Војвођанска лига југ: Беочинци зацементирали канаринце

Нови Сад - Цемент 0:1 (0:1)
с

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, судија: М. Секулић (Нови Сад), стрелац: Крстић у 43. минуту. Жути картони: Пекић (Нови Сад), Јовишић, Јакшић, Стојановић, Попадић (Цемент).

НОВИ САД: Ранђеловић 6 (Ромић 7), Бранковић 6, Качавенда 6 (Илијин), Игњић 6, Симић 6,5, Пекић 5,5, Смиљанић 6 (Иван), Митровић 5,5, Леђанац 6, Вукобратовић 6,5 (Грковић 6,5), Станчетић 6 (Кавчић 6,5).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 8, Пековић 7, Унгар 7, Јовишић 7,5, Јевић 7,5, Цендерак 7, Јакшић 7,5 (Вилотијевић), Крстић 8 (Миликић 7), Стојановић 7 (Мандић 7), Лаковић 7, Попадић 7 (Марјановић).

Фудбалери Цемента приредили су на Детелинари прворазредно изненађење, голом Крстића савладали заслужено претендента за највиши пласман. Била је то најслабија игра „канаринаца” овог пролећа.

Нападали су домаћи јалово, а гости предвођени расположеним талентованим голманом Александром Мијановићем све нападе успешно су неутралисали. У 43. минуту, после набачене лопте са половине гостију, Крстић је казнио неодлучност голмана Ранђеловића, савладао га, а испоставило се да је то и гол за неочекивану победу Беочинаца.

У наставку су домаћини све карте бацили у напад, тренер Курћубић увео је и другог центарфора Александра Грковића, прилику да изједначи имао је Смиљанић, али је ударац из близине главом голман Мијановић одбранио.

Потом је талентовани чувар мреже Беочинаца одбранио пенал Јовану Пекићу. До краја су гости одолели, па су однели бодове.

М. По.

Борац (Ш) - Јединство 2:2 (1:1)

ШАЈКАШ: Стадион Борца, судија: Н. Ранковић (Сремска Митровица), стрелци: Миловац у 15. Топић у 60. за Борац, а Гаџић у 40. и Веселиновић у 58. минуту за Јединство. Црвени картон: Тришић  (Јединство).

БОРАЦ: Студен 7, М. Гавриловић 7, Николић 7 (Милетић 7), Д. Станковић 7,5 (Кованушић), Топиш 7,5, С. Гавриловић 7, Р. Станковић 7 (Бановић 7, Митровић), Гргић 7, Миловац 7, Ђурић (Зечевић 7), Божић 7.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 6,5, Штефек 7, Гаyић 7,5, Јелић 6,5 )Берић 7), Веселиновић 7,5, Моравац 7 (Зирић 7), Влаисављевић 7 (Заов 7), Скоко 7, Тришић 7 (Зељковић 7), Тепић 7 (Кања 7), Ђекић 7.

Дерби је оправдао очекивања. Играло се отворено са обе стране. Повели су домаћини после  слободног уадарца.  Марко Миловац је шутирао с 30 метара, гостујући голман Костуранов је направио кардиналну грешку, лопта му је прошла преко руке и завршила у мрежи. Борис Гаyић искористио је у 40. минуту грешку одбране Борца, избио сам испред голмана и погодио мрежу.

У наставку, Стеван Веселиновић је донео вођство Руменчанима, али два минута касније после корнера Топић одлично је скочио и главом закуцао лопту у мрежу.

М. По.

Црвена звезда - Подунавац 0:3 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Н. Чекичевић (Сремска Митровица), стрелци: Балетић у 5. Стојановић у 42. и Ма. Живковић у 76. минуту. Жути картони: Кисић (Црвена звезда), Бјелобрк, Хаска, Божиновић (Подунавац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 6, Јокић 6, Ерор 6, Ненезић 6,5 (Крповић), Докић 6, Бабић 6, Богавац 6 (Тубић 6), Марић 6, Станковић 6, Ћелић 6 (Кисић 6,5), Звекан 6.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Ма. Живковић 7,5, Шобот 7 (Ми. Живковић 7), Балетић 8, Бјелобрк 7, Секулић 7,5 (Божиновић 7,5), Сарачевић 7, Јоковић 7 (Пејовић 7), Цветковић 7, Стојановић 8 (Хаска 7), Цветиновић 7.

И други узастопни меч код куће фудбалери Црвене звезде су изгубили и сад се налазе у незавидној ситуацији у борби за опстанак. Већ у 5. минуту, после уигране комбинације Феђа Балетић је довео госте у вођство. До полувремена је и Стојановић био неумољив за анемичну екипу домаћина, ударцем је савладао Војводичћа. У наставку, после гужве, лопта је искоса са леве стране, прихватио Марко Живковић и сместио је на право место за убедљиву победу.

М. По.

Слога (Т) – Индекс 2:0 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Грубовић у 20. и Томић у 39. минуту, жути картони: Д. Грујић, Зелић (Слога), Блешић, А. Ћук, Клаић (Индекс).

СЛОГА: Ранков 7, Томић 7,5, Пастор 8, Зелић 8, Краговић 7, Мијић 7,5, Грубовић 7 (од 46. Мијаиловић 7), Н. Грујић 7,5 (од 88. Пролић - ), Д. Грујић 7 (од 80. Туцаков - ), Кувекаловић 6,5 (од 46. Марковић 7), Топић 7 (од 63. Ђурђевић - ).

ИНДЕКС: Субашић 7, А. Ћук 6,5, Лулеџија 6, Вуковић 6,5, Кнежевић 6,5, Зорић 6,5 (од 62. Вујичић - ), Стојановић 5,5 (од 46. Блешић 6), Ј. Ћук 6,5, Бањац 5,5 (од 46. Самарyић 5,5), Клаић 6,5, Нађ 6 (од 83. Капларски - ). Темеринци су имали озбиљан приступ, свесни важности меча, па су дошли у вођство, после центаршута Роберта Пастора и ударца главом Милана Грубовића, на другој стативи. Био је то његов трећи пролећни гол, иако је играо ровит, због проблема са коленом. Покушај искусног Мијића, осујетио је Субашић, док је бонус Топић, издржавши дуел са Ћуком, циљао изнад пречке. На висини задатка, био је млади Ранков, одбранио је незгодан шут Зорића са дистанце.

И код другог гола, кумовао је расположени Пастор, акцију је претходно иницирао Предраг Мијић (36), демонстрирајући енергију вечитог младића, па је дефанзивцу Немањи Томићу преостало да стави тачку – 2:0. Одличну шансу за Новосађане, пропустио је капитен Филип Клаић, у 65. минуту, када приземним ударцем није успео да погоди ближи угао добро постављеног Ранкова. У финишу, са две добре рекације, истакао се голман Милош Субашић (37), најсветлија тачка код бледих гостију.

М. Менићанин

Јадран - Подриње 2:3 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија Радић (Ириг).Стрелци: Вукасовић у 31. и Димић у 60. за Јадран, а Миражић у 12. и Јанковић у 72. и 80. минуту. за Подриње.

ЈАДРАН: Мартиновић 7, Драгановић 7, Јакшић 7, Шестовић 7, Јуришић 7, Димић 7 (Којчиновић), Наглић 7,  Пекић 7, Вуколић 7, Вукасовић 7, Карна 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Милошевић 7, Пршић 7, Миражић 7, Лацковић 7, Делић 7 (Јанковић 9), Мијаиловић 7, Арсеновић 7, Томић 7 (Петровић ), Ивић 7 (Симић 7).

После вођства гостију домаћини су преокренули резултат. Играли боље, и имали још неколико лепих прилика.А, онда је на сцену ступио резервиста Јанковић, успео је два пута да матира голмана домаћих Мартиновића и свом тиму донесе драгоцене бодове у борби за опстанак.

И. Маленчић

Будућност - Сремац (В) 3:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште  Будућности, судија Граховац (Нови Сад). Стрелци: Павловић у 15, Станић у 60. и Никола Грујић у 70. за Будућност, а Антунов у 50. минуту за Сремац.

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 7, Мариијановић 7 (Тришић 7), Мијајловић 7 (Ђорђић 7), Никола Грујић 7 (Константиновић 7), Павловић 7, Влаисављевић 7, Рого 7, Станић 7 (Јошић 7),Добо 7, М. З. Петровић 7.

СРЕМАЦ: Петровић 7, Симетић 6, Турчиновић 6, Станишљевић 6, Шашић 6, Грујин7, Средојевић 6, Грујић 6 (Ранитовић), Антунов 6, Спаловић 6.

Домаћини су приказали игру која се очекивала.Али, су гости из Војке пружили снажан отпор. У већем делу утакмице гост је био и надигран.Вођство домаћину докнео је Паловиовић,  после акције Рога.Резултат је поравнао, Антунов. Изашао је сам испред голмана Чупића и лако га матирао. Ново вођство домаћину донео је Станић, из шута с 16 метара. А, Никола Грујић је само потврдио победу.Изашао је сам испред голмана Петровића.Лопту је послао у једну страну, а голмана у другу.

М. Симић

Слобода - Југовић 2:0 (1:0) (прекинуто у 65. минуту)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Зорица Стоиљковић  (Нови Сад).Стрелац: Салкулић у 12. и 65. минуту. Жути картони: Макивић (Југовић).

СЛОБОДА: Опарница, А. Симић, Стевић, Мандић, Димитрић (Богдан), Салкулић, Радошевић, Вучетић, Јошић, Нинић.

ЈУГОВИЋ: Младеновић, Милетић, Дакић, Самарџија, Срдић (Грбовић), Томић, Јевић, Николић, Вукелић, Макивић, Лакић.

Домаћини, су, били бољи, ривал све до прекида.У 65. Салконић је искористио набачену лопту пред гол гостију, био је за нијансу бржи од одбране гостију и лопта се нашла у мрежи. Гости су се, одмах, почели бунити сматрајући да је гол постигнут из офсајд, а . После гужве  судија Зорица Стоиљковић је одсвиракла крај меча.

С. Сарић

Хајдук (Д) - Слога (Е) 2:0 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Митровић (Рума).Стрелци: Халиловић у 23. и Дерајић у 60. минуту.

ХАЈДУК: Јокић 7, Симић 7, Цветановић 7, Халиловић 8, Симикић 7, Цвијић 7, Тнривуновић 8 (Атић), Дерајић 7, Совиљ 7, (Савићевић 7), Ступар 7, Босанчић 7 (Живковић 7)

СЛОГА: Тојагић 6, Домчић 7, Ђуркић 6, Пендо 7, Воларевић 6, Рукавина 7, Угљешић 6, Белић 6 (Бојанић 6), Херцег 6, Мачвански 7 (Стојшић)), Вујовић 6.

Играчи Хајдука били су бољи ривал у току целе утакмице. Гостујућа, одбрана дозволила Халиловићу, и Дерајићу да матирају голмана Тојагића из израђених и школских акција. Домаћини су могли славити и убедљивије.

Р. Маричић

НОВИ САД: Црвена звезда - Подунавац 0:3, ШАЈКАШ: Борац -Јединство (Р) 2;2, ТЕМЕРИН: Слога - Индекс 2:0, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Е) 2:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Сремац (В) 3:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Подриње 2:3, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Младост (БЈ) 3:2, НОВИ САД: Нови Сад - Цемент 0:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Југовић 2:0 (прекинуто у 65. минуту).

1. Једин. (Р)      23     15     5      3      43:17        50

2. Хајдук (Д)     23     16     1      6      47:20        49

3. Борац (Ш)     23     14     4      5      38:21        46

4. Нови Сад       23     12     7      4      37:24        43

5. Цемент  23     11     6      6               35:25       39

6. Слобода        22     12     2      8               30:22       38

7. Слога (Е) (-3) 23     13     1      9      39:22        37

8. Индекс  23     9      5      9               37:32       32