Војвођанска лига – југ: Градски дерби канаринцима

Нови Сад - Индекс 3:1 (2:1)
fudbal

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 200. Судија: Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Јањић у 9. и Балабановић (из пенала) у 43. и 69. за Нови Сад, а Нађ у 34. минуту за Индекс

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7, Кавчић 7, Иван 7, Игњић 7, Симић 7,5 (Ковачевић), Митровић 6,5 (Пањак 7), Балабановић 8 (Пекић), Јањић 7,5 (Сувајyић), Бабић 7.

ИНДЕКС: Субашић 7, Вуковић 6,5 (Пушкаш), Поштић 7 (Звекан), Панић 6,5, Нађ 7,5, Стојановић 7 (Бањац 7), Самарyић 6,5, Гаћеша 6,5 (Боровница), Клаић 7 (Јованов), А. Ћук 6,5, Ј. Ћук 6,5.

Новосадски дерби заслужено је припао “канаринцима” који су све време били бољи тим. Већ на почетку меча акцију Балабановића и Симића крунисао је талентовани Марко Јањић, ударцем главом. Мало касније је Балабановић био у прилици, али је заустављн у шеснаестерцу гостију , можда и прекршајем.  У јеку напада “канаринаца” студенти су изједначили поготком о Кристофера Нађа, најбољег појединца у редовима Индекса.  Међути, пред крај првог дела екипа Новог Сада је поново повела . Искусни Балабановић се поигравао са одбраном гостију и када се спремао на шут, зауставио га је Гаћеша, а судија судија Вукмановић је чпоказао на белу тачку. С линије пенала Балабановић је био сигуран.  Добру партију Балабановић је крунисао и у 69. минуту, када је пребацио истрчалог голмана Субашића.

С. Р.

Будућност (СН) - Доњи Срем 0:4 (0:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште  Будућности, гледалаца 150, судија Радић (Ириг). Стрелци: Секулић у 31, Кокир у 63. и 94. и Трифуновић у 91. минуту. Жути картони: Добо, Грујић, Пармаковић (Будућност), Николић, Кокир, Зејић (Доњи Срем). Црвени картон: Јефтић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Чупић, Грујић (Станивуковић), Радосављевић, Ђукић, Милошевић, Рого (Пријић), Симовљевић (Влаисављевић), Пармаковић, Добо (Павловић), Јанковић (Јошић).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Јешић, Манце, Јуришић, Николић, Секулић (Љубојевић), Кокир, Конестабо, Бојић (Трифуновић), Ђурковић (Перишић), Зејић (Зарић).

Гости, су играли много боље, од домаћина, и, успели су, да реализију четири шансе. што је на крају било довољно за убедљиви тријумф. На другој страни, играчи Будућности, су много комбиновали. Иначе, Кокир стрелац два гола за госте, био је нерешива енигма за домаћу одбрану. М. Симић

Слога (Е) - Ветерник 2:1 (1:1)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Кукуда (Нови Сад).Стрелци: Ивковић у 42. и Воларевић у 59. за Слогу, Секулић у 2. минуту за Ветерник. Жути картони: Раичевић, Ивковић, Ковачић, Стојчић (Слога), Качавенда (Ветерник).

СЛОГА: Веселиновић 7, Џибрић 7,5, Вујовић 6 (Стојчић 7), Ђуркић 7 (Пендо 7), Ристић 7, Раичевић 6, Ивковић 8, Херцег 7 (Ковачић), Рукавина 6 (Мачвански 7), Воларевић 7, Угљешић 7.

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Кисић 7, Швоња 7, Огњановић 7, Чалија 6, Ушћумлић 7, Тубић 7 (Ђурић 7), Качавенда 6, Вуковић 6, Зекић 6, Секулић 7.

Ердевичани су заслужено славили, али су и гости имали  одличне прилике. Брзо су Ветерничани овели. Грешку домаћег голмана Веселиновића и Раичевића вешто је искористио Секулић и лопту је угурао у мрежу готово са гол линије.

Домаћини су  преузели инцијативу. Воларевић и Рукавина су за мало били непрецизни. И Ушћумлић је имао лепу прилику, да увећа вођство гостију. Ту је био и изванредан шут Секулића с 20 метара. Онда је  на сцену ступио Ивковић,преварио је обрану гостију, и на крају шутирао левом ногом са око 16 метара и Ивић је савладан.

У наставку, домаћин је био још бољи и плод такве игре је гол Воларевића. Потом су домаћини имали још три сјајне прилике.Умало, да Ушћумлић казни те промашаје.Али је погодио пречку,  а затим је био за мало непрецизан.

А. Кузмић

Слобода - Хајдук (Д) 2:2 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 200, судија Граовац (Рума). Стрелци: Богдан у 10. и Јошић у 56. за Слободу, а Перовић у 33. и Дерајић у 80. у минуту за Хајдук. Жути картони: Лазаревић, Димић, Ђорђевић (Слобода), Халиловић, Николић, Станић, Дерајић, Совиљ, Стојковић  (Хајдук).

СЛОБОДА: Јагодић, Ђорић, Кубуровић, Калајџић, Лазаревић, Мандић, Димић, Милошевић, Богдан, Ђорђевић, Драгојевић, Комазец, Мићић, Петровић, Глишић, Јошић.

ХАЈДУК: Тркуља, Симић, Савиновић, Халиловић, Николић, Станић (Дерајић), Ташић (Живковић), Томић, Шућак (Стојковић), Требовац, Перовић (Совиљ).

Мада су домаћини играли боље и имали више повољних шанси, уз то два пута су водили али упорни и фаворизовани гости успели су у финишу да поравнају резултат и тако остану непоражени.

Да су домаћини, имали, више спортске среће, данас би сигурно трујумфовали.

Р. М.

Раднички (НП) - Слога (Т) 1:2 (0:1)

НОВА ПАЗОВА: Стадион  Радничког, гледалаца 150, судија Ивановић (Сремска Митровица). Стрелци:  Грујешић у 90. за Раднички, а Стојшић у 37. (из пенала) и Грујић у 55. минуту за Слогу.

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Бртка 7, Несторовић 7 (Јаворац 7), Грубјешић 7, Кнежевић 7, Чортановачки 7 (Милошевић 7), Шавија 7 (Дујић 7), Балешевић 7, Качар 7, Лазић 7 (Цоневски).

СЛОГА: Војводић 7, Петар Марковић 7, Немања Томић 7, Пастор 7, Краговић 7, Павићевић 7  (Предараг Марковић 7), Вујовић 8, Стојшић 8, Паповић 7 (Никола Марковић), Грујић 8, Богавац 8 (Кочиш).

Гости су постигли други гол после изванредне акције Богавца.На крају акције дотурио је лопту до Пастора, који је изванредно центрирао пред гол домаћина. Грујић је само подметнуо главу и лопта се закопрцала иза леђа голмана Јовишића. Иако, су гости тако пповели са 2:0, домаћини се нису предавали.Имали су неколико повољних прилика, али исто толико промашаја.У самом финишу утакмице Грубјешић успео да матира Војводића изблизине после гужве.

Б. Р.

Цемент - Дунав 4:1 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Јевић у 50. Крстић у 55. Пековић у 60. Станковић у 76. за Цемент, а Живковић у 88. минуту (из пенала) за Дунав.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7,5, Пековић 8, Унгар 8, Јовишић 7 (Вукашиновић 7), Јевић 8, Мандић 8, Крстић 8,5 (Буквић 6,5), Станковић 7,5, Марић 7,5 (Јакшић 7), Попадић 7 (Мајрановић 7), Грујић 7 (Сапунyић 6,5).

ДУНАВ: Поледица 5,5, Росић 5,5 (Балан 5,5), Жиловић 6,5, Сремчевић 7, Живковић 7, Бабић 6,5, Пушица 6,5 (Димитријевић 6), Субашић 6,5, Родић 6,5, Милошевић 6,5 (Суботић 6), Тошић 6,5 (Живковић 6).

Сусрет Цемента и Дунава био је неизвестан само у првом полувремену, када су се гости понекад бранили и са 0 играча.

У другом делу сасвим друга слика, „цементаши” су крењнули одлучно и плод тога је погодак штопера Боже Јевића у 50. минуту.  Потом су се голови ређали као на траци а стрелци су се надметали ко ће постићи што лепши погодак, па је било питање са колико голова наћи у мрежи Бановачана.

Пред крај утакмице екипа Дунава успела је да ублажи висок пораз из казненог ударца.

Б. Старчевић

Младост (БЈ)– Подунавац 0:2 (0:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 400, судија: Субашић (Ветерник), стрелац: Балетић у 13. и 83. минуту, жути картони: Борић, Лолић, Куртиши, Кнежевић, резервни голман Родић, Бајић, тренер Козомора, Куртиши (Младост),  Балетић (Подунавац), црвени картон: Кнежевић (Младост) у 82. минуту.

МЛАДОСТ: Лолић 6, Васић 7 (од 46. Ђукић 7), Кнежевић 6,5, Бајић 7, Остојић 7, Дринић 7, Борић 6 (од 53. Зукић 6,5), Ковачевић 6 (од 53. Бајић 6), Грковић 6 (од 75. Антонић - ), Куртиши 7,5, Папак 6,5 (од 68. Шкавић - ).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8, Цветковић 7, Бјелобрк 6,5 (од 70. Солдатовић - ), Марко С. Живковић 7,5, Зоговић 7, Вукобратовић 8, Марко А. Живковић 7 (од 70. Шобот - ), Кувекаловић 6 (од 46. Јанковић 7,5), Балетић 8,5, Ковачевић 7 (од 64. Павловић - ), Милетић 7 (од 90. Весели - ). Леп амбијент на Ливадици, око 400 гледалаца, очекивало је боље издање фудбалера Младости, док су гости из Белегиша остварили циљ и кући се вратили певајући. Феђа Балетић, прошле сезоне најбољи стрелац војвођанског ‘јЈуга’’, поново је истакао кандидатуру за голгетера лиге, јер је после поготка у прошлом колу додао још две рецке. Приметио је да је голман Драган Лолић направио краћи излет, из прве је распалио по лопти са 35 метара и лобовао чувара мреже Младости. Млада екипа домаћина, најбољу шансу да се врати у резултатски егал, имала је у 26. минуту, када је Немања Папак био испред Мијата Трифуновића, одлично је шутирао, али голман гостију је још боље интервенисао. Трифуновић је био сигуран и у 42. минуту, осујетивши намеру Милана Ковачевића, док је у наставку парадом спречио Адиса Куртишија, ретку светлу тачку плаво-белих, да из слободњака затресе мрежу.  Бројчану предност, услед искључења бека Кнежевића, тим тренера Драгана Милошевића, некадашњег кормилара Младости, искористио је већ у следећем нападу. Илија Јанковић је сервирао лопту као на тацни, а Феђа Балетић је нациљао доњи угао.

М. Менићанин

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност (СН) - Доњи Срем 0:4,  НОВИ САД: Нови Сад - Индекс 3:1, ЕРДЕВИК: Слога - Ветерник 2:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Слога (Т) 1:2, БЕОЧИН: Цемент - Дунав 4:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Подунавац 0:2, РУМЕНКА: Јединство - Раднички (Ш) 1:2, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Хајдук (Д) 2:2.

1. Доњи Срем    2      2      0      0          7:1       6

2. Раднички (Ш) 2      2      0      0          5:2       6

3. Слога (Е)       2      2      0      0          4:2       6

4. Цемент  2      1      1      0                   5:2      4

5. Слобода        2      1      1      0                   6:4      4

6. Нови Сад       2      1      1      0           5:3      4

7. Подунавац     2      1      1      0           3:1      4

8. Хајдук (Д)     2      1      1      0           3:2      4