Војвођанска лига – југ: Дивошани славили у дербију

Гости су били агилнији у првом полувремену, и тада је Брана Илић, имао изгледну прилику да гости поведу.
ФС Војводина/ Моменат су утакмице у Дивошу

Хајдук (Д) - Словен 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелац: Михајловић у 80. минуту. Жути картони: Нађ, Николић, Игњић (Хајдук).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Халиловић 7 (Михајловић 8), Јевић 8, Николић 7, Крмар 7, Галић 8, Томић 7, Ерак 7 (Ракић 7), Симић 7 (Игњић 7), Савић 7 (Нађ 7), Станић 8 (Миленковић 7).

СЛОВЕН: Шегавац 7, Симић 7, Маловић 7, Савановић 7, Јандрић 7 (Дујић 7), Пузић 7 (Видовић 7), Б. Илић 8, Живковић 7 (Г. Илић 7), Батало 7, Савић 7, Цвијић 7.

У наставку игре Дивошани су држали све конце, у својим рукама. Домаћи навијачи су исчекивали гол који ће донети заслужену победу. И славље је и дошло.Тандем резервиста Зоран Ракић и Бранко Михајловић су и донели тријумф. Ракић је изврсно центрирао пред гол гостију, а Михајловић је шутнуо у небрањени део мреже.

П. Трнић

Раднички (Ш) - Индекс 0:2 (0:0)

ШИД: Градски стадион, гледалаца 250, судија Спасојевић (Нови Сад).СтрелцИ: Клаић у 79. и Ренић у 89. минуту (из пенала).Жути картони: Влаисављевић, Радека, Ђачанин (Раднички), Д. Рађеновић, Стојановић, Радмиловић (Индекс).

РАДНИЧКИ: Петровић 7, Боројевић 7, Дрча 7 (Ђачанин), Рајшић 7 (Радека), Стојшић 7, Мијатовић 7 (Радосављевић), Ваисављевић), Сарић 7, С. Субић 7, М. Субић 7, Пурић 7.

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Д. Рађеновић 7, Качавенда 7, Новевски 7 (Девушић), Ј. Гајић 7 (Вуковић 7), Б. Гајић 7, Стојановић 7 (Веселиновић), Радмиловић 7, Ивеља 7 (Ф. Рађеновић), Ренић 8, Марић 7 (Клаић 8).

Окршај на Градском стадиону у Шиду био је веома занимљив. Домаћини су успели да парирају све до финиша меча, када је резервиста Клаић био бржи од обране домаћих. Иначе, домаћини су имали неколико лепих прилика, али су стрелци потпуно заказали. У самом финишу утакмице Ренић је само потврдио победу гостију из Новог Сада, из опрадано досуђеног пенала.

Р. И. - Б. Р.

Доњи Срем - Дунав (СБ) 3:0 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 250, судија Ђурић (Инђија).Стрелаци: В. Љубојевић у 33, Хајлазен у 36. и Кокир у 78. минуту (из пенала). Жути картони: Јуришић, Радивојевић, Вукмановић (Доњи Срем), Милетић, Павловић, Милановић, Зоговић, Ромац (Дунав).

ДОЊИ СРЕМ: Н. Девић 7, Вујасиновић 7, Панић 7 (Видић 7), Кокир 8 (Радивојевић 7), Јуришић 7, Јешић 7, Кмета 7, В. Љубојевић 8 (Л. Девић 7), Вукмановић 7, Конестабо 7, Хајлазен 7.

ДУНАВ: Петровић 7, Стојаковић 6, Дубајић 7, Лукач 6 (Милетић 7), Стокић 7, Ромац 6 (Николић), Зоговић 6, Мирковић 7, Зорић 6, Радосављевић 6 (Милановић 7), Басрак 6 (Павловић 6).

Коначно је на Сувачи виђен занимљив фудбал. Домаћини су после низа слабих игара и пораза, остварили тријумф и то убедљив, против ривала који је играо чврсто по целом терену. Али, овога пута игру су диктирали домаћини који су више него салужено славили. Могли су да славе и убедљивије.

З. Гмизић

Слога (Е) - Младост (БЈ) 1:2 (1:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, 150, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Ђорђевски у 37. за Слогу, Плавшић у 65. и Кнежевић у 86. минуту за Младост.

СЛОГА: Веселиновић 6, Ђуркић 6 (Раичевић), Вуковић 6, Томац 6, Зељковић 6, Воларевић 6, Херцег 6 (Угљешић 6), Бајуновић 6, Ђорђевски 7 (Живковић 6), Крстић 6, Барић 6 (Требовац).

МЛАДОСТ: Вуковић 6, Ковачевић 7, Ђукић 6 (Акик), Кнежевић 7, Јаковљевић 7, Марковић 7 (Ратић), Плавшић 7 (Ковачић), Митровић 7, Дринић 7, Вукобратовић 6, Зец 6.

Играчи Слоге, својим односом на терену, према клубу и тренеру, ниси ни заслужили више од пораза.Чак један поништен регуларан гол домаћину, не умањује славље гостију.Прву праву шансу створили су гости. Плавшић је имао одличну контру, али слаб је био у завршници.У 29. минуту Бајуновић је постигао гол, али главни судија га је поништио.Нико незна зашто.Затим и Воларевић замало лопту шаље преко пречке.Успели су, ипак, домаћини да поведу. И то после скраћене корне. Шутирао Ђорђевски, и уз помоћ, ветра, лопта је преварила голмана Вуковића.

У наставку, домаћини играју слабо а то вешто користе гости, и после корнера, Плавшић је најбржи у казненом простору дамаћина и то је било 1:1. У самом финишу утакмице, хладан туш за домаћине,  Кнежевић користи грешку домаће одбране и шаље лопту у небрањени део мреже.

А. Кузмић

Ветерник - Јединство (Р) 0:0

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 250, судија Петровић (Шид).Жути картони: Печић, Ђурић. Радосављевић (Ветерник), Тришић, Јелић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Кисић 7, Лаловић 7 (Вукотић 7), Печић 7, Бањац 7, Китић 7 (Јазић 7), Ђурић 7, Миловановић 7, Вилотијевић 7, Секулић 7 (Радосављевић 7), Турало 7.

ЈЕДИНСТВО: Марковић 8, Шавија 7 (Петровић 7), Јелић 7 (Трпчевић 7), Ђекић 7, Топић 7 (Зирић 7), Пантић 7 (Јовишић 7), Самарџић 7, Јањић 7, Иван 7, Тришић 7, Сендерак 7.

Очекивали су љубитељи фудбала једну занмљиву утакимцу и са доста голова у мрежама ривала. Јесте да је било шанси пред головима искусних голмана Ђурикина и Марковића, али су стрелци били неспретни, нису успели противничку мрежу да погоде ни са неколико метара. Уз то и цела одбрана гостију је играла чврсто.

С. С. - Б. Р.

Шајкаш - Железничар 1:0 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште СЦ „Ада”, гледалаца 200. Судија: Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелац : Поповић у 40. мин уту. Жути картони: Л. Веселиновић, Малешевић, Боровница, Ранђеловић (Шајкаш), Шахурић, Радман, Осман ( Железничар).

ШАЈКАШ: Ранђеловић 7, Гојков 7, Котуљач 7, Алемпић 8, Петровић 7, Поповић 8, Малешевић 7 (од 90. Јочић), Боровница 7, С. Веселиновић 8 ( од 95. Учур), Моравац 8 (од 93. Савић-), Л. Веселиновић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР:  Милиновић 7, Боснић 7, Матијевић 7, Осман 7, Радман 6, Бајић 6, Трбовић 7 ( од од 56.Суџум 6), Каурин 7 ( од 66.Вучковић 6), Живановић 7 (од 66. Бубало 7), Шахурић 7 ( од 53.Смиљанић 6), Сарачевић 6.

Трећа узастопна победа и девет бодова што је био учинак јесење полусезоне учинило је да екипа из Ковиља није више у опасној зони. Офанзивна игра током првог полувремена резултирала је погодком Давида Поповића у 40. минуту.

У наставку утакмице тренер гостију Ливаја изменама је покушао да дође до изједначења, међутим одбрана домаћина функционисала је беспрекорно и голман Ранђеловић је остао несавладан 270 минута.

Сл. Симић

Слога (Т) - Слобода 1:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца 200. Судија: Радић (Ириг). Стрелци: Ђ. Пролић у 48. за Слогу, а Јосимов у 22. минуту за Слободу.

СЛОГА: Војводић 7,5, Борић 7, Пастор 7, Б. Пролић 6,5, Томић 7, Бановић 7 (Марић 7), Буквић 6,5 (Радонић), Ђ. Пролић 8, Крајновић 7,5, Марјановић 6 (Вуковић), Караћ 6,5.

СЛОБОДА: Јагодић 7, Чолић 7, Кубуровић 7, Јосимов 8, Степановић 6,5 (Драгојевић), Ђуричић 7,5, Аћимовић 7, Милојевић 7 (Лазаревић), Перовић 6,5, Милинковић 6,5 (Петровић), Мандић 7.

Осим покушаја Душана Крајновића, када је у 3. минуту, после центаршута Драгана Борића из непосредне близине пребацио гол, домаћини су деловали недоречено. Оба штопера Слоге, брзо су добила жуте картоне то је одбрану учинило рањивијом, па је остављени простор искористио Милош Јосимов. Капитен гостију и некадашњи интернационалац, топовски је распалио искоса са 20 метара, постигавши ефектан гол.

Критике тренера Мирка Давидовића, покренуле су Темеринце, у наставку су одиграли боље. Покретљивог нападача Душана Крајновића, прекршајем је зауставио дефанзивац Милош Степановић, а млади Ђорђе Пролић је из слободног ударца погодио ближи угао.

До краја меча, Ненад Перовић, најистуренији у формацији Слободе, пропустио је две шансе, у 55. и 73. минуту, после додавања Милана Милинковића и Стефана Кубуровића.

М. М.

Резултати и табела:

НОВИ САД: Славија - Раднички (НП) 2:1, ДИВОШ: Хајдук - Словен 1:0, ТЕМЕРИН: Слога - Слобода 1:1, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Јединство (Р) 0:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Дунав (СБ) 3:0, ЕРДЕВИК: Слога - Младост (БЈ) 1:2, ШИД: Раднички - Индекс 0:2, КОВИЉ: Шајкаш - Железничар 1:0.