ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Инђијци бољи од Ковиљчана

Железничар - Шајкаш 4:0 (1:0)
d

ИНЂИЈА: Градски стадион, гледалаца 400, судија Петровић (Шид). Стрелци: Лукач у 21, Веселиновић у 75. и 76. и Милојевић у 86. минуту.Жути картони: Каурин (Железничар), Стјепановић, Моравац (Шајкаш).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Боснић 8, Нинић 7 (Каурин), Бубало 7, Бранковић 8, Веселиновић 9, Лукач 8, Осман 8, Милојевић 8, Суџум 7, Шахурић 7.

ШАЈКАШ: Глишић 7, Живанов 7, Павлов 7 (Стјепановић), Учур 7 (Ковачевић), Карас (Шиљогић), Котуљан 7, Давушић 7, Шепа 7, Моравац 7, Малешевић 7.

Већ у првом полувремену Инђијци су могли водити са бар три разлике, али домаћи стрелци су били доста брзоплети.Гости без праве шансе.Вођство домаћину доноси Лукач.Бубало изванредно шутира, али лопта завршава само на стативи.А, одбојени лопту, од стативе, прихвата Лукач и шаље је у небрањени део мреже.

У наставклу домаћини још жешће притискају госте на њихову половину.Гол виси у ваздуху.А, онда на сцену ступа Веселиновић у 75. минуту..После центаршута Нинића, главом прихвата лопту и шаље је поред самог голмана Глишића, који није ни стигао да интревенише.Минуту касније било је 3:0. Опет је био Веселиновић успешнији од Глишића.Веселиновић је избио сам испред Глишића и лако га матирао.Коначан резултат је поставио Милојевић. И он је избио сам испред Глишића и такође га рутински матирао.

Зако су се Инђијци реванширали Ковиљчанима за пораз у баражу,а интересантно да је Стеван Веселиновић , који је Шајкашу донео победу у том мечу сада био најбољи актер сусрета, али у дресу Железничара.

С. И.

Дунав (СБ) - Доњи Срем 0:0

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Слоге, гледалаца 250, судија: О. Митровић (Рума). Жути картони: Ђорђевски, Будимир, Бошњак (Дунав), Ђурић, Јуришић, Омега, Цекић, Крнета (Доњи Срем). Црвени картони: Чолић, Сремчевић (Дунав), Кокир (Доњи Срем).

ДУНАВ: Јагодић 7, Ивановић 7, Цекић 7, Ђорђевски 7 (Бошњак 7), Николић 7 (Басрак 7), Будимир 7, Мирковић 7  Миловац 7 (Радановић 7), Сремчевић 7, Бабић 7, Чолић 7.

ДОЊИ СРЕМ: Н. Девић 7, Рудан 7, Деспинић 7 (Вукмановић 7), А. Љубојевић 7, Јуришић 7, Крнета 7, Максимовић 7 (Л. Девић 7), Марковић 7 (В. Љубојевић 7), Кокир 7, Омега 7, Ђурић 7 (Владисављевић 7).

Тврда и борбена утакмица, у којој су домаћини били нешто конкретнији. Гости из Пећинаца, су се организовано бранили, али нису одустајали да угрозе домаћу мрежу. Гледаоци нису видели гол, али зато су видели три црвена картона и прегшт жутих.

Б. Р.

Словен - Хајдук (Д) 0:1 (0:0)

РУМА: Градски стадион, гледалаца 350, судија Тошић (Нови Сад). Стрелац: Галић у 84. минуту. Жути картони: Симић, Јовановић, Батало, Видовић, Савиновић (Словен), Игњић (Хајдук).

СЛОВЕН: Шегавац 7, Симић 7, Маловић 7, Савиновић 7, Јовановић 7, Јандрић 7 (Вукелић), Б. Илић 7 (Ступар), Видовић 7 (Живковић 7), Батало 7 (Стојисављевић), Дамњановић 7 (Пузић), Цвијић 7.

ХАЈДУК: Тркуља 7, Халиловић 7, Јевић 7, Николић 7, Крмар 7, Нађ 7 (Добрић 7),  Игњић 7, Галић 8 (Савићевић), Томић 7, Ерак 7 (Скопљак), Павловић 7,  (Мандић 7).

Играло се тврдо И тек у финишћу је постигнут погодак, иако је било шанси на обе стране. Иначе, играо се добар  тактички фудбал. Домаћини су  покушали да наметну своју игру, и наравно хтели су по сваку цену да славе. Али, среће су имали више гости из Дивоша. Само је једном погрешила  домаћа одбрана и Галић је то одмах искористио.

М. И.

Раднички (НП) - Славија 3:1 (0:1)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Секулић (Футог). Стрелци: Конестабо у 47, Дујић у 72. (из пенала) и Кркобабић у 85. за Раднички, а Асани у 10. минуту за Славију. Жути картони: Николић, Суботић (Раднички), Заов, Кућенич (Славија).

РАДНИЧКИ: Јовишић 8, Јаворац 7, Николић 7, Конестабо 7 (Дујић 7), Бјелобрк 7, Зорић 7, Балешевић 7,  Шавија 7 (Стевановић), Делић 7 (Кркобабић 7), Кунyа 7 (Суботић 7), Перовић 7.

СЛАВИЈА: Чавић 8, Заов 7, Гајић 7, Батинић 7, Јанић 7, Асани 8, Вучковић 7 (Бурка), Богојевић 7, Убовић 7 (Жакула), Кућениy 7 (Ружић), Ферати 7 (Стојановић).

Гости  су у првом полувремену брзо су повели преко Асанија и  фаворизованим домаћинима нису дозволили се размахну. Чавић, је успешно руководио одбраном, и то је и дало резултата. Али, тако је било док су гости имали снаге. На крају је славио тим који је био боље физички припремљен.

А. Р.

Јединство (Р) - Ветерник 2:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Сувача, гледалаца 150, судија Секулић (Нови Сад). Стрелци: Самарyић у 90. и Петровић у 92. минуту. Жути картони: Огњановић, Бањац  (Ветерник).

ЈЕДИНСТВО: М. Марковић 7, Ђекић 7, Ковачевић 7 (Самарџић 8), Јелић 7, Радека 7 (Мрђеновић 7), Петровић, 8, Ивановић 7 (О. Марковић), Јањић 7, Иван 7 (Сендарак), Јовичић 7, Тришић 7.

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Кисић 7, Огњановић 7, Радаковић 7, Печић 7 (Китић), Ушћумлић 7, Лепојевић 7 (Тубић), Вуковић 7, Вилотијевић 7, Секулић 7 (Бањац), Турало 7.

Отворена игра ривала. Домаћин се много боље снашао, али тек у финишу меча. Боље рећи имао је баш много спортске среће. Све је мирисало да ће само борбени гости однети велики бод. Онда су изникли, као из земнље, прво Самарyић, који је преварио гостујућу одбрану у последњим секундама регуларног тока сусрета. А у надокнади времена и Петровић је надмудрио гостујућу одбрану и тако је цео плен остао у Руменки.

М. Г.

Слобода - Слога (Т) 1:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Скакавац (Рума). Стрелац: Јосимоив у 56. минуту (из пенала).Жути картони: Кубуровић, А, Павловић (Слобода), Томић, Тодоровић, Павин, Буквић (Слога). Црвени картон: Клаић (Слога).

СЛОБОДА: Петровић, Глишић, Кубуровић, Јосимов, Терзић, Антић, Кобиљски (Миленковић), Н. Павловић, Ђуричић, Вукотић, Пилиповић (Ђорић).

СЛОГА: Војводић, Пастор, Томић, Тодоровић, Бановић, Милетић (Буквић), Клаић, Марјановић (Павин), Унгар, Пролић.

Веома, занимљива утакмица, у којој су и домаћини и гости имали веома добих шанси. Али, стрелци су били увек скоро за мало непрецизни.А, победника је одлучио пенал. Пилиповић је утрчао у казнени простор гостију, а ту га гости, заустављају недозвољеним стартом.Јосимов је био сигуран извођач најстроже казне.

С. Сарић

Младост (БЈ) - Слога (Е) 2:1 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион „Ливадица”, гледалаца 300, судија: Ивановић (Нови Сад). Стрелци: Плавшић у 37. Радовановић у 72. за Младост, а Воларевић у 68. минуту за Слогу. Жути картони: Остојић, Зељковић (Младост), а Крстић (Слога). Црвени картони: резервни голман Родић (Младост) у 71., а Крстић у 90+2 минуту (Слога).

МЛАДОСТ: Ромић 7,5, Акик 8, Остојић 8, Радовановић 8 (Антонић), Зељковић 7,5, Марковић 7 (Шкавић), Плавшић 7,5 (Ратић), Митровић 8, Ковачевић 7, Станић 7, Зец 7,5.

СЛОГА: Веселиновић 7, Ђуркић 7, Дробац 6 (Рукавина 6,5), Воларевић 7,5, Стојшић 7 (Раичевић), Бајуновић 7, Ћирић 6 (Херцег 7), Стојчић 6 (Барић 7), Крстић 6,5, Угљешић 7 (Живковић 7), Томац 7.

Пред одлазак на одмор Јарачани су пронашли пут ка мрежи пошто је Игор Плавшић крунисао асистенцију Тихомира Зеца. Гости из Ердевика изједначили су у 68. минуту када је Димитрије Воларевић подесио нишан. Дејан Митровић се наметнуо као централна фигура, на његов центаршут, ударцем главом је одлично реаговао млади Стефан Радовановић и донео бодове чети тренера Саве Ковачевића.