Војвођанска лига–југ: Каћани ипак у баражу

Оно што су пре меча Каћани предвиђали да ће победом оверити бараж су и остварили.
Podunavac-Tatra/P. Palik

Борац (Ш) - Југовић 0:1 (0:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 400, судија: Грмуша (Петоварадин), стрелац: Терзић у 48. минуту (из пенала).

БОРАЦ: Војводић 7, Рис 7, Ђаковић 7, Живанов 7 (Лазић 6), Зечевић 7, Цвијић 6 (Проданов 6), Милановић 6, Станковић 7, Панић 7, Веселиновић 7, Ђурић 6.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Пиљак 6, Вучковић 7, Павловић 7, Стојановић 7, Јакшић 7, Терзић 8, Срдић 7, Бубњевић 7, Милојевић 7, Ђаковић 6.

За испуњење надања и циљева потрудио се Терзић, који је у наставку утакмице голом решио питање победника. Најбољи играч Каћана је оборен је од противничког играча, а судија Грмуша без размишљања показао је на белу тачку. Сигуран је са пенталтика био Терзић. Да овере победу шансу је имао Милојевић, али је Војводић храбрном интервенцијом успео да спаси мрежу.

М. По.

Хајдук (Б) - Сремац (В) 1:3 (0:1)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Цураковић у 71. (из пенала) за Хајдук, Бабић у 33, Грујић у 73. и Шака у 80. (из пенала) минуту  за Сремац. Жути картони: Ђорђевић, Јованов (Хајдук), Кубуровић, Грујин, Шака, Бабић, Качар (Сремац).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Јованов 5, Суботин 5, Цураковић 6, Ивић 7 (Чича), Ђорђевић 5 (Ранђеловић), Ж. Митровић 5, Гавриловић 5, М. Митровић 5, Петровић 5, Миловчевић 5.

СРЕМАЦ: Травица 7, Кубуровић 6, Белак 6, Качар 7, Драгановић 7, Грујин 7 (Перин), Коларов 7 (Скопљак), Капуран 6 (Чортановачки), Бабић 7, Шака 7, Грујић 7.

У првом полувремену не баш добра игра. Ривали су играли отворено. Ггости извели контру и дошли до вођства.

У наставку Бешчани су покушали да преокрену резултат,  имали су неколико прилика и успели са пенала да изједначе. После само два минута игре гости долазе у вођство од 2:1.А, сигурну победу гостима је донео Шака из пенала.

М. Батало

Подунавац - Татра 5:0 (2:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 250, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Пејчиновић у 10, 22. и 46. и Балешевић у 80. и 81. минуту. Жути картон: М. А. Живковић (Подунавац).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7(Кромпић 7), Ђурић 7, Пауновић 8, Качаревић 7 (Ма. Живковић 7), Пејчиновић 8, Петронијевић 8, Зоговић 8, Балешевић 8, М. А. Живковић 8, Иванковић 7 (Гавриловић 7), Мандић 8.

ТАТРА: Муњос 6, Зирић 5, Мрђановић 6, Апић 6, Суботин 5, Поштић 6, Сапунyић 6 (Граховац 6), Грлица 6, Клајић 6 (Лукић), (Настић 6 (Кордић), Убовић 6

Утакмица са доста лепих акција и гол шанси. А, гости никад слабији. Домаћини су преко Пејчиновића повели у првом полувремену са 2:0.

У наставку иста слика. Домаћини стварају прилике, постижу још три гола.Долазе до убедљиве победе над слабим ривалом, који сада већ са сигурношћу може очекивати да ће играти нижу лигу од јесени.

М. Радаковић

Хајдук (Д) - Јединство (СП) 0:0

ДИВОШ: Игралиште  Хајдука, гледалаца 150, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).

ХАЈДУК: Радић 7, Стевић 7, Халиловић 7, Мандић 7 (Драгојевић 7), Пендо 7, Симић 7, Миленковић 7 (Савићевић 7), Милојевић 7, Совиљ 7, Бојић 7, Вељковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Булат 7, Суботић 7, Лукач 7, Тошић 7, Вукмировић 7, Ђуран 7, Милановић 7,  Живановић 7 (Продановић 7), Бојић 7 (Денић), Делић 7.

Дивошани су играли одлично, имали безброј зрелих прилика, али на голу гостију био је несавладиви голман Јовишић, који је најзаслужнији што је коначан резултат 0:0.

Р. Маричић

Слога (Е) - Раднички (Ш) 2:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија Пјевац (Темерин). Стрелци: Грковић у 33. и 90. минуту  (из пенала). Жути картони: Ђуркић, Кобиљски, Грубиша, Ристић (Слога) Илић, Теофиловић, Мијатовић (Раднички).

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 7, Вуковић 8, Кобиљски 8, Смиљанић 7 (Дробац), Грковић 8, Цвијић 7 (Поважан), Бајуновић 7, Грубиша 7, Стојшић 7, Ристић 7.

РАДНИЧКИ: Илић 8, Мијатовић 6, Аперлић 6, Васић 6, Стојшић 5, Дерајић 6, Крајновић 6, Матић 6, Н. Сарић 6, Перовић 7, Теофиловић 7 (Шуша 7).

Ердевичани су у првом полувремену имали пет заиста лепих прилика. Али, само је искористио своју Грковић. А, Дерајић је имао шансу за госте. Иначе у првом делу играо се доста добар и борбен фудбал.

И у наставку домћини су били бољи ривал, али опет нису успели да искористе неколико лепих шанси.Кобиљски је чак лоптом уздрмао и пречку.У самом финишу утакмице гости су непрописно зауставили Поважана у свом казненом простору, па је Грковић, из најстроже казне поставио коначан резултат.

А. Кузмић

Подриње - Хајдук (Ч) 9:1 (4:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 150, судија Зорана Стоиљковић (Нови Сад). Стрелци: Требовац у 13. и 26, Пршић у 33. и 88, Рого 38, Филиповић у 50, Владисављевић у 64. и Теодоровић у 70. и 80. за Подриње, а Макивић у 75. минуту за Хајдук.

ПОДРИЊЕ: Ерцег (Шарковић), Филиповић, Владисављевић, Теодоровић, Радовановић, Пршић, Рого, Павловић, Требовац (Иванковић), Стојановић, Томић.

ХАЈДУК: П. Сладојевић (Његован), Поповић, Шарић, Нађалин, Мајски, Станковић, Самоловац, Срећков, Д. Сладојевић, Максимовић, Макивић.

Домаћин је наступио са комбинованим саставом, али и поред тога успели су до врха да напуне мрежу Чуружана.

М. Дрмановић

Слога (Т) – Први мај 2:1 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 300, судија: Гаћиновић (Нови Сад), стрелци: Ђорђевић у 20. (из пенала) и 53. за Слогу, Ђокић у 87. минуту за Први мај, жути картони: Марковић, Нем. Томић, Ћук (Слога), Ристић, Станивуковић (Први мај).

СЛОГА (Т): Боројевић 8, Пастор 7, Нем. Томић 6 (Пролић 6), Д. Вукаљевић 7, Свитић 7, Марковић 7 (Л. Томић - ), Ђорђевић 8, С. Вукаљевић 7, Ћук 6, Ник. Томић 7, Туцаков 7 (Ђукић - ).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 6, Стојисављевић 6, Станивуковић 7, Ристић 7, Мачвански 6, Крстић 7, Ђокић 7, Тепић 6 (Ђукић 6), Чупељић 7, Стојичић 6, Добић 6.

Након јесени за заборав, фудбалери Слоге, доживели су пролећну ренесансу, па су трку окончали у горњем делу табеле. Под вођством тренера Мирка Давидовића, освојили су 28 бодова, чиме су избрисали бројне јесење минусе. Двобој са новим српсколигашем из Руме, протекао је у отвореној игри, на задовољство гледалаца. Немања Ђорђевић, опрвадао је репутацију најбољег стрелца Слоге, два пута је надмудрио голмана Матију Шегавца и црвено-белима трасирао пут ка заслуженој победи.

Коначан резултат, у финишу добре представе, поставио је спретни Ђокић.

М. Менићанин

ЕРДЕВИК: Слога - Раднички (Ш) 2:0, БЕШКА: Хајдук - Сремац (В) 1:3, ТЕМЕРИН: Слога - Први мај 2:1, ДИВОШ: Хајдук - Јединство (СП) 0:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Татра 5:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње -Хајдук (Ч) 9:1, ШАЈКАШ: Борац - Југовић 0:1. ЛСК из Лаћарка је био слободан.