метара промашио гол. У 50. минуту расположени Миливојев  након соло продора прецизно шутирао са 15 метара, али опет сјајни Мишков брани.

У 65. минуту Тадић мајсторски проиграва Миливојева који са 7 метара шутира, Мишков опет брани, али на лопту натрчава Тадић и погађа за 3:0.

Црвена звезда (РС) - Јединство (БК) 2:1 (0:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: Цвијановић у 62. и 84. за Црвену звезду, а Вукоје у 4. минуту за Јединство.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 7, Јанков 7, Коцкар 7, Цвијановић 9, Петровић 7 (Лаништанин), Војводић 7, Зечевић 7, Јовановић 6 (Симин), Чубрило 6, Вокић 7, Кресоја 6 (Чуданов).

ЈЕДИНСТВО: Магда 6, Дапчевић 6, Земунски 6 (Станков), Кораћ 7, Радишић 6, Кујунџић 6 (Ђокић), Вукоје 7, Зекановић 7, Татић 7, Бајић 6, Матић 7.

Фаворити из Банатског Карађорђева је заустављен у Руском Село. Играло се занимљив фудбал. Гости су имали своје шансе које нису успели да реализује. Најбољи играч утакмице био је Цвијановић са два поготка.

М. Рачић

Бегеј – Слобода 5:4 (2:2)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 100, судија Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Влаучин у 25. 58.и 83.Рапаић у 39.и Михољчић (из пенала) у 72. за Бегеј, а Галић у 44. 78.  (из пенала) и 82. (из пенала) и Спахић у 45. минуту за Слободу.

БЕГЕЈ: Дорожан 6, Магда 6 (од 46.Буратовић) 6, Кнежевић 6, Ердељан 8, Грбић 7 (од 46. Мл. Новак) 6, Рапаић 7, (од 73. Родић) -, Ђукић 7,5, Николић 7 (од 73. Миљуш) -, Влаучин 8, Ма. Новак 7 и Михољчић 7.

СЛОБОДА: Живков 7, Врбачки 7,5, Богојевић 6, Вученовић 6 (од 46. Атлагић) 6, Галић 8, Спахић 7,5, Козић 7, Хованец 7, Ћосић 6, Шанта 6 и Мајкић 6.

У игри без одбрана виђено је чак девет погодака, а да су нападачи били прецизнији могло их је бити још толико. Домаћи су повели када је Влаучин изванредним шутем погодио десне рашље голмана гостију. Потом је Влаучин асистирао Рапаићу, а онда у самом финишу првог дела гости су експресно изједначили.

У наставку опет домаћи долазе у вођство од 4 : 2 головима Влаучина и Михољчића са беле тачке. Потом домаћи праве грубе грешке, па гости опет стижу до изједначења. Ипак, победа је припала Житиштанима када је у казненом простору гостију Влаучин у самом финишу погодио доњи десни угао голмана Живкова.