Војвођанска лига – Југ: Јарачани сигурни у општинском дербију

Младост (БЈ) – Слога (Т) 2:0 (2:0)
jarak

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Самац (Футог), стрелци: Ерак у 12. и Милош Ковачевић у 38. минуту, жути картони: Ђукић, Ерак, Стеванчевић, Кнежевић (Младост), Мијаиловић, Грујић, Ник. Томић (Слога).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Ђукић 7,5, Стојисављевић 7, Кнежевић 7,5, Стеванчевић 8, Милош Ковачевић 8, Ивановић 7, Милан Ковачевић 7, Вучковић 7,5 (од 90. Антонић - ), Зукић 8 (од 65. Јовановић - ), Ерак 8 (од 89. Стојановић - ).

СЛОГА (Т): Боројевић 6,5, Свитић 7 (од 75. Ник. Томић - ), Пастор 7, Мијаиловић 7,5, Туцаков 6,5, Зелић 7, Ковачевић 6 (од 64. Марковић - ), Теофиловић 6 (од 64. Ергарац - ), Грујић 5,5, Обрадовић 5,5 (од 46. Пожарев 5,5), Ђорђевић 6 (од 85. Пролић - ).

У општинском дербију, фудбалери Младости, заслужено су победили госте из Темерина. Прво полувреме је било садржајније, са одличним темпом, пуно набоја и жеље да се остави што бољи утисак. Јарачани су били конкретнији, а Александар Ерак, некадашњи играч Слоге, био је централна фигура. Уносио је пометњу у одбрамбену линију Темеринаца, а доњи угао је нациљао ударцем са ивице казненог простора, наговестивши да домаћине интересује искључиво победа.

Никола Свитић је, у 24. минуту, после акције Алексе Мијаиловића и Немање Ђорђевића, постигао гол, али поништен је, због офсајда, на интервенцију помоћника Грмуше. Зоран Зукић, један из плејаде играча који су носили дрес оба клуба, у 38. минуту, послао је дубинску лопту, док је запажени Милош Ковачевић искористио слабу реакцију чувара и дуплирао капитал. Најбољу шансу, гости су имали минут пред одлазак на одмор, када је, са дистанце, распалио Мијаиловић, а голман Лолић парадом преусмерио лопту у корнер.  У наставку, било је мање узбуђења, ритам је спласнуо, јер су Јарачани били задовољни резултатом, а на другој страни стрелцима је недостајало барута, иако је Свитић, у 56. минуту, за неколико центиметара, промашио место где се спајају пречка и статива.

М. Менићанин

Цемент - Хајдук (Д) 0:1 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Радић (Нови Сад), стрелац: Цвијић у 40. минуту. Жути картони: Пековић (Цемент), Ђ. Симикић, Н. Симикић, Ивковић, Лековић (Хајдук). Црвени картон: Зоговић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7 (Стојановић), Томић 7 (Сендерак 6), Јелић 7, Унгар 7, Маријановић 7 (Бајић), Буквић 6 (Секулић 6), Вилотијевић 7 (Лаковић 6), Зоговић, Миликић 7.

ХАЈДУК: Лековић 8, Симић 7 (Балиновић), Цветановић 7, Халиловић 7, Ђ. Симикић 7, Цвијић 8, Н. Симикић 6 (Ивковић 6, Савичевић), Ивковић 7, Совиљ 8, Живковић 6 (Дерајић), Тривуновић 7.

Била је то узбудљива утакмица. Гости су имали иницијативу, поготово у првом полувремену. Беочинци су осталио са играчем мање, јер је судија искључио капитена Цемента Зоговића. Дивошани су знали да искористе играча више  и изузетно лепим голом Цвијића који је закуцао лопту под пречку, стигли до победе.

У другом делу утакмице цементаши су имали иницијативу, али лопта није хтела у мрежу, велике заслуге за опобеду Хајдука има и голман Лековић који је одбранио неколико тешких удараца. Мора се констатовати да се гости представили као чврста и хемогена екипа.

Б. Старчевић

Нови Сад - Раднички (НП) 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, судија: Граовац (Нови Сад), стрелци: Пекић у 40. и Вукобратовић у 48. за Нови Сад, а Девић у 17. минуту за Раднички. Црвени картони: тренери Драганић и Ђурковић (Раднички).

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7,5, Качавенда 7, Илић 7, Сувајџић 8, Симић 8, Пекић 8,5 (Ћелић), Вујовић 7 (Лешков 7), Леђанац 7,5, Вукобратовић 8, Кантарџић 7 (Игњић 7).

РАДНИЧКИ: Танасић 7, Грујић 6,5 (Ивановић 6,5), Симић 7 (Играч 6,5), Бјелобрк 7, Чортановачки 6,5 (Цветиновић 6,5), Цветковић 7, Шавија 6,5 (Кубуровић 7), Сарачевић 6,5, Зорић 7, Девић 7,5, Дујић 6,5 (Богдан 6,5).

Деби на клупи тренера Зорана Шарабе био је успешан. Канаринци су тешком муком стигли до вредне победе. Од првог минута домаћини су покушавали да дођу до предности, али се прво затресла мрежа иза леђа голмана Ромића. Најбољи у редовима гостију Девић је успео да пронађе пут ка мрежи. Вођство Новопазовчана није омело „канаринце” да краја меча направе висок лет. У 40. минуту Пекић је резантним ударцем изједначио резултат. Најповољнију прилику за домаћина у том делу имао је талентовани Вујовић, али је његов ударац завршио ван оквира гола.

У наставку брзо су Новосађани дошли до предности и потпуног преокрета. Најбољи актер Јован Пекић се у слалому ослободио чувара, идеално упослио Вукобратовића, а овај савладао Танасића, гол за коначан епилог и велику радост.

М. По.

Сремац (В) - Црвена звезда 2:1 (1:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, судија Штумпф (Нови Сад).Стрелци: грујин у 8. и Карна у 89. (из пенала) за Сремац, а Миловановић у 71. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Мартиновић, Кубуровић, Грујин, Спаловић, Кнежевић (Сремац), Јокић, Докић, Миловановић, Хајризи, Апић (Црвена звезда). Црвени картон: Радивојевић (Сремац).

СРЕМАЦ: Мартиновићч 7, Кубуровић 8, Турчиновић 7, Радивојевић 8, Спаловић 7, Шашић 7, Грујин 8,  Карна 8 (Ијачић 7), Кнежевић 8, Боснић 8 (Ковачевић), Станишљевић 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 8, Кисић 6, Јокић 6 (Томић), Апић 7, Докић 6, Хајризи 7, Марић 6, Попадић 7, Тубић 7 (Поштић), Миловановић 7, Станковић 7 (Попов).

Домаћини су били много бољи и могли постићи још неколико голова. Војчани су заиста изненадили, играли добро у пољу, али неефикасно пред противничким голом. У наставку, гости су  су играли боље и плод такве игре је и изједначење, а стрелац је био  Милованиовића.

И таман када су гости помислили да ће, ипак, однети бод у финишу утакмице поклонили су  најстрожу казну домаћинима, коју је Карна претворио у погодак и  победу свог тима.Најбољи појединац сусрета био је Дејан Грујин који је одлично затварао гостујуће стрелце, када су се разиграли у другом полувремену.

М. Инђић

Подриње - Борац (Ш) 0:1 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, судија Гаћановић (Нови Сад). Стрелац: Грковић у 87. минуту. Жути картони: Делић, Петровић (Подриње), Грковић (Борац).Црвени картон: Теодоровић (Подриње).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Пршић 7 (Лукић), Ђурђевић 7 (Јанковић), Делић 7, Мијаиловић 7, Арсеновић 7 (Адамовић), Томић 7 (Кабашај), Ивић 7 (Савић), Пантић 7, Петровић 7.

БОРАЦ: Суден 7, Краговић 7, Топић 7, Бановић 7, Гргић 7, Станчетић 7 (Мијић), Миловац 7 (Н. Ђурић), Зечевић 7, Милетић 7, Варга 7 (М. Ђурић), Кованушић 7 (Грковић).

Домаћин је био бољи и конкретнији и поред  лошег суђења и чењенице да је од 56. минута остао са десет играча, пошто је Теодоровић зарадио  други жути картон.

Л. Крсмановић

Слобода - Јадран 2:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Ивановић (Нови Сад). Стрелац: Ђорђевић у 75. и 90. минуту.

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 7, Симић 7, Лазаревић 7, Салкунић 7 (Радошевић), Ђорић 7 (Ђорђевић 8), Вукотић 7 (Штулић), Јовичић 7, Нинић 7 (Ристић), Шобот 7, Драгојевић 7.

ЈАДРАН: Антић 7, Росић 6, Тривић 7, Кочијашевић 6, Дрљача 6, Вукасовић 6, Пекић 7, Шестовић 7, Вучковић 7 (Стоисављевић 7), Пуљиз 6, Вуколић 7.

С. Сарић

Подунавац - Индекс 0:0

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Чекичевић (Моровић). Жути картони: Лабовић, Љубевић (Подунавац), Вуковић, Гаћеша, Нађ (Индекс).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8, Марко А. Живковић 8,5 (Павловић, Рауковић), Пауновић 8, Солдатовић 8, Милош Живковић 8, Ћетковић 8, Девић 8, Марко С. Живковић 8 (Љубевић), Јовановић 8 (Хаска), Лабовић 8, Зоговић 8 (Рауковић).

ИНДЕКС: Субашић 8, Гаћеша 8, Бараћ 8, Вуковић 8, Вучковић 8, Ћук 8, Нађ 8, Недић 8, Стојановић 8 (Целин), Клаић 8 (Вукашиновић), Губеренић 8.

Домаћини ближи победи, али и освојени бод против одличног ривала из Новог Сада је успех.

М. Градић

Слога (Е) - Јединство (Р) 0:1 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија: Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелац: Гаџић у 78. минуту.

СЛОГА: Тојагић 8, Ђуркић 7, Рукавина 7, Џибрић 7, Матић 6 (Галечић), Белић 6, Стојчић 7, Мачвански 7, Ристић 7, Угљешић 7 (Воларевић 6), Херцег 7 (Дробац 6).

ЈЕДИНСТВО: Глишић 7, Берић 6, Штафек 7, Ђекић 7, Гаџић 7, Митровић 8, Рајак 6 (Илијин), Скоко 7, Тришић 7 (Моравац 7), Тепић 7 (Стојановић), Заов 7 (Ђанковић).

У Ердевику се играо одличан фудбал. А гости су ипак, када се све узме у обзир заслужено славили. Били су бољи ривал, само за гол Гаџића.

А прву шансу имали су домаћини. Стојчић је био у прилици. Потом и гости нису успели преко Митровића, који је показао колико су опасни његови дриблинзи, Матић је извео одличан корнер, и лопта се зауставила на пречки гостију.У финишу првог полувремена гости су им, али две прилике, али оба пута се истакао голман домаћих Тојагић. У наставку гости су били опаснији. Митровић, а посебно Моравац, који је избио сам испред Тојагића, за мало су били кратки, па је Тојагић покупио обе лопте и тако спасао своју мрежу. И онда ипак гол за госте. Убачену лопту пред домаћи гол, Гаџић је главом послао у небрањени део мреже.

А. Кузмић

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Индекс 0:0, ЕРДЕВИК: Слога - Јединство (Р) 0:1, ВОЈКА: Сремац - Црвена звезда 2:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Борац (Ш) 0:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Слога (Т) 2:0, БЕОЧИН: Цемент - Хајдук (Д) 0:1, КАЋ: Југовић - Будућност (СН) 1:4, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Јадран 2:0, НОВИ САД: Нови Сад - Раднички (НП) 2:1.

1. Слобода 10     8      1      1      17:3  25

2. Хајдук (Д)      10     8      0      2      22:8  24

3. Једин. (Р)       10     6      2      2      15:8  20

4. Индекс  10     5      4      1      24:12        19

5. Млад. (БЈ)      10     6      1      3      23:15        19

6. Борац (Ш)      10     5      3      2      15:7  18

7. Слога (Е)       10     6      0      4      15:9  18

8. Цемент  10     5      1      4      20:16        16