Војвођанска лига – југ: Каћани чувају врх табеле

​​​​​​​Југовић - Сремац 2:0 (2:0)
kisac

КАЋ: Игралиште у Сигету, гледалаца 150, судија: Грмуша (Петроварадин). Стелци: Бабић у 10. и Терзић у 40. минуту.

ЈУГОВИЋ: Младеновић, Дуброја 7, Д. Рис 7, Вучковић 7, Вулетић 7, Антонић 7, Терзић 7,5, Николић 7,5, Плавшић 7 (Гашић), Бабић 7 (М. Рис), Томовић 7.

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 6,5 (Боснић), Белак 6, Милојевић 6,5, Драгановић 6,5, Грујин 6,5, Поповић 6,5, Бабић 6, Марковић 6 (Рундић), Радивојевић 6,5, Спаловић 6,5 (Бешовић 6).

Каћани су сигурном игром дошли до бодова. Предвођени тандемом Терзић-Николић већ у првом делу створили су предност коју гости нису покушали ни да угрозе.

С. Р.

Борац (Ш) - Раднички (Ш) 2:1 (1:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Самац (Футог), стрелци: Веселиновић у 21. и Попин у 47. за Борац, а Крајиновић у 85. минуту за Раднички.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Д. Божић 7, Макивић 7 (Ђурић 7), Живанов 7 (Зечевић 7), Јашић 7, Ивановић 8, Н. Божић 7, Гргић 7, Асани 7 (Панић 7), Веселиновћ 8, Попин 8.

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Нонковић 6 (Васић 7), Мијатовић 6 (Балашко 6), Ј. Сарић 7, Бошњаковић 8, Стојишић 6, Дерајић 7, Матић 6, Н. Сарић 7, Перовић 6, Крајиновић 7.

Нову победу извојевали су играчи Борца против одличне екипе из Шида. У 21. минуту центаршут Макивића са леве стране испратио је Попин, главом је одиграо повратну до Веселиновића, а овај са 10 метара приземним шутем погодио сами угао.

У наставку Никола Божић је асистирао капитену Николи Попину који је зналачки удвостручио предност. Што се мрежа Шиђана још једном није затресла заслуге припадају голману Томашевићу, када је ударац Панића крајњим напором избио у корнер. Пет минута пре краја након контре Дерајића исти играч је несебично упослио Крајиновића, а овај савладао Бузаџију.

М. По.

ТатраЈединство 0:0

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 300, судија: Ранковић (Бачки Јарак), жути картони Сапунџић, Клаић (Татра), а Вуцковић, Михајловић,  С. Рудић (Јединство).

ТАТРА: Костуранов 8, Зирић 6, Пекић 6, Апић 6, Ушћумлић 6, Берић 6, Петровић 6, Сапунџић 6, Пилиповић 6, Гаџић 6, Барић 6 (Настић 6), Клаић 6.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Ветановић 8, С.Рудић 6 (Лукач 6), Војбаша      6, Михајловић 6, Зивковић 6, М. Рудић6, Вуцковић 6 (Денић 6), Шобот 6, Вујичић 6, Зоговић 6,

Била је то слаба фудбалска представа, без правих прилика. Једино за похвалу је да се играло обострано фер и коректно. Подела плена је најреалнији исход. Гости су у финишу погодили пречку.

П. Палик

Хајдук (Ч) - 1. мај 0:1 (0:0)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 200, судија: Неговановић (Сремска Митровица). Стрелац: Бачвански у 65. минуту. Жути картони: Срећков, Бркић, Дамјановић (Хајдук), а Пендо (1. мај). Црвени картон: Трнинић (Хајдук).

ХАЈДУК: Племић 8, Хорњик 7 (Бркић 7), Срећков 7, М. Марков 7, Убовић 8, Станишић 7, Дамјановић 7 (Вујчић), Радин 7, Д. Марков 7, Шћепановић 7 (Трнинић), Зељко 7.

1. МАЈ: Шегавац 8, Станковић 7, Пендо 7, Ристић 7, Бачвански 8 (Лазић), Милојевић 7, Лацковић 7 (Ђокић), Радишић 8, Чупелић 7, Стојчић 7 (Новаковић), Зец 7.

Фудбалери Хајдука и после осам одиграних кола и даље су без бодова иако су одиграли најбољи меч ове јесени, опет су поражени.

Што су бодови отишли у Руму највише заслуге припадају голману Матији Шегавцу и спретном стрелцу Миши Мачванском.

П. Бундало

ЛСК - Хајдук (Д) 0:4 (0:2)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 300, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Миленковић у 36. секунди и 90, Кременовић у 12. и Радиновић у 75. минуту. Жути картони: Трубић, Босанчић, Вулетић, Плавшић (ЛСК), Пушкаш, Остојић, Мандић (Хајдук).

ЛСК: Овшек 6, Ђилас 7 (Давогић 6), Вулетић 7, Лађевац 7 (Плавшић 6), Трубић 7 (Бојић), Босанчић 7, Вукотић 6,  Шћурк 7, Јошић 6, Опарушић 6, Василић 7.

ХАЈДУК: Радић 7, А. Симић 7, Стевић 7, Кременовић 8, Лукић 7, Остојић 7 (Мандић 7), Пушкаш 7 (Бакош), Скорупан 7, Миленковић 8, Савићевић 7 (Пазарски), Совиљ 7, Радиновић 7.

Одлична игра, Дивошана,у првом полувремену донела им и вођство од два разлике.Први напад гостију и вођство већ у 36. секунди. Миленковић је ефектно лобовао, истрчалог голмана Овшека, с 16 метара.

У 12. минуту гости су извели корнер, а највиши, у букету играча, био је Кременовић, и главом је спровео лопту у мрежу поред изненађеног Овшека. А, да су гостујћи стрелци били мало прецизнији Овшек би засигурно вадио лопту, из своје мреже још неколико пута.

У наставку, гости су и даље били много бољи ривал. За трећи погодак најзаслужнијије је Радиновић. Јаким и прецизним шутем с 16 метара, лопту, је послао, ка голу домаћих.Овшек је одбранио шут, а одбијену лопту, Радиновић, је само рутински послао у небрањени део мреже. И, Миленковић, је почео меч, голом, из шута с 25 метара.

М. Плавшић

Подунавац - Слога (Т) 3:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Стојић (Нови Сад). Стрелци: Тинтор у 60, Петронијевић у 71. и Ђуричић у 90. минуту. Жути картони: Вујасиновић, Шолаја (Подунавац), Зелић, Никола Томић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Шолаја 7, Петковић 7, Вујасиновић 7, Ђуричић 8, Тинтор 7, Балашевић 8, Анђелковић 7 (Вукмировић 7), Бртка 7 (Јакшић 7), Мандић 7, Петронијевић 7.

СЛОГА: Слијепчевић 7, Зелић 7, Туцаков 6, Пастор 6, Дашић 6, Немања Томић 7, Никола Томић, Бајић 7 (Лазар Томић), Мијајловић 6, Миловац 7 (Субашић), Рајчевић 6.

Домаћини, су били много бољи ривал, али победу су осигурали тек у другом полувренмену. Петронијевић је убацио лопту у казнени простор гостију, а Тинтор се нашао сам на другој стативи и са неких седам метара није му било тешко да матира Слијечевића. Потом је Петронијевић постигао гол са око 20 метара, а у самом финишу у листу стрелаца уписао се и Ђуричић из шута са десетак метара.

М. Радаковић

Подриње - Хајдук (Б) 4:0 (1:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 300, судија Пјевац (Темерин). Стрелци: Требовац у 24, Ђурђевић у 49. и 75. и Живковић у 87. минуту. Жути картони: Томић, Пантић (Подриње), Блануша, Петровић, Мачак (Хајдук).

ПОДРИЊЕ: Релић -, Гачић 7 (Живковић 8), Теодоровић 8, А. Радовановић 7, Пршић 7, Рого 7 (Ивић 7),  Ђурђевић 8, Требовац 8 (Павловић 7), Арсеновић 8, Пантић 7, Томић 7.

ХАЈДУК: Благојевић 6, Блануша 6 (Грковић 6), Суботин 5, С. Гавриловић 6, М. Гавриловић 6, М. Митровић 6, Петровић 6 (Орошић 6), Живановић 6, Мачак 7 (Мутић 6), Цурковић 5, Ж. Митровић 5.

Све до вођства играча Подриња, гола Требовца, из прецизног шута, с 20 метара Бешчани су имали посед лопте. После тога све је било у знаку домаћина.

У другом полувремену, домаћини су дошли до препознатљиве игре, и плод такве игре је још три гола у мрежи голмана гостију Благојевића. Два поготка постигао је Ђурђевић, а Живковићев гол је право мајсторство. Кренуо је Живковић у прави слалом са лоптом, прешао је неколико противничких играча и онда је изненада шутирао лопту с 18 метара. Лопта је завршила у самом десном горењем углу голмана Благојевића.

М. Дрмановић

КИСАЧ: Татра - Јединство (СП) 0:0, ЧУРУГ: Хајдук - Први мај 0:1, КАЋ: Југовић - Сремац 2:0, ШАЈКАШ: Борац - Раднички (Ш) 2:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Хајдук (Б) 4:0, БЕДЛЕГИШ: Подунавац - Слога (Т) 3:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Хајдук (Д) 0:4. Слога из Ердевика је била слободна.

1. Југовић           8      6      1      1      10:5  19

2. Борац (Ш)      8      5      2      1      14:5  17

3. Подриње        8      5      2      1      13:4  17

4. Први мај         7      5      0      2      15:10        15

5. Сремац           7      4      2      1      7:4    14

6. Слога (Е)        7      4      1      2      16:9  13

7. Подунавац     8      3      1      4      12:8  10

8. Хајдук (Б)      7      3      1      3      9:10  10