ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Влајковчани прикочили Омољичане

Младост (О) - Јединство (В) 1:1 (0:1)
lopta2

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Старчевић у 90. за Младост, а Грауре у 30. минуту за Јединство. Црвени картон: Станковић (Младост).

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Мићић 7, Максимовић 6 (Ракоњац 6,5), Точиловац 7, Л. Лукић 6,5, Стефановић 6 (Целин 6,5), Радисављевић 7, Станковић 6 (В. Лукић 7), Војновић 7, Поткоњак 6 (Ковачевић 6,5), Старчевић 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Доновић7, Тешић 6,5, Којић 7, Милићевић 6,5, Грауре 7, Вранић 6,5 (Хорти), Секулић 6,5, Јевтић6,5), Јанков 6,5 (Петровић 6,5), Ћирка 7, Мајсторовић 6,5 (Станисављев), Нецин 7.

После седам везаних победа, фудбалери Младости нису успели да савладају добру екипу из Влајковца. Гости су повели голом Грауре после центаршута.

Омољчани су наставили са добром игром и у последњем минуту стигли до бода. Слободан ударац извео је Радисављевић, а Старчевић био највиши у скоку и савладао голмана Доновића.

Б. Ст.

Јединство (БК) - Црвена звезда 4:3 (2:2)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелци: Сучевић у 33. Маринац у 40. Зекановић у 47. и 90. за Јединство, а Чубрило у 9. и Терзин у 20. и 60. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Ковачевић, Маринац (Јединство), Терзин, Ми. Зечевић, Кресоја, Ма. Зечевић (Црвена звезда), Црвени картони: Дапчевић (Јединство) и Миркоњ (Црвена звезда).

ЈЕДИНСТВО: Цвијетић 6, Дапчевић 5,5, Ковачевић 7, Кујунyић 7,5, Сучевић 8 (Мартиновић), Јефтић 6,5, Маринац 7,5 (Грујић), Маљукан 6 (Зекановић 8,5), Гашић 7, Тркуљ 7, Дучић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 5,5, Миркоњ 5,5, Ми. Зечевић 6,5, Јанков 7, Симић 6,5, Терзин 8, Новковић 6,5, Ма. Зечевић 7, Чубрило 7, Кресоја 7,5, Бајић 7.

Карађорђевчани су уписали дургу победу захваљујући искусном Влади Зекановићу. Ушао је на терен у полувремену и са два гола решио питање победника.

После контранапада Огњен Чубрило довео је госте у вођство да би Стефан Терзин удвостручио предност. После корнера одлично је реаговао крај прве стативе и ударцем главом погодио мрежу домаће екипе. На центаршут Јована Кујунyића, Никола Сучевић је савладао искусног Марка Мишкова. Никола Маринац искористио је грешку Маркова, који је желео да избаци лопту из казненог простора и поравнао резултат - 2:2.

У наставку сусрета у 47. минуту Зекановић је после соло продора преокренуо резултат, да би Терзин изједначио. Милан Тркуља је добро пробио по боку и упутио повратну лопту у срце казненог простора где је прихватио Зекановић и погодио мрежу за коначних 4:3.

Русанда - Бегеј 0:2 (0:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион Русанде, гледалаца 100, судија. И. Стојадинов (Кикинда), стрелац: Куч у 81. и 94. минуту. Жути картони: Радовановић (Русанда), Рапаић, Голијанин (Бегеј).

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 7, У. Станковић (Радовановић 6), Ољача 6, Јанковић 6 (Оyин 7), Козловачки 6 (Квргић 7), Шаренац 6, Вукоје 6, С. Станковић 6, Стеванов 6, Ердељан 6.

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Мијатовић 6,5, Зекић 6 (Крстин), Умићевић 7, Грбић 7, Голијанин 7, Николић 6 (Куч 8), Рапаић 7, Новаковић 7 (Мл. Новак 6,5), Мирчетић 6 (Милин), Ма. Новак 6,5.

Данило Мирчетић имао је два зицера у првом делу и није погодио мрежу, а колосалну прилику пропустио је Недељко Шаренац шутем у 45. минуту када је одлични голман Бојан Тривуновић одбранио.

Меч је решио резервиста Урош Куч. Ушао је у 71. минуту игре и после дброг контранапада погодио је угао. У надокнади времена удвостручио је предност.

М. М.

Козара - Будућност 2:1 (2:0)

БАНАТСКО НОВО СЕЛО: Игралиште Козаре, гледалаца 200, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Јовандић у 6. и Кочиш у 26. за Козару, а Ж. Перин у 87. минуту за Будућност.

КОЗАРА: Шево 7, Јелача 7, Лисица 7,5 (Латиновић), М. Бунић 7, Рофа 7 (Лајић 7), Б. Бунић 7 (Кондић 7), Јовандић 7,5 (Плавшић 7), Спахић 7,5, Петровић 7,5, Кочиш 7,5 (Плавшић), Француски 7.

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Стричевић 7, Клаић 6,5, Перин 6, Ковачевић 7,5, М. Томин 7, Ајдарић 7, Ј. Томин 7, Стојичић 7, Радојичић 7, Марков 7

Великоселци су повратника на војвођанском истоку савладали су без проблема.  Домаћини су поред два гола, имали још неколико приликка, а мора се истачи ефектан голл Данијела Кочиша када је са 25 метара погодио рашље. Имали су гости још три прилике, али је голман био на месту, с друге стране млади голман  Лука Шево (16) имао је две одличне интервенције када су Марков и Ајдарић били очи у очи с њим.

П. Трнић

БАК - Слобода (НК) 0:9

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК-а, гледалаца 150, судија: В. Марковић (Панчево).

БАК: Седњак 7, Бобић 7,5, Т. Крачуњел 7, Старовић 7, Симић 6,5 (Анка Давид 6,5), Н. Пауновић 7, М. Крачуњел 6,5, Милковић 7, Моторов 7, Бекировски 6,5 (Секуловић), Анђелић 7.

СЛОБОДА: Ћирић 7, Лисица 6,5, Богојевић 6,5, Марковић 6,5, Ћулибрк 7, Галић 7, Вокић 6,5, Зељковић 7, Ђорић 7, Д. Ћосић 7, Ковачевић 6,5 (Радулашки 6,5).

У тврдој утакмици није било прилика, али фудбалери тренера Дејана Бабића имали су више од игре. Гости из Нових Козараца  најбољу прилику су имали у 57. минуту када је Галић погодио пречку.

Д. П.

ЖАК - Борац 1:3 (0:2)

КИКИНДА: Стадион В ашариште, 200, судија: Олујић (Кула), стрелци: Детари у 61. за ЖАК, а Гиговић у 14. Лукић у 40. и 55. минуту за Борац.

ЖАК: Живков 7,5, Баба 6,5, Крнић 6 (Атанасковић 6), Коцкар 6,5, Утржен 6,5, Раду 6 (Фућак 6,5), Радивојац 6,5, Стојков 6, Пенавски 6,5, Детари 7, Будаи 6.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовашевић 6,5 (Вуковић 6,5), Ђуричић 7, Луковић 6,5, Јосимов 7, Јанкулов 7, Гиговић 7,5 (Мачкић), Лукић 7,5, Ђурковић 7 (Стевовић), Петковић 7, Граовац 6,5.

Други узасопни пораз кикиндских железничара који полако тону. За пораз имају и оправдање, јер нису наступили комплетни. Гости су искористили све прилике ,а да на голу није било голмана Живкова Кикинђани би претрпели већи пораз.

П. Трнић

Војводина - Раднички (К)1:0 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 150, судија; Б. Yафић (Панчево), стрелац: Козић у 88. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, Рудић 7, Јешић 7, Калајyија 7, Радишић 7,5, Козић 7,5, Малбашки 7, Малек 6,5, Чижик 7, Павловић 6,5, Шушњар 7.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Милутинов 7, Дивнић 7, Ђорђевић 7, Мађаров 7, Вујасиновић 6,5, Китић 6,5, Секулић 6,5 Јаковљевић 7, Ратковић 7, Тајдић 7,5 (Малешевић).

Ж. М.

Полет - Пролетер 4:0 (1:0)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија. Пјевац (Зрењанин), стрелци: Танасковић у 36. Милановић у 76. Младеновић у 78. и Павловски у 85. минуту.

ПОЛЕТ: Томић 7, Танасковић 7 (Милановић 7,5), Алавања 7 (Ђукановић 7), Латковић 6,5, Брајковић 7, Басић 7, Павловић 6,5, Јаћимовски 7, Павловски 7,5, Скокна 7,5, Петровић 6,5 (Младнеовић 7,5).

ПРОЛЕТЕР: Лукић 6,5, Лака 7, Алексић 6,5 (Илић 7), Томић 7, Чучак 6,5, Ивљанин 7, Мишовић 7,5, Јефтић 7, Богојевић 6,5, Милошевић 7, Божин 6,5.