ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Дивошани зимују на врху

Ветерник – Хајдук (Д) 1:1(1:0)
lopta1

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума), стрелци: Грујић у 33. за Ветерник, а Нађ у 88. минуту за Хајдук. Жути картони: Печић (Ветерник), Зељковић (Хајдук).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Швоња, Зличић (Чалија), Чворо(Лепојевић), Печић, Галић, Грујић, Вуковић, Зељковић, Вилотијевић, Турало.

ХАЈДУК: Тојагић, Џибрић, Радаковић (Зељковић), Јевић, Мандић, Цвијић, Нађ, Ђурић, Б. Јуришић (Требовац), Херцег (Живковић), Кудрић(Маловић).

Мало је недостајало да фудбалери Ветерника победе лидера првенства. Међутим, у финишу сусрета гости из Дивоша преко Нађа успели су да изједначе и тако освоје јесењу титулу на војвођанском југу.

Била је то добра утакмица у којој су фудбалери Саве Ковачевића показали да имају квалитета.

В. К.

Слобода – Једнство 2:2(1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 100, судија:Ђурић (Сремска Митровица), стрелци: Јосимов у 14. и Барић у 58. за Слободу, а Јањић у 27. и 66. минуту за Јединство. Жути картони: Јагодић, Вукотић (Слобода), Јелић, Балаш, Паповић, Јањић, Бошњак (Јединство).

СЛОБОДА: Јагодић, Чолић, Кубуровић, Јосимов, Барић (Пилиповић), Милојевић. (Милинковић), Никола Петровић (Ђорђевић), Л. Јанковић (Вукотић),  Ђуричић, Стојановић, Ненад Перовић (Бубало).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Шавија, Јелић, Балаш, Топић, Паповић (Петровић), Самарџић, Јањић, Иван,  Бошњак, Трпчевић.

У дербију кола није било одлуке. У доброј игри Слобода и Јединство су поделили бодове и задржали наду за највиши пласман. Два пута су домаћи фудбалери водили, али млади Руменчани су пожрвованом игром стигли до нерешеног резултата.

М. Р.

Хајдук (Б) – Славија 3:0 (1:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: Јокић у 31. Мандић у 62. и Матић у 68. минуту. Жути картони: Слијепчевић, Марковић (Хајдук), Гајић, Малеш (Славија).

ХАЈДУК: Слијепчевић, М. Гавриловић, Мандић, Вујовић, Јокић Митровић, Матић, Смиљанић, Грубишић, С. Гавриловић,  Десанчић.

СЛАВИЈА: Завиш, Гајић, Жакула, Стајић, Батинић (Бурка), Ферати, Малеш (Тришић), Ерор,Цекић (Миљковић),  Убовић, Миловац.

Није било дилеме у Бешци. Фудбалери Хајдука лако су спобедили ослабљене Салајчана који у финишу јесењег дела првенства играју доста слабо. Додуше, у последњих пет кола ни једном нису успели да изведу најјачи састав.

М. Б.

Раднички (НП) – Јадран 2:1(0:1)

НОВА ПАЗОВА: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Шормаз у 59. и 88. за Раднички, а Умичевић у 45. минуту за Јадран. Жути картони: Живковић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Трифуновић,  Живковић, Вујасиновић, Рогановић (Миловчевић), Шормаз, Смиљанић (Дујић), Кнежевић (Цветиновић), Коштић, Бошњак (Витас), Цветковић, Бјелобрк.

ЈАДРАН: Јовишић, Продановић,  Балешевић, Милаковић, Булат(Шестовић), Пејић, Ракар, Бранковић, Суџум, Јеловић,Умичевић (Грговић).

Фудбалери Радничког су победом завршили јесењу сезону. Мада су гости из Голубинаца повели. Међутим, искусни Шормаз је прво изједначио фезултат, а у финишу меча донео вредну победу фудбалера Ненада Церовића.

Н. Ц.

Дунав – Раднички (Ш) 3:0(1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Марковић у 45. Павловић у 72. и Мачинковић у 89. минуту. Жути картони: Ивановић, Николић, Стокић, Мирковић (Дунав), Дрча (Раднички), Црвени картон: Петровић (Дунав), Петровић на клупи,  Шуша(Раднички).

ДУНАВ: В. Петровић, Рађеновић (Лабовић), Ивановић, Загорац, Марковић, Николић (М. Петровић), Павловић (Карић), Стокић, Мирковић (Пердув), Зорић, Мачинковић.

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић (Малић), Аперлић, Дрча, Стојшић, Пурић, Мијатовић(С. Субић), Шуша, Грмић, Влаисављевић (Рајшић), М. Субић.

Лако су фудбалери Дунава стиглу до победе у мечу са Шиђанима. Додуше, све до финиша првог полувремена гости су се добро бранили а онда је Марковић начео мрежу Новаковића, а у завршници сусрета Бановчани су још два пута били прецизни.

Б. Р.

Цемент - Доњи Срем 0:1 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 50, судија: Вукомановић (Нови Сад), стрелац: Љубојевић у 40. минуту. Жути картони: Јеремић, Вукобратовић (Цемент), Љубојевић, Констрато (Доњи Срем).

ЦЕМЕНТ: Студен 7, Пековић 7, Зелић 7, Миливојевић 7, Чампар 6,5 (Вучковић 6,5), Полумента 7, Н. Сапунџић 6,5 (В. Сапунџић 6), Каписода 6,5 (Ружин 6), Јеремић 7,5, Вукобратовић 7, Хорват 6,5).

ДОЊИ СРЕМ:  Девић 8, Ребић 7,5, Вуковић 7,5, Вукомановић 7 (Констрато 6,5), Крнета 7,5, Љубојевић 8,5, Делић 6,5, Кокир 7, Јуришић 7, Суботић 7, Вукотић 6,5 (Зељковић 7), Јешић 7.

Фудбалери Цемента пропустили су прилику да дођу до победе и важних бодова.. Играчи Доњег Срема из једне брзе акције у 40. минуту преко Љубојевића су дошли до вођства. У другом делу иста слика, цементаши су нападали, а гости мудро су чували стечену предност. Било је шанси и са једне и друге стране, али су се истакли голмани обеју екипа.

Б. Старчевић

Индекс-ТСК 0:0 (прекинуто у 7. минуту)

НОВИ САД: Стадион Борца на Клиси, гледалаца 100, судија: Скакавац  (Рума).

ИНДЕКС: Бузаџија, Акик, Качавенда, Богојевић, Живановић, Радмиловић, Вујић, Марић, Зоговић, Клаић, Балетић.

ТСК: Недељковић, Марковић, Лахош, Радичић, Илеш, Стјепановић, Пашка, Илић, Јовановић, Остојић, Ергарац.

М. К.

Комшијски дерби Јарачанима: Младост (БЈ) – Слога (Т) 4:1 (2:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца: 400, судија: Спасојевић (Нови Сад). Стрелци: Кнежевић у 12. Митровић у 33. Милан Ковачевић у 83. и Антонић у 86. за Младост, а Милан Ковачевић (аутогол) у 55. минуту за Слогу. Жути картони: Милан Ковачевић, Митровић (Младост), Буквић, Борић (Слога).

МЛАДОСТ (БЈ): Родић, Јокић, Јаковљевић, Милан Ковачевић, Ерак (од 85. Ћиковић), Митровић, Станић, Кнежевић, Милош Ковачевић, Малбаша (од 56. Антонић), Ковачић (од 73. Ердељан).

СЛОГА (Т): Војводић, Марић (од 71. Јованов), Томић, Бановић, Крајновић, Пролић, Борић, Марјановић, Пастор, Јаковљевић, Буквић (од 60. Богавац).

Негативан низ у комшијским окршајима дуг три године и месец дана фудбалери Младости прекинули су у последњем колу јесени, убедљиво савладавши темеринску Слогу – 4:1. Последњи пут тријумфовали су 10. октобра 2020. године, када је на Ливадици било 2:0.

Кренуло је са два ударца Милоша Ковачевића, уз одличне реакције Слогиног Војводића, али у 12. минуту био је немоћан. Корнер је извео Милан Ковачевић, док је са прве стативе, штопер Милорад Кнежевић главом преусмерио лопту у угао – 1:0. Одлично се снашао млади Ковачић у букету играча у 33. минуту и несебично сервирао Митровићу за нову радост.

Незадовољни развојем ситуације, гости су кренули на све или ништа и смањили аутогом Милоша Ковачевића. Дејан Митровић уписао је асистенцију, а Милан Ковачевић вратио плус два. Тачка је стављена у 86. минуту, Лука Антонић крунисао је акцију са Ћиковићем.