ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Градски дерби „канаринцима”

Нови Сад – Црвена звезда 3:2 (1:1)
fudbal

У градском дербију после велике борбе Детелинарци су тешком муком стигли до победе.

Имали су „жути“ испред себе одлично укомпонован млади састав предвођен капитеном Кисићем. Гости су из контранапада чекали шансу и преко Тубића припретили. Два пута је расположени Марко Вујовић покушао ударцима са дистанце,оба пута је тукао тик изнад пречке.Успели су црвено бели да дођу до предности. По левом боку пробио се Жељко Јокић упутио лопту у петерац, а Михајло Тубић је погодио празну мрежу.

У 26. минуту слободан ударац оштро је извео  Јован Пекић, лопта је  закачила неког у живом  зиду и завршила у  мрежи. После изједначења још једном је севнула контра гостију Станковић је шутирао, лопта се одбила до  Тубића, а овај за мало био непрециан. У наставку су „канаринци“ по други пут полетели.

Владимир Бранковић извео је са десне стране ударац из угла на супротној страни натрчао је Игњић и грудима унео лопту иза црте. Упорни  гости стигли су до изједначења. Смушеност одбране казнио је Марић.

Кренули су „жути“ на све или ништа, два пута је  одлични голман Душан Војводић зауставлајо ударце Вукобратовића и Пекића, а ништа није могао да учини после продора и центаршута најбољег актера Марка Вујовића, лопта је је ударила Докића променила правац и улетела у гол. М. Поповић

НОВИ САД:  Стадион на Детелинари. Судија: Ранковић (Сремска Митровица). Стрелци: Пекић у 26, Игњић у 50 и Докић (аутогол) у 73. за Нови Сад, а Тубић у 19. и Марић у 56.за Црвену звезду. Жути картони: Илић, Симић, Леђанац (Нови Сад)). Црвени картон: Томић у 25. (играч на клупи Црвене звезде).

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7,5, Петровић 7, Илић 7, Игњић 7,5, Леђанац 7, Симић 7 (Јањић -), Пекић 7,5, Иван -) Вујовић 8, Вукобратовић 7, Кантарџић 7 (Лешков 7,5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7,5, Кисић 7, Јокић 7,5, Докић 7, Ненезић 6,5, Ерор 7, Станковић 6,5, Бабић 6,5 (Попов 7), Тубић 7,5, Миловановић 7, Марић 7 (Звекан -).

Југовић - Индекс 0:3 (0:2)

Оба ривала ушли су у меч у комбинованим саставима, а Каћани су пружили солидан отпор одличној екипи Индекса. Први контранапад у вођство студената претворио је Недић. Покушавали су домаћи да дођу до изједначења, у приликама су били Пекез и Дракулић, али без завршнице и уз одбране голмана Секицког.

У 30. минуту нови пех задесио је момке тренера Церовића, јер је због повреде игру морао да напусти искусни Пекез. Успео је најбољи актер меча Филип Клајић да повећа резултат са којим се отишло на одмор. У наставку се игра одвијала пред голом домаћих, али су гости успели од неколико прилика да искористе само једну и то тачку на победу ставио је другим голом Филип Клајић.

М. По.

КАЋ: СЦ Сигет, судија: Јевтић (Нови Сад), стрелци: Медић у 9. Клајић у 23. и 81. минуту. Жути картони: Макивић, Милојевић (Југовић), Беложански (Индекс).

ЈУГОВИЋ: Срдић 7, Макивић 6,5, Пекез 7 (Ђекић 6), Зечевић 6, Боровница 7, Поповић 7, Шепа 7, Рис 6, Гвозденовић 6, Милојевић 6, Дракулић 7.

ИНДЕКС: Секицки 7, Недић 8, Вуковић 7, Барач 7 (Ђекић), Гачеша 7, Лулејђија 7, Целин 7 (Блешић), Бањац 7 (Беложански), Губеренић 7 (Влајић), Клајић 8 (А. Ћук), Нађ 7,5.

Младост (БЈ) – Сремац 4:1 (3:0)

Посао око освајања три бода, фудбалери Младости, завршили су фуриозном игром током првог полувремена, па су се, после три узастопна пораза, вратили на победнички колосек.

Јарачанима је ветар у једра дао рани гол Виктора Јовановића, пошто је рударски део посла обавио Александар Ерак, нанизавши тројицу у слалому. Акцију расположеног Ерака и Вучковића, испратио је Милан Ковачевић, распалио је са 20 метара, лопта је погодила дефанзивца гостију, променила смер и одсела у мрежи.

Два пута је добро интервенисао голман Младен Мартиновић, имао је лопту на руци и пред одлазак на одмор, али није успео да спречи погодак Андреја Вучковића, уз асистенцију Зукића на другој стативи и добро изведен корнер Стојисављевића.

У листу стрелаца, уписао се и Зоран Зукић (39), а лопту му је сервирао, ко други, него неухватљиви Ерак, после дијагонале Вучковића. Седам минута пре краја, Игор Карна је, из слободњака, ублажио пораз гостију из Војке.

М. Менићанин

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Чекичевић (Моровић), стрелци: Јовановић у 10, Милан Ковачевић у 27, Вучковић у 45. и Зукић у 56. за Младост, аКарна у 83. минуту за Сремац, жути картони: Шашић, Боснић (Сремац).

МЛАДОСТ: Родић 7, Вејин 7, Стојисављевић 7 (од 73. А. Кнежевић - ), М. Кнежевић 7,5, Стеванчевић 7,5, Милош Ковачевић 7,5, Милан Ковачевић 7,5 (од 62. Ивановић - ), Јовановић 7,5 (од 85. Дринић - ), Вучковић 8 (од 73. Антонић - ), Зукић 8 (од 73. Саво Ковачевић - ), Ерак 8,5.

СРЕМАЦ: Мартиновић 6, Кубуровић 6,5, Турчиновић 6 (од 58. Ђери 6), Ковачевић 6, Шашић 6, Грујин 6,5 (од 58. Бојић 6), Карна 7, Спаловић 6,5, Кнежевић 6 (од 67. Антунов - ), Боснић 7, Станишљевић 6.

Цемент - Слога (Е) 0:0

На стадион Цемента одиграна је квалитетна утакмица, фалили су само голови па да утисак буде још бољи.

На почетку меча играло се опрезно , да би цементаши преузели иницијативу, имали прилике али се истакао голман гостију Тојагић. У другом делу гости успоставили  равнотежу, али се истакао млади голман Мијановић храбрим интевенцијама, у 85. минуту је укритио ударац Рукавине. Када се све сабере остаје жал за победом.

Б. Старчевић

БЕОЧИН:  Стадион Цемента, судија: Штрумф (Нови Сад). Жути картони: Лаковић, Зоговић, Вилотијевић, Балетић (Цемент), Херцег, Воларевић (Слога). Црвени картон: Џибарић (Слога).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 8, Томић 7, Сендерак 7, Балетић 7, Секулић 6 (Бајић 6), Зељковић 7, Стојановић 6 (Косијер 6), Вилотијевић 7, Зоговић 7, Лаковић 7, Миликић 7.

СЛОГА: Тојагић 8, Ђурикић 7, Воларевић 7, Џибрић 7, Рукавина 8, Угљешић 7, Херцег 7, Матић 6, Мачвански 7, Ристић 7, Стојшић 6.

Слобода - Јединство (Р) 0:2 (0:1)

Домаћин је био много бољи ривал у почетку утакмице.Прокоцкали су Товарничани три добре шансе за вођство.

Уз то Нинић је лоптом уздрмао пречку. И после оваквих промашаја увек стиже казна.Веселиновић је после једне гужве пред голом домаћина лопту спровео у мрежу. Фудбалери Слободе су  рекламирали да је пре  постигнутог гола Веселиновић лопту играо руком, али само на томе је и остало.

У 51. минути у казненом простору гостију оборен је Нинић. Али, Драгојевић није искористио пенал. У 68. минути иста сцена у казненом простору домаћина. Ђуричић је оборио Тепића, када је био у доброј прилици да постигне гол. Тепић је изврсно извео пенал и тако свом тиму само потврдио сигурну победу. Иначе, гости су се преставили као квалитетна и чврста екипа, која у сваком тренутку зна шта хоће.

С. Сарић

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште  Слободе, судија Митровић (Рума). Стрелци: Веселиновић у 33. и Тепић у 68. минуту (из пенала). Жути картони: Стевић, Ђуричић, Јовичић (Слобода), Скоко, Стојановић (Јединство).

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 7, Симић 7, Јаворац 6 (Јовичић 6), Ђуричић 6, Лазаревић 6, Вукотић 7, Нинић 7, Ћорић 7 (Салкунић 6), Драгојевић 6 (Штулић 6), Ђорђевић 6.

ЈЕДИНСТВО: Глишић 7, Берић 7, Штефек 7 (Стојановић 7), Зирић 7, Гаџић 7 (Моравац), Митровић 7, Рајак 7, Скоко 7, Тепић 8, Заов 7, Веселиновић 7 (Грубовић 6).

Јадран - Слога (Т) 0:1 (0:0)

Гости јесу били бољи ривал, али и домаћини су имали неколико повољних шанси, па коначан резултат би био најреалнији. Овако изгубити утакмицу такорећи у последњем минуту игре је несрећа за једну екипу, а срећа за другу.

И. Маленчић

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија Тошић (Нови Сад). Стрелац: Пожарев у 90. минуту. Жути картони: Иванчевић, Вукасовић, Грубор, Вучковић, Вуколић (Јадран), Пожарев, Боројевић (Слога).

ЈАДРАН: Антић 7, Грубор 7, Росић 7, Тривић 7, Пуљиз 7, Иванчевић 7, Пекић 7, Вукасовић 7, Вучковић 7 Шестовић 7, Вуколић 7.

СЛОГА: Ранков 7 (Боројевић 7), Туцаков 7, Пастор 7, Дукић 7, Ергарац 7, Обрадовић 7, Ковачевић 7, Ђурђевић 7, Грујић 7, Пожарев 7, Пушић 7.

Дивошани пред циљем

Будућност (СН) - Хајдук (Д) 1:2 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија: Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Симовљевић у 91. за Будућнст, а Цвијић у 80. и Живковић у 90. минуту (из пенала) за Хајдук.Жути картони: Петровић, Рого, Михаиловић (Будућност), Балиновић 7, С. Ивковић (Хајдук).

БУДУЋНОСТ: Јокић 8, Грујић 6, Станивуковић –(Станић 6), Радосављевић 6, Јефтић 6, Д. Павловић 6, Ђукић 6 (М- Павловић 7), Симовљевић 6, Рого 6 (Тришић 6), Владисављевић 6 (Михаиловић), Петровић 6 (Ђорђић 6).

ХАЈДУК:  Лековић 7, Симић 7, Цветановић 7, Халиловић 7, Ђ. Симикић 7, Цвијић 9, Балиновић 7 (Савићевић 7), Дерајић 7 (михајловић 7), Р. Ивковић 7 (Паунић 7), Совиљ 7, С. Ивковић 7 (Живковић 8).

У Салашу Ноћајском се играо добар фудбал.Домаћини, су, у првом полувреме, одиграли доста добро, и лидер на табеле, није се баш много наиграо.Скоро да су ривали одиграли тај део утакмице равноправно.

У наставку Дивошани, су постепено притискали, домаћине, пред њихов гол, и плод такве игре уродио је плодом тек у 80. минуту када је Цвијић начео домаћу мрежу.У самом финишу утакмице, свиран је и пенал за госте, а Живковић је најстрожу казну претворио у гол. Само минут касније Симовљевић користи смушеност у гостујућој одбрани и постигао погодак.

М. Симић

Подунавац - Подриње 2:1 (0:1)

Домаћини су били бољи у току целе утакмице, иако су један део утакмице играли са десторицомпосле е искључења Пауновића, а искористили су само две своје повољне шансе од многобријних и то у финишу утакмице.

Најбољи појединац на утакмици био је Марко А. Живковић, који је бриљирао и у домаћој одбрани и у нападу.Гости су имали још неколико полушанси и то је било све од њих у овом мечу. И водили су све до 83. минута, брзим голом Теодоровића. Иначе, играо се добар фудбал, у фер и коректној игри.

М. Градић

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Грмуша (Нови Сад).Стрелци: Лабовић у 83. и Рауковић у 90. за Подунавац, а Теодоровић у 5. минуту за Подриње. Жути картон: Марко А. Живковић (Подунавац).Црвени картон: Пауновић (Подунавац).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Марко А. Живковић 8,5, Пауновић 7, Солдатовић 7 (Милош Живковић 8), Хаска 7, Цетојевић 7, Јовановић 8 (Пејчиновић 8), Марко С. Живковић 8, С. Мирчетић 7 (Павловић), Рауковић 8, Лабовић 8.

ПОДРИЊЕ: Релић 6, Теодоровић 7, Пршић 6, Ђурђевић 6, Делић 7, Јанковић 7, Мијаиловић 7, Арсеновић 6 Томић 6 (Лацковић 6), Ивић 6, Петровић 6.

Раднички (НП) - Борац (Ш) 0:1 (0:0)

Домаћини су били бољи свих 90. минута. Имали су тоталну теренску иницијативу, али то није било довољно да се савлада веома чврст и организаван тим из Шајкаша.

Посебно су гости играли добро у одбрани.Уз то, стално су кретали из одбране у опасне контре. А, победоносни гол су постигли после набачене лопте из корнера. Највиши у скоку, у казненом простору гостију, био је Кованушић, који је лопту главом с пет метара закуцао иза леђа голмана домаћих Танасића.

М. Бањанин

НОВА ПАЗОВА: Стадион Радничког, судија Радић (Ириг).Стрелац: Кованушић у 87. минуту. Жути картони: Бјелобрк, Девић, Богдан (Раднички), Мијић, Бановић, Кованушић (Борац).

РАДНИЧКИ: Танасић, Бјелобрк, Цветиновић, Ивановић, Богдан, Цветковић, Балешевић, Шавија, Сарачевић, Зорић (Девић), Кубуровић (Играч).

БОРАЦ: Студен, Станчетић, Топић, Бановић, Мијић, Гргић (Давидов), Миловац, Зечевић, Станковић, Милетић, Кованушић.

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Подриње 2:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Сремац (В) 4:1, БЕОЧИН: Цемент - Слога (Е) 0:0, КАЋ: Југовић - Индекс 0:3, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Јединство (Р) 0:2, НОВИ САД: Новои Сад - Црвена звезда 3:2, НОВА ПАЗОВА: Раднички  -Борац (Ш) 0:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Слога (Т) 0:1,  САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Хајдук (Д) 1:2