Војвођанска лига – исток: Ветеран Малеш као младић

Јединство (НБ) - Банат 5:0 (3:0)
fudbalska lopta

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион краја Тисе, гледалаца 150. Судија: Рунић (Житиште).  Стрелци:Малеш у 5, Киурски у 16, Њагрин у 39, С. Станковић у 74.  и Докман у 82. минуту. Жути картони: Стојановић, Максимовић, Добрић, Милић, Ескић (Банат). Црвени картони: М. Матић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 7, Њагрин 8, Лалић 7, М. Матић 7, Киурски 8 (Еремић), Малеш 9 (М. Пецарски), С. Станковић 8, Месарошки 7 (Докман 7), Ћулум 8, Видић 8.

БАНАТ: Максимовић 5, Стојић 5 (Марковић 6), И. Ракитић 5, С. Ракитић 5 (Радојчић 5), Милић 5, Цукић 5, Ескић 6, Бајкин 5, Добрић 5, Стојановић 5 (Јоцић 5), Јовановић 5

Мада је напунио 38 година, Огњен Малеш је препородио Новобецејце и најзаслужнији је за убедљиву победу против новајлије из Ченте. Серију голова отворио је управо Малеш у 5. минуту, да би потом Киурски спретно одбијену лопту сместио у мрежу Максимовића. Малеш је из корнера асистирао свом капитену Марку Њагрину да се упише у листу стрелаца. У наставку своје првенце постигли су новајлије Саша Станковић  и Бранислав Докман.

Ст. Давидовић

ЖАК - Црвена звезда (ВС) 1:3 (0:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца око 200, судија: Габор (Зрењанин). Стрелци: Гавранов у 50. за ЖАК, а Ђорђевић у 3. Шаренац у 67. и Лончарски у 90. минуту за Црвену звезду. Жути картон: Клаћ (Црвена звезда).

ЖАК: Митровић 6, Лолић 6, Бербаков -, Ратко 6, Јанков 6, Коцкар 6, Кочиш 6, Гавранов 7 (Крнић), Ђурђевић, Фучак 6 (Чубрило), Врбашки 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 7, Станојевић 7, Шеварика 7, Ђорђевић 7, Раденовић 7 (Лончарски), Кубуровић 7, Јефтенић 7, Поповић 7, Бојанић 7 (Клаћ 7), Комненовић 7 (Томас 7).

Гости су повели већ на самом почетку меча, а стрелац је био Ђорђевић. Настојања домаћина да поравнају резултат нису успела, па се тако отишло и на одмор. У наставку игре “железничари” су пропустили неколико прилика да поравнају резултат, али им је то успело у 50. минуту. Корнер је извео Ратко, а набачену лопту Гавранов убацио главом под пречку. У 54. минуту дошло је до судара главама једног домаћег играча и гостујућег Константиновића, при чему је играч из Војводе Степе задобио повреду носа, па је пребачен у Кикиндску болницу.

У 67. минуту Шаренац је искористио прилику и погодио мрежу домаћих Митровића. Настојања играча ЖАК-а да поравнају резултат остао је безуспешан, а у финишу је резервиста Лончарски постигао и трећи погодак за Црвену звезду.

М. С.

Јединство (БК) - Младост (О) 1:0 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион “Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца 300, судија: Грујић (Вршац). Стрелац: Д. Кнежевић у 80. минуту. Црвени картон: Антић (Младост) у 75. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, С. Ковачевић 7 (Грбан 7), Дабчевић 7, Бјелица 8, Д. Ковачевић 8, Живанов 8, Зекановић 7, Кораћ 7, Јаворина 7 (Ђорић), Лојпур 7 (Бабић), Вукоје 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 6, Целина 7, Павловић 7, Савков 6, Јуришић 7, Јавор 7, Пештерац 7, Лазиница 6, Граовац 7, Симоновић 6.

Једини погодак у овом занимљивом сусрету домаћин је постигао у 80. минуту, а стрелац је био Душан Ковачевић, који је избио сам испред голмана гостију Луковића и погодио небрањени део мреже. Пет минута пре овог поготка гости из Омољице остали са играчем мање, пошто је искључен Антић. Била је ово друга победа екипе Јединства у јесењем делу првенства.

М. С.

ОФК Кикинда - Раднички (С) 4:1 (2:1)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Домазетовски (Панчево). Стрелци: Ђукић у 20. 24. и 88. и Кресоја у 55. за ОФК Кикинду 1909, а Милош у 35. минуту за Раднички. Жути картони: Лаништанин, Илић и Кресоја (ОФК Кикинда), а Милош, Марков, Дубљевић (Раднички).

ОФК КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 7 (Красин), Крџалин 7, Илић 7, Кресоја 8, Рељић 8, Вокић 7 (Важић), Детари 7 (Утржен 7), Ђукић 9, Лаништанин 7, Д. Вукобрат 7.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 7, Н. Магорчевић 6, Марков 6, Огњеновић 7, Ковачевић 6, Росић 7, Чонтош 6, Милош 6, Вукосављевић 6 (Козић 7), Дубљевић 6, М. Магорчевић 6 (Радуловић).

До 20. минута оба ривала имали су неколико неискоришћених прилика, а потом је повратник у екипи Ђукић изблиза савладао исто тако повратника на голу гостију Стаменковића. Само неколико минута касније Ђукић је још једном погодио мрежу гостујућег голмана. У 35. минуту гостујући играч Милош успео је да смањи резултат.

У другом делу игре оба тренера извршила су промене играча, тако да се овај њихов поступак показао као оправдан. Игра је живнула, било је неколико прилика, а потом у 55. минуту  Стефан Кресоја, специјалиста за “слободњаке” пребацио је зид гостију и лопта се нашла иза леђа голмана Стаменковића. У самом финишу сусрета Ђукић је постигао свој трећи погодак.

М. С.

Крајина - Слобода 1:1 (0:1)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 200, судија: Цвитак (Панчево). Стрелци: Милошевић у 85. (из пенала) за Крајину, а С. Ћулибрк у 5. минуту (из пенала) за Слободу.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 8, Ференци 7 (Грмуша 7), Јухас 7, Ковачевић 7, Марчетић 7 (Вучковић 7), Милошевић 8, Б. Иванчевић 7 (Вукоје 8), М. Иванчевић 8, Алексић 8, Стојаковић 7 (Богић 7).

СЛОБОДА: М. Живков 8, Ратко 7, Штеванов 7, С. Ћулибрк 8, О. Ћулибрк 7 (Шанта), Галић 7, Малбашић 7, Гавриловић 7, Рељић 7, Богојевић 7, Ћосић 7.

Оба погодка у овом занимљивом сусрета постигнута ударцем са 11 метара. Гости су први имали пенал већ на почетку сусрета, а сигуран реализатор био је искусни Славко Ћулибрк. Настојања домаћина да поравнају резултат остварио се пет минута пре краја меча, када је судија досудио за њих казнени ударац. Сигуран реализатор најстроже казне био је Милошевић.

М. С.

Нафтагас - Будућност  2:0 (0:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 250, судија: Субић (Вршац). Стрелци: Јанков у 74. и Голијанин у 88. минуту.

НАФТАГАС: Баћан 7, Штрбац 8 (Марков 8), Попов 7, Дабић 7, Петров (Прашћевић 7), Бакош 8 (Аћимов 8), Голијанин 8, Јанков 8, Самарџић 7, Степанов 8, Панић 8.

БУДУЋНОСТ (СЦ): Марић 6, Васиљевић 7, Н. Ковачевић 6, Топић 7, Манојловић 7 (Константив), Аранитовић 7, Татић 7, Перин 7 (М. Ковачевић 8), Прпа 7, Стојчић 7.

Екипа Нафтагаса из Елемира нови члан Војвођанске лиге - Исток забележила је и другу узастопну победу и то на свом другом наступу пред својим навијачима. Оба погодка домаћин је постигао у самом финишу другог дела игре. Прво је Влада Јанков шутем из слободног ударца са велике удаљености погодио мрежу Марића, а само два минута пре завршетка сусрета у листу стрелаца се уписао и Голијанин.

М. С.

Слога - Бегеј 3:2 (2:1)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Недимовић у 13. и Вукомановић у 45. (из пенала) и 54. за Слогу, а Прошић у 37. и Барошевичић у 88. минуту за  Бегеј.

СЛОГА: Доновић 8, Прица 8, Ангеловски 8, Нединовић 8 (Савков), Црногорац 7, Вукомановић 9 (Кнежевић), Спремо 7 (Коруга 7), Радић 8, Стефановски 8, Олђа 8, Зоретић 7.

БЕГЕЈ: Пустињак 7, Ј. Мијатовић 7, Д. Мијатовић 7, Смајлагић 7, Наранџић 6 (С. Мијатовић 7), Свитлица 7 (Хеђеши 7), Парошевчић 7, Ћурчија 7 (Радаковић), Ђукић 6, Прошић 7, Минић 7.

Домаћин је први погодак постигао већ у 13. минуту, када је изведен корнер, а најсналажљивији у скоку био је Недимовић и лопту главом послао иза леђа голмана гостију Пустињака. У 37. минуту гости су извели слободан ударац, лопта је дошла до Прошића који је лако погодио празан део мреже голмана домаћина Доновића . У последњим секундама првог дела игре у казненом простору гостију оборен је један играч Слоге и судија је досудио пенал, а сигуран реализатор био је Вукомановић.

Гости из Житишта настојали су у другом полувремену да поравнају резултат али су у 54. минуту кажњени и “трећим голом” домаћина, а стрелац је поново био Вукомановић. У самом финишу сусрета тим из Бегеја преко  Мирка Парошевчића успео је да смањи пораз.

М. С.

ЖАК - Црвена звезда (ВС) 1:3, Борац (Ст) - Пролетер (БК) 4:2, Нафтагас - Будућност 2:0, Кикинда  - Раднички (С) 2:1, Крајина - Слобода 1:1, Јединство (НБ) - Банат (Ч) 5:0, Јединство (БК) - Младост (О) 1:0, Слога - Бегеј 3:2

1. Јединст.(БК)     3      3      0      0      5:1    9

2. Нафтагас          3      2      1      0      6:3    7

3. Јединст.(НБ)     3      2      0      1      9:5    6

4. Борац (Ст)        3      2      0      1      10:7  6

5. Пролетер          3      2      0      1      8:5    6

6. Цр. звезда (ВС) 3      2      0      1      5:4    6

7. Банат                 3      2      0      1      5:8    6

8. Слобода            3      1      2      0      4:3    5