Војвођанска лига – југ: Ердевичани одржали час студентима

Гости су заслужено однели бодове на Ђачком игралишту. У првом делу меча Слога је имала иницијативу а неколико пута нападачи су им изблокирани из повољних ситуација за гол.
Д. Иванић/ Гужва пред голом Слоге на Ђачком игралишту

Индекс - Слога 0:2 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште,  судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Дробац у 78. и Галечић у 90. минуту. Жути картони: Субашић, Вучковић, Губеринић, Бараћ (Индекс), Ђуркић, Џибрић, Угљешић (Слога).

ИНДЕКС: Субашић 7, Гаћеша 6, Бараћ 7, Вуковић 6,5, Вучковић 7,5, Ј. Ћук 6, Нађ 6 (Вукашиновић), Недић 7, Бањац 6,5, Стојановић 6 (Губеринић 6), Клаић 7 (Целин).

СЛОГА: Тојагић 7, Дробац 7,5 (Рукавина), Ђуркић 7, Воларевић 7,5 (Галечић 7), Џибрић 7, Угљешић 7,5, Бојанић 7, Херцег 7, Матић 7,5, Стојчић 7, Ристић 7.

Имали су и три шута али одбрана Индекса није поклекла. Најбољу прилику пропустио је нападач Индекса Бањац у 45. минуту када га је Клаић проиграо са леве стране а овај је са три метра тукао у голмана.

У другом делу утакмице све до 78. минута није било прилика за гол. А онда је Дробац примио лопту са око 18 метара од гола, шутирао и погодио доњи леви угао гола Индекса. У 85. Бањац је главом гађао изнад пречке гола Слоге. У 90. минуту акција Слоге ишла је по левој страни, Угљешић је проиграо Галечића који је неометен савладао Субашића.

М. Ковачевић

Хајдук (Д) - Југовић 3:1 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Зорица Стоиљковић (Нови Сад).Стрелци: Совиљ у 62. (из пенала) и Халиловић у 80. и 84. за Хајдук, пеказ у 65. минути за Југовић.Жути картони: С. Ивковић (Хајдук), Банда, Гвозденовић (Југовић).

ХАЈДУК: Лековић 8, Симић 8, С. Ивковић 8, Халиловић 9, Ђ. Симикић 8 (Цвијић 8), Балиновић 8 (Савићевић), Дерајић 8 (Н. Симикић), Р. Ивковић 8 (Михајловић), Совиљ 8, Живковић 8, Тривуновић 8 (Радуловић).

ЈУГОВИЋ:  Младеновић 8 (Банда 7), Свитић 7, Гвозденовић 7, Зечевић 7, Чупић 7, Боровић 7, Поповић 7, Шепа 7, Рис 7, Пеказ 8, Ђекић 7.

Гост из Каћа морао је положити оружје. Халиловић је постигао оба гола из шутева с 16 метара и то први левом, а други десном ногом. Али, Каћани су заиста изненадили, јер су играли добро у пољу, а и голман Младеновић до повреде бриљирао је на голу.

Р. Маричић

Будућност - Слобода 0:0

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија Радић (Ириг).Жути картони: Д. Павловић, Станивуковић, Рого (Будућност), Јовичић, Драгојевић (Слобода).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Јефтић 7, Д. Павловић, Ђукић 7, Симовљевић 7 (Ђорђић 7), Рого 7 (Петровић 7), Владисављевић 7 (М. Павловић 7), Добо 7 (Станић 7).

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 7, А. Симић 7 (М. Симић 7), Лазаревић 7, Салкунић 7 (Радошевић), Ђорић 7 (Вукотић 7), Јовичић 7 (Штулић), Нинић 7, Шобот 7, Драгојевић 7, Ђорђевић 7.

Играчи Будућности су били ближе победи, али госте је спасао пораза њихов одлични голман Шивољицки, који је неколико пута у последњем  тренутку спасавао мрежу.

М. Симић

Раднички (НП) - Подунавац 2:0 (2:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, судија Релић (Мартинци).Стрелци: Цвјетиновић у 25. и Кубуровић у 33. минуту. Жути картони: Симић, Цветковић, Сарачевић, Балешевић (Раднички), Марко А. Живковић, Марко С. Живковић, Милош Живковић (Подунавац).

РАДНИЧКИ: Танасић 8, Грујић 8, Симић 8 (Играч), Ивановић 8 (Чортановачки), Цвјетиновић 8,5, Богдан 8, Цветковић 8, Балешевић 8,5, Шавија 8, Кубуровић 8, Сарачевић 7 (Девић).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Марко А. Живковић 6,5 (Рауковић), Пауновић 6, Солдатовић 5,5, Цветојевић 6, Љубевић 5,5 (Милош Живковић 6), Марко С. Живковић 8 (Хаска), Зоговић 6, Јовановић 6, Мирчетић 6, Лабовић 6.

Домаћини били бољи у првом полувремену и искористили две своје повољне шансе.У том периоду бриљирао је Петар Балешевић.У наставку, гости из Белегиша су били бољи и покушали су да преокрену резултат, али нису успели.

М. Градић

Јадран - Нови Сад 2:4 (1:3)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија Мијановић (Адашевци).Стрелци: Вучковић и Димић за Јадран, Симић, Пекић два, и Вујовић за Нови Сад.

ЈАДРАН: Антић 7, Росић 7, Тривић 7, Кочијашевић 7, Иванчевић 7, Пекић 7, Вучковић 7, Шестовић 7, Пуљиз 7, Вуколић 7, Вукасовић 7 (Димић 7).

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7, Качавенда 7, Сувајџић 7, Игњић 7, Симић 7, Пекић 8 (Вујовић 7)  Леђанац 7, Вукобратовић 7, Кантарџић 7, Лешков 7.

У Голубинцима се играо одличан фудбал.А, гости су ишпак били бољи. А. Илић

Црвена звезда Подриње 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде. Судија. Самац (Нови Сад). Стрелци: Звекан у 70 за Црвену звезду, Ђурђевић у 74. минуту  за Подриње. Жути картони: Попадић, Станковић (Црвена звезда), Арсеновић и тренер Милошевић (Подриње).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 6, Кисић 6,5, Јокић 6, Апић 7, Ненезић 7, Тубић 6,5, Попов 6,5 (Попадић 6,5),Марић 6,5 (Звекан 7,5),Поштић 6,5 (Адамек -), Станковић 6, Миловановић 7 (Бабић -).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петровић 7, Пршић 7,Лукић 7 (Миглинци -), Ераковић 7 (Кабашај 7), Јанковић 6,5 (Ђурђевић 7,5), Мијаиловић 7, Лацковић 7, Пантић 6,5, Арсеновић 7, Томић 6,5.

Прописно су се домаћи испромашивали у сусрету са екипом из Мачванске Митровице, могли меч да реше у првом полувремену да би на крају морали да се задовоље бодом.  За нападаче домаћих Тубића, Миловановића, Станковића и Марића био је слаб дан.

У наставку је улазак Звекана био прави потез тренера Вулетића.На дугу лопту Апића утрчао је између задњих редова гостију Пеђа Звекан и лоб ударцем успео да савлада до тада неприкосновеног голмана Релића.

Уместо да новим голом заврше посао, а били су у прилици Станковић и Тубић, домаћа одбрана се након прекида слабо поставила што је искористио резервиста Ђурђевић и главом савладао неодлучног Војводића за реми.

М. По.

Слога (Т) – Цемент 2:1 (2:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Зелић у 9. и Ђурђевић у 33. за Слогу, Томић у 16. минуту за Цемент, жути картони: Ник. Томић, Обрадовић, Мијаиловић (Слога), Косјер, Бајић, Миликић, Секулић, Мијановић, Марјановић (Цемент).

СЛОГА (Т): Боројевић 7, Пастор 7, Мијаиловић 7, Зелић 8, Туцаков 7, Ковачевић 7 (Ергарац - ), Ђурђевић 8 (Обрадовић - ), Грујић 7, Пожарев 7 (Пролић - ), Свитић 7, Ник. Томић 7 (Марковић 7).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Томић 8, Јелић 7, Унгар 7, Марјановић 6 (Стојановић - ), Балетић 7, Секулић 7 (Буквић - ), Сендерак 7, Косјер 6 (Миликић 6), Вилотијевић 7, Бајић 6 (Зељковић 7).

У двобоју некадашњих српсколигаша, фудбалери Слоге, оставили су срце на терену, освојивши драгоцене бодове. Гости из Беочина, нису били миљеници среће, јер су чак три пута погодили пречку. Повели су домаћи, после акције, чији иницијатор је био Грујић. Голман гостију је кратко одбио лопту, а штопер Васо Зелић је био на правом месту и ударцем главом је послао у мрежу.

Одговор је брзо стигао, пошто Никола Томић, бивши играч Слоге, није оклевао на другој стативи – 1:1.  Један од најмлађих на терену, Предраг Ђурђевић, одлучио је победника. Лопту му је сервирао Пожарев, снимио је да је голман Ђурикин направио краћи излет, па је, без оклевања, распалио с 35 метара и погодио мету. Био је то најлепши детаљ на утакмици. На основу садржајног првог полувремена, очекивало се да ће голова бити и у наставку, али резултат се више није мењао. Темеринци су дошли до кисеоника, три бода су поправила расположење.

М. Мен.

ЈединствоСремац 2:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства. Судија: Јевтић (Нови Сад). Стрелац: Ђанковић у 11. и 48. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Глишић 7, Штефек 7,5, Стојановић 7 (Митровић -), Илијин 7,5, Моравац 7,5 (Петровић 7), Рајак 7 (Радин 7), Скоко 7,5, Тришић 7,5, Тепић 7 ( Берић 7), Заов 7, Ђанковић 8 ( Грубовић 7).

СРЕМАЦ: Стругаловић 7,5, Кубуровић 6,5, Турчиновић 7, Ијачић 6,5, Ковачевић 6,5, Ђери 6, Спаловић 7, Кнежевић 6,5 (Антунов 6), Карна 7 (Ранков 6),Станишљевић 6,5 (Средојевић -).

Са пола гаса и у комбинованом саставу Руменчани су укњижили нове бодове, задржали високо треће место игром направили праву увертиру за утакмицу у купу са Војводином.

У уводним минутима прилику за вођство имао је на пас Ђанковића Моравац уз пожртвовану интервенцију голмана Стругаловића најбољег појединца у редовима гостију. Стигли су домаћи до заслуженог вођства из израђене акције Рајака. Ђанковић је илако матирао Стругаревића. До полувремена се истакао голман Сремца када је из самог угла у корнер скренуо шут Ђанковића.

На самом почетку другог дела најбољи актер меча Милан Ђанковић је прецизним ударцем повећао резултат. До краја утакмице најмлађи у редовима домаћих Милорад Петровић два пута је озбиљно припретио уз одличну одбрану Стругаловића, а потом је са саме гол линије лопту у поље избацио Турчиновић.

М. По.

Резултати:

НОВА ПАЗОВА: Раднички -Подунавац 2:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Нови Сад 2:4, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Слобода 0:0, ДИВОШ: Хајдук -Југовић 3:1, ТЕМЕРИН: Слога - Цемент 2:1, ШАЈКАШ: Борац - Младост (БЈ) 2:1, НОВИ САД: Црвена звезда - Подриње 1:1, РУМЕНКА: Јединство - Сремац (В) 2:0, НОВИ САД: Индекс - Слога (Е) 0:2.