ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Гаџић срушио Шиђане

Раднички (Ш) - Татра 0:4 (0:2) Ни, на овој утакмици, млађани Шиђани, нису могли да се супроставе, много бољем ривалу из Кисача.
с

Гости су створили низ одличних акција. И постигли су само четири изванредна гола.А, домаћини, нису одиграли, ни једну једину акцију, нити ствирили шансу.Голман Шиђана Клисурић је искључен, пошто, је лоптом играо руком ван казненог простора.

Б. Р. – П. Л.

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Димоски (Нови Сад).Стрелци: Настић у 31.и Гаџић у 44, 88. и 90. минуту. Жути картони: Ј. Сарић, Стојшић (Раднички), Стојчић (Татра).Црвени картон: Клисурић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Клисурић, Нонковић (Блашко), Мијатовић (Божић), Ј. Сарић, Бошњаковић, Васић (Бибић), Стојшић, Дерајић, Крајновић, Н. Сарић, Перовић.

ТАТРА: Косуранов, Стојчић, Дражић, Берић (Пилиповић), Стевановић, Апић, Сапунџић (Клајић), Гаџић, Ћетковић, Барић, Настић (Павловић).

Први мај - Јединство (СП) 1:0 (1:0)

Румљани су од првог минута кренули доста ангажовано. Али, нису успели, да постигну гол, све до финиша полувремена, када је Мачвански искористио, смушеност у одбрани гостију.

Нису одбрамбени играчи гостију избили лопту на време и то им се осветило. У наставку гости из Старе Пазове кренули су борбеније и организованије.Покушавали су да макар поравнају резултат.Зато су домаћини имали из контри шансе да увећају резултат. Али, Милојевић, Добић и Лацковић су увек били за мало непрецизни.

Р. Обрадовић

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 200, судија Матић (Шид).Стрелац: Мачвански у 44. минуту. Црвени картон: Зарић (Јединство).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 8, Лазић 7 (Станивуковић 7), Ристић 7, Мачвански 8, Крстић 7, Милојевић 7, Радишић 7, Чупељић 7 (Лацковић 7), Ђокић 7 (Добић 7), Стојчић 7, Зец 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6, Најдановић 6, Вучковић 6, Живковић 6, Зоговић 6, Грубор 6, Рудић 6, Цветановић 6 (Играч 6), Шобот 6, Михајловић 6, Зарић 6.

Подунавац - Слога (Е) 1:3 (0:3)

Домаћини су били бољи, али нису имали среће. На другој страни Ердевичани су у првом полувремену извели три контре и постигли три гола. У наставку домаћи суи опет доминирали, а гости, су чували резултат из првог полувремена и  на крају су утакмицу привели рутински.

М. Радаковић

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Јакшић у 65.за Подунавац, Смиљанић у 24, Анђелковић у 33. (аутогол) и Б. Поважан у 38. минуту за Слогу.Жути картони: Шолаја, Мандић, Јакшић (Подунавац), рубиша, Микић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 6, Шолаја 7, Ђуричић 6, Пунишић 6, Тинтор 6, Јалкшић 7, Пауновић 6, Балашевић 6, Анђелковић 6 (Вукмировић 6), Бртка 6, Мандић 6 (Петронијевић 7).

СЛОГА: Петровић 8, Ђуркић 7, Халиловић 7, Росић 8 (Симеуновић 8), Ристић 7, Смиљанић 7, Грковић 7, Бајуновић 8, Б. Поважан 7 (Бојанић 7), Грубиша 7, Ловрић 7.

ЛСК - Подриње  1:1 (0:0)

У Лаћарку је одиграна квалитетна фудбалска утакмица са доста добрих акција у игри код оба ривала.

А, у првом полувремену, домаћини су били бољи ривал, али  нису успели ту бољу игру крунисати и головима. Одмах на почетку другог полувремена Лаћарци су повели.

Василић је додао лопту Вулетићу као на тацни, а овај, је са пет метара лако матирао Релића.Гости су изјдначили пошто, је Требовац остао сам на другој статви и са осам мезтара рутински убацио лоту у домаћу мрежу.

М. Плавшић

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 600, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Вулетић у 52. за ЛСК, а Требовац у 77. минуту за Подриње. Жути картони: Трубић, Вукотић, Лађевац (ЛСК), Теодоровић (Подриоње).

ЛСК: Овшек 8, Ђилас 8, Вулетић 9, Леђанац 8, Тубић 8 (Н. Бојић 7), Босанчић 8, Шћурк 8, Вукотић 8,  Дронић 7 (Плавшић 7), Опарушић 8 (Д. Бојић 7), Василић 8.

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Чокањаловић 8 (Ђурђевић 7), Теодоровић 8, А. Радовановић 8 (Пршић 7), Рого 8 (Живковић 7), Требовац 9, Пантић 8, Арсеновић 8, Томић 8, Мијајловић 8.

Хајдук (Б) - Хајдук (Ч) 1:0 (1:0)

Већ, на почетку утакмице, Бешчани су прокоцкали два зицера.

А, после, тога, брзу контру извели су браћа Митровић, Милан и Жељко, и када је Жељко би у ситуацији да постигне гол, Калајџић је направио прекшај за најстрожу казну.

А, Цураковић, је био неумољив са беле тачке.И у наставку, браћа Митровић су правила дар мар у гостујућој одбрани, али, Милан, није могао погодити гостујућу мрежу ни са неколико метара.

М. Батало

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Самац (Футог). Стрелац: Цураковић у 28.(из пенала). Жути картони: Суботин, Орошић, Петровић (домаћи), Стјепановић, Дамјановић, Бркић, Зељко (гости).

ХАЈДУК (Б): Благојевић 7, Грковић 7, Суботин 7, С. Гавриловић 7, М. Гавриловић 7, М. Митровић, Петровић 7 (Блануша), Живановић 7, Орошић 7, Цураковић 7, Ж. Митровић 7.

ХАЈДУК (Ч): Племић 6, Зељко 6, Срећков 6, Калајџић 5 (Хорњак 6), Убовић 6, Марков 6, Дамјановић 6, Радин 6, Трнинић 6, Бркић 5, Стјепановић 6 (Нинковић).

Хајдук (Д) - Борац (Ш) 2:3 (1:1)

Опет, су, домаћини били, незадовољни суђењем.

Није им признат чист гол, а било је и других грешки.Све у свему, бодови су припали, ипак, бољем ривалу.

А, домаћини, могу да жале и за неким прокоцканим шансама.

Б. Р.

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Скорупан у 33.и Кременовић у 92. за Хајдук,  а  Панић у 41, Божић у 66. и Попин у 78. минуту за Борац. Жути картони: Радиновић, Скорупан, Совиљ (Хајдук), Божић (Борац).

ХАЈДУК: Радић 7, Симић 7, Стевић 7, Радиновић 7 (Симић 7), Лукић 7, Кременовић 7, Пушкаш 7 (Мандић 7), Скорупан 7, Миленковић 7, Савићевић 7, Совиљ 7.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Божић 7, Макивић 7, Живанов 7, Скоко 7, Мијић 7, Ивановић 7, Гргић 7, Панић 7, Асани 7 (Јашић 7), Веселиновић 7 (Попин 7).

Слога (Т) – Југовић 0:1 (0:1)

Четвртом узастопном победом, фудбалери Југовића, потврдили су да су најпријатније освежење досадашњег дела трке за бодове.

И пролетос су однели бодове из Темерина, а поново су показали да су неугодан ривал за фудбалере Слоге, чије издање није било у складу са очекивањима.

Било је приметно да домаћину много недостаје организатор игре Алекса Мијаиловић, јер су напади били стихијски.

Кивни су Темеринци на судију Владимира Тошића, због неуједначеног критеријума и створене нервозе на терену.

Кајмак су покупили Каћани, погодак најбољег стрелца Слободана Терзића, када је изашао испред голмана Алексе Слијепчевића и мајсторски нациљао мрежу, трасирао им је пут ка лидерској позицији.  Гости су после вођства вешто крали време, уз благонаклоност судије, надокнада је трајала осам минута, а могла је још толико.

М. М.

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Тошић (Нови Сад), стрелац: Терзић у 42. минуту, жути картони: Нем. Томић, Ник. Томић, Слијепчевић, Зелић (Слога), Младеновић, Вучковић, Плавшић (Југовић).

СЛОГА (Т): Слијепчевић 6, Бајић 6 (Пролић - ), Дашић 6, Зелић 6, Нем. Томић 6 (Субашић - ), Свитић 6, Пастор 6, Ђорђевић 6, Миловац 6, Павловић 6, Туцаков 6 (Ник. Томић 6).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Макивић 7, Дуброја 7, Ћеран 7, Вучковић 7, Вулетић 7, Бабић 6, Срдић 6 (Павловић - ), Терзић 7 (Гроздић - ), Николић 7, Плавшић 6.

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слога (Е) 1:3, ЛАЋАРАК: ЛСК - Подриње 1:1, ДИВОШ: Хајдук - Борац (Ш) 2:3, ТЕМЕРИН: Слога - Југовић 0:1, БЕШКА: Хајдук - Хајдук (Ч) 1:0, ШИД: Раднички - Татра 0:4, РУМА: Први мај-Јединствво (СП) 1:0.Сремац из Војке је био слободан.

1. Југовић          5      4      0      1      7:5    12

2. Борац (Ш)      5      3      2      0      9:2    11

3. Сремац          4      3      1      0      5:2    10

4. Први мај        5      3      0      2      12:9  9

5. Подриње        5      2      2      1      6:3    8

. Татра              5      2      1      2      7:3    7

7. Хајдук (Б)      4      2      1      1      7:5    7

8. Слога (Т)       4      2      1      1      4:2    7